Niebieskie światło

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Niebieskie światło

Postautor: Marzyciel » 21 lut 2019, 10:08

Po zamknięciu oczu zamiast klasycznej czerni widzę niebieskie światło. Czasem jest zielone lub fioletowe. W ogóle czasem widzę dziwne rzeczy(światłą). Ciekawy jestem, czy spirytyzm wyjaśnia zjawisko "dziwnych świateł"?
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Niebieskie światło

Postautor: cthulhu87 » 21 lut 2019, 10:16

Marzyciel pisze:Po zamknięciu oczu zamiast klasycznej czerni widzę niebieskie światło. Czasem jest zielone lub fioletowe. W ogóle czasem widzę dziwne rzeczy(światłą). Ciekawy jestem, czy spirytyzm wyjaśnia zjawisko "dziwnych świateł"?


Pytanie, czy przyczyna nie jest fizjologicznej natury. Np. kiedy patrzymy na źródło światła po zamknięciu oczu nadal widzimy barwne plamy.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Niebieskie światło

Postautor: Marzyciel » 21 lut 2019, 10:21

Widzę je na długo po zamknięciu oczu. Są najlepiej widoczne, gdy otaczają mnie ciemności. Zjawisko ma naturę dymu, który z czasem formuje się w "twarde" kształty.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Niebieskie światło

Postautor: Pablo diaz » 21 lut 2019, 12:05

Te światełka widać również kiedy ma się otwarte oczy (może u Ciebie to kwestia czasu),ponieważ tak naprawdę nie widzi się zmysłami fizycznymi tylko oczyma ducha inaczej mówiąc jest to patrzenie duchem.Kolorów światełek jest dość dużó od białego przez piaskowy,fioletowy,czerwony,czarny .Form energii duchowych które widać bez zamykania oczu jest bardzo dużo ,jakiś czas temu Marcin zaprezentował kilka form z tego ,co pamiętam był to sposób widzenia medium Franka Kluskiego .

Mediumizm rozwija się u każdego człowieka nie ma co do tego wątpliwości,szczególnie w dzisiejszych czasach,kiedy jesteśmy bliżsi zrozumienia Prawd Kosmicznych .
Zauważyłem,że nieustanna medytacja na przemian z modlitwą wyostrza precepcję oraz przyciąga dobre duchy,ważne jest również ,co spożywamy.Im mniej ciężkiej i obumarłej materii tym dla zmysłów duchowych jest lepiej .
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Niebieskie światło

Postautor: Marzyciel » 21 lut 2019, 12:23

Widzę również z otwartymi oczami. Czasem niebieskie światło/dym wylewa się z ludzi. Czasem kątem oka dostrzegam krążące światła. Jednak z zamkniętymi oczami w absolutnych ciemnościach mogę swobodnie eksplorować to zjawisko. Wtedy wszystko jest wyraźne. Na to, że używam innego "zmysłu" do obserwacji wpadłem sam, ale ciekawi mnie sama natura zjawiska.
Co do medytacji, to przez większość czasu dziennej aktywności mój umysł pozostaje niewzruszony. Stan bez "głosu w głowie" jest dla mnie naturalny. Specjalnie użyłem takiego sformułowania zamiast "braku myśli", ponieważ proces myślowy trwa, ale na innych płaszczyznach. Pomijam etap werbalizacji.
Pablo diaz pisze:jakiś czas temu Marcin zaprezentował kilka form z tego ,co pamiętam był to sposób widzenia medium Franka Kluskiego .

Pamiętam, ale nie mogę teraz znaleźć.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Niebieskie światło

Postautor: Dyzia » 21 lut 2019, 13:30

http://kpbc.umk.pl/dlibra/docmetadata?i ... s=67&lp=52

Proszę tutaj adres do biblioteki cyfrowej gdzie akurat zaczęłam czytać protokoły seansów z Frankiem Kluskim. Wystarczy kliknąć pod okładką "pokaż treść" ;może tam znajdziesz odpowiedzi.

Pozdrawiam
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Niebieskie światło

Postautor: Marzyciel » 27 lut 2019, 12:22

Dyzia pisze:http://kpbc.umk.pl/dlibra/docmetadata?id=81541&from=pubindex&dirids=67&lp=52

Proszę tutaj adres do biblioteki cyfrowej gdzie akurat zaczęłam czytać protokoły seansów z Frankiem Kluskim. Wystarczy kliknąć pod okładką "pokaż treść" ;może tam znajdziesz odpowiedzi.

Pozdrawiam

Dzięki. Kiedyś czytałem tę książkę. Przejrzałem ponownie i niestety nic nie wyjaśnia. Co prawda są tam opisy eksperymentów i dostrzegam pewne podobieństwa do własnych doświadczeń, ale oprócz opisów nie ma tam nic, co wyjaśniałoby zjawisko.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Niebieskie światło

Postautor: Dyzia » 27 lut 2019, 13:27

Marzyciel ja rzadko ale też mam niebieskie błyski przed oczami. Ostatni i chyba najmocniejszy parę dni temu . Późnym wieczorem w łazience na tle lustra mocno błysnęło mi niebieskim światłem. Myślałam że mój mąż coś włączył i już chciałam się spytać ale przez ścianę ? ;)
Pozdrawiam :)
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Niebieskie światło

Postautor: Marzyciel » 27 lut 2019, 16:48

To nie chodzi o błyski. Te rzeczywiście pojawiają się czasem, ale to można zrzucić na „wyładowanie" neuronów. Zamykam oczy i mam przed sobą niebieskie światło. Wygląda jak fluorescencyjny dym. Gdy skoncentruje uwagę, mogę np. obejrzeć jak cząsteczka tlenu przemierza mój układ krwionośny, mogę też zobaczyć inne rzeczy. Szukałem w internecie, ale tam nic nie ma. Pozostaje samemu badać to zjawisko, może uda się wyciągnąć wnioski.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Niebieskie światło

Postautor: Dyzia » 27 lut 2019, 18:54

Tak , tak to nie chodzi o błyski ;) Ty masz zdecydowanie inne doznania.

Coś mi świta, że chyba danut swego czasu coś wspominała o takim zjawisku... Ale może się myle...
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości