Dlaczego spirytyzm?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 17:47

Kolejna nadinterpretacja.Nikt nie twierdzi ze spirytyzm jest droga do absolutnej prawdy.Juz ci pisalem kilkakrotnie ze spirytyzm nie jest dla wszystkich i kazdy musi znalezc dla siebie odpowiednia droge.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 17:50

Dla mnie spirytyzm jest wyborem i droga zyciowa ktora mi najbardziej jest bliska i w ktorej dostrzegam gleboki sens.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Dyzia » 20 sty 2019, 17:54

Nikito :) Ponad rok temu wpadła mi w ręce Księga Duchów, kompletnie nie mogę sobie przypomnieć w jakich okolicznościach.
Spirytyzm pozwala mi codziennie budzić w sobie te dobre, najlepsze cechy, które zawsze we mnie były. Codziennie alarmuje kiedy zbaczam na jakiś nieprawidłowy kurs.
Jeszcze wiele nauki i praktyki, ale z całych sił staram się być bardziej wyrozumiała dla innych, prawdomówna.
Najtrudniejsze jeszcze jest dla mnie zrozumienie dlaczego przytrafia mi się coś złego ;) Mam nadzieję, że będę prowadzona w dobrym kierunku, przede wszystkim przez samą siebie z awaryjnym trybem przez mojego przewodnika/przewodników (?) :)
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 17:56

Oczywiście, że nie jest dla wszystkich, ale ci co z nim sympatyzują nie są przez to samo na wyższym poziomie rozwoju od innych, dlatego nie powinni tak pisać. Drugą sprawą jest to, że jeśli spirytyści wychodzą do ludzi publicznie i w celu omawiania podejmowanych przez nich problemów, to rzeczą zrozumiałą jest dyskusją nad nimi, a nie tylko i wyłącznie rzucanie tu swoich haseł i poglądów bez podejmowania tej dyskusji. Inaczej - chcecie słuchać i rozmawiać tylko sami z sobą to forum powinno być zamknięte dla takiej grupy, a nie być ogólnodostępne.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 18:03

Dyzia czasami nie jest latwo w danej chwili zrozumiec cos co nas zlego spotyka i jaki jest tego sens.Ale ja po sobie wiem ze czesto mozna odkryc tego sens patrzac z petspektywy czasu.Ja czesto dostrzeglem ze te pewne "zle"sytuacje w zyciu uratowaly mnie przed zlymi wyborami lub nakierowaly mnie na lepsza droge lub tez mialy mnie przygotowac w pewnym sensie na to co mialo mnie spotkac.Choc zapewne sens wielu sytuacji trudno nam odkryc.Ale przypadki nie istnieja i wstystko ma sens w naszym zyciu choc mozemy dostrzec czesto tylko jego skrawek.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, 18:09 przez jario, łącznie zmieniany 1 raz
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Ryszard » 20 sty 2019, 18:06

danut pisze: Inaczej - chcecie słuchać i rozmawiać tylko sami z sobą to forum powinno być zamknięte dla takiej grupy, a nie być ogólnodostępne.


Właśnie !
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Pawełek » 20 sty 2019, 18:12

danut pisze:Oczywiście, że nie jest dla wszystkich, ale ci co z nim sympatyzują nie są przez to samo na wyższym poziomie rozwoju od innych, dlatego nie powinni tak pisać.

Kto pisał że przez to że jest spirytystą jest na wyższym poziomie rozwoju od innych?

danut pisze:Inaczej - chcecie słuchać i rozmawiać tylko sami z sobą to forum powinno być zamknięte dla takiej grupy, a nie być ogólnodostępne.

Forum jest ogólnodostępne z tego względu, że służymy osobom które szukają wiedzy na temat spirytyzmu. Gdy człowiek poszukuje, to zagląda do różnych miejsc takich jak to forum, aby zadać pytania na które my mu odpowiemy i pokażemy, jak spirytyści patrzą na świat. Niektórzy taką odpowiedź znajdą w chrześcijaństwie, niektórzy znajdą w hinduizmie, buddyzmie i im to odpowiada. Utożsamiają się z tym. Jeśli czują się spełnieni, stają się lepszymi ludźmi to nic nie stoi na przeszkodzie by byli zwolennikami danej filozofii/religii. Nikogo nie zmuszamy by tu został i wierzył ślepo w spirytyzm. Nie znalazłeś odpowiedzi w tej filozofii? Ruszaj dalej, będziemy trzymać kciuki byś odnalazł swój sens. Tyle, i aż tyle :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Ryszard » 20 sty 2019, 18:19

Nie znalazłem ani pomocy ani tym bardziej odpowiedzi. Zaglądam w nadziei , że usłyszę (przeczytam) coś co pomoże zrozumieć , znalazłem Kroniki Akaszy, chwała Wam za to, że wyganiacie niedowiarków w Waszą wiarę.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 18:20

danut pisze:Oczywiście, że nie jest dla wszystkich, ale ci co z nim sympatyzują nie są przez to samo na wyższym poziomie rozwoju od innych, dlatego nie powinni tak pisać. Drugą sprawą jest to, że jeśli spirytyści wychodzą do ludzi publicznie i w celu omawiania podejmowanych przez nich problemów, to rzeczą zrozumiałą jest dyskusją nad nimi, a nie tylko i wyłącznie rzucanie tu swoich haseł i poglądów bez podejmowania tej dyskusji. Inaczej - chcecie słuchać i rozmawiać tylko sami z sobą to forum powinno być zamknięte dla takiej grupy, a nie być ogólnodostępne.


Danut rozsadna rzeczowa dyskusja nie polega na podawaniu faktow niezgodnych z prawda,pezypisywaniu komus slow ktore nie wypowiedzial,sianiu propagandy,ocen personalnych,nadinterpretacji czy klamstw.

Samo bycie spirytysta nie stawia cie na wyzszym poziomie to kwestia indywidualna.Z cala pewnoscia na wyzszy stopien rozwoju wznosimy sie poprzez milosc i dobro ktore tworzymy..Jak bedziemy po tamtej stronie to bedziemy miec tego pelniejsza swiadomosc na jakim poziomie jestesmy.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 18:23

Jakieś nieporozumienie? "forum jest ogólnodostępne z tego względu, że służymy osobom które szukają wiedzy na temat spirytyzmu."! Czyż form to nie służy czasem do wymiany informacji i poglądów miedzy osobami o podobnych zainteresowaniach? Twój wpis Pawełku to kolejny dowód na przywłaszczanie sobie monopolu na te zainteresowania, chcecie się tu prezentować, no to tylko własna strona, reklama, inne przedstawienia, ale nie forum.

Jakie kłamstwa i nadinterpretacje jario, dlaczego mnie pomawiasz?!
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości