Dlaczego spirytyzm?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 20:07

bernadeta1963 pisze:Danut nie potrafię ci wytłumaczyć naukowo ,że duch potrafi czuć i myśleć .Kilka lat temu otrzymalam przekaz od ducha dla jego córki . Pomijam imię ,ale otrzymalam od niej zgode na to abym mogla przytoczyć na forum .
Odniosłam wrażenie ,że duch ten jest na etapie ''przemieszczania się'' do innego świata .To byl jego ostatni jak dotąd kontakt .Bylo to 3lata temu .
Czym innym jest ten wpis jak nie jego przemyśleniami ,uczuciami .
Pewnie zaraz napiszesz ,że to bzdury ,ale to co powiedzial pokryło się z tym jaki byl za życia .Potwierdziła to córka .

''Chcialbym przeprosić ,tak przeprosić wszystkich ,którzy się na mnie zawiedli .
Powiedz .....,że już nie będę jej niepokoił .Tam będę bardziej potrzebny .
Nie wiem ,co powiedzieć .Nigdy nie umialem przemawiać .
Wolałem śpiewać -po kielichu było lepiej.
Podobno ładnie śpiewałem .Teraz nie umiem,może zapomnialem .
Być,albo nie być -Szekspir?Nigdy go nie lubiłem ,wolałem Mickiewicza .
Po co ja to mówię ?
Coś mi każe wspominać ,pamiętać ,kochać i pamiętać .''

Uważasz ,że ten duch nie myślał i nie mial uczuć ?


Ależ nie tak - uważam po prostu, że oni żyją a nie, że są subtelnymi ciałkami duchowymi ubierającymi się w ciała - po co tak mieliby robić i stroić się w ubranka, skoro to oni a nie ciało konieczne do wykonywania działania mogą wszystko? "Nic" nie potrafi czuć i myśleć, nie ma takiej możliwości, a wszystko cokolwiek wykonuje jakąś czynność jest fizyczne i nie piszcie mi tak mniej fizyczne, bardziej fizyczne, subtelne a jest fizyczne, czy nie jest fizyczne. To, że wieje wiatr jest także zjawiskiem fizycznym wywołanym przez coś lub kogoś i jeśli chcemy dowiedzieć się tego przez co powstaje, to szukamy źródła pochodzenia tego zjawiska, a nie łapiemy wiatru do butelki i nie ma innego prawa fizyki. Istnieje życie po śmierci, czy nie istnieje?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, 20:36 przez danut, łącznie zmieniany 2 razy
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 20:11

Dyzia pisze:Danut a ja zapytam tak : Dlaczego spirytyzm ? Jak zapytała Nikita.
Nie wiem czy jesteś aktywna na innych forach, ale dlaczego tutaj ? Czy to Ci w czymś pomaga ? Chcesz nam pomóc ?
Czy dyskutujesz też z ludźmi o innych poglądach ? Forum o Buddyzmie, Hinduizmie i inne... A może jakieś forum naukowe? Katolickie ? Racjonaliści ? :)


Dyskutuje tam, gdzie mogę zabrać głos bo na podejmowane tam zagadnienia dysponuję dużą wiedzą. Spirytyzm zabiera głos w tej samej sprawie, no ale widzę że jego wiedza w temacie wcale nie jest taka ponadprzeciętna jak sam ją ocenia.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 20:50

jario pisze:Ps. I to stwierdzenie, że ja piszę nieprawdę, bo wy znacie prawdę i ją udowodniliście?


Danut ciezko sie z toba rozmawia

napisze prosto i rzeczowo

Nie-nie stwierdzam ze piszesz nieprawde bo my znamy prawde i ja udowodnilismy

Tak-stwierdzam ze piszesz nieprawde piszac ,ze spirytysci mowia ,ze ostatecznym celem wielokrotności narodzin ma być rozpłynięcie się w nicości


Proszę mi napisać rzeczowo skoro nie taki, to jaki ma cel wielokrotność narodzin? Wiele razy tu czytałam "by ostatecznie od fizyczności się uwolnić", dla mnie to jest jednoznaczne z tym co piszę, a dla Was?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Nikita » 20 sty 2019, 21:25

Dyzia nasze zycie nie jest latwe...ja w moim wcieleniu tez mam duzo dlugow karmicznych do splacenia ale mimo, ze czasem pomarudze to jednak ide dalej. Co s w tym jest co Pablo mowi, bo dusza, ktora przechodzi przez roliczne cierpienia staje sie gleboka i wspolczujaca. Bez bolu nie ma rozwoju na tej Planecie...ale kiedys ono sie skonczy bo juz nie bedzie potrzebne. A ja sie przyznam, ze moje zainteresowania wynikaja z tego, ze mam nadzije na Jakis lepszy swiat...a spirytyzm i wogole parapsychologia i rozne sciezki rozwoju duchowego o tym wlasnie mowia...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Dyzia » 20 sty 2019, 21:29

Oj tak Nikita dziękuję :) Wszystko od Was biorę sobie do głowy i serca! Lepiej mi się żyje dzięki Wam. Książki,filmy to jedno ale najważniejszy jest człowiek.
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Xsenia » 24 sty 2019, 10:16

Nikita pisze:Ciekawi mnie dlaczego interesuje Was tematyka parapsychologiczna? Skad biora sie zainteresowania duchami, zyciem po smierci ewentualnie duchowym rozwojem?

Bo wiedza, że jest coś dalej pozwala mi żyć tu i teraz. Że jeszcze pomęczę się tu i teraz, a potem odpocznę.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: fruwla » 24 sty 2019, 12:31

Xsenia pisze:
Nikita pisze:Ciekawi mnie dlaczego interesuje Was tematyka parapsychologiczna? Skad biora sie zainteresowania duchami, zyciem po smierci ewentualnie duchowym rozwojem?

Bo wiedza, że jest coś dalej pozwala mi żyć tu i teraz. Że jeszcze pomęczę się tu i teraz, a potem odpocznę.

Xsenia, nie licz za bardzo na odpoczynek ;) z Twoja wiedza,moca i osobowoscia zaraz pewnie dostaniesz zatrudnienie jako opiekun, i to raczej taki do przypadkow skomplikowanych 8-)
*
Dla mnie spirytyzm jest potwierdzeniem moich wlasnych doswiadczen, dlatego wiem ze jest on dla mnie wlasciwa droga, nauka i sposobem zycia.
Jego tresc jest mi prosta w zrozumieniu, wysoce informacyjna i wierzytelna.
Jestem niezmiernie wdzieczna, ze jest mi dane poznac Spirytystow i dziekuje za kazdy przekaz. :D
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Nikita » 24 sty 2019, 21:38

No tak...wiara w zycie po smierci to pociecha dla nas meczacych sie ...ale sa ludzie co zyja sobie lekko i przyjemnie ,nie musza ciezko pracowac, nie Maja zadnych obowiazkow...sa tacy co nie chca umierac i chcieliby zyc wiecznie na Ziemi...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: fruwla » 24 sty 2019, 22:29

Nikita pisze:No tak...wiara w zycie po smierci to pociecha dla nas meczacych sie ...

Dla mnie to zadna pociecha :| bardziej le,k, powiedzialabym... le,k, ze bedzie znowu to samo, a moze jeszcze gorzej.
Ale skoro musze dzwigac wiecej niz inni, to widocznie sobie na to w poprzednim wcieleniu zasluzylam. I to wlasnie zasluzenie sobie , trzyma mnie w ryzach przed zwatpieniem .
Nawet nie probuje sie zaglebiac w istote sprawiedliwosci, bo samo to slowo wywoluje we mnie agresje !
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Marzyciel » 25 sty 2019, 15:02

Dla Wszystkich narzekających na ciężkie życie. Pamiętajcie, że wysokie drzewa potrzebują głębokich korzeni. Chcesz miłości, chcesz również cierpienia. Wszystko albo nic. Witamy na ziemi.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości