Dlaczego spirytyzm?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Nikita » 20 sty 2019, 11:08

Ciekawi mnie dlaczego interesuje Was tematyka parapsychologiczna? Skad biora sie zainteresowania duchami, zyciem po smierci ewentualnie duchowym rozwojem?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Pablo diaz » 20 sty 2019, 11:51

Kasiu ta filozofia otworzyła moje serce ,przez co nie jest już tak zatwardziałę jak w przeszłości ,a bardziej uległe i czułe. Przede wszystkim poznałem siebie,moje wady oraz mam światło relacji tego życia z poprzednim .Ponadto potrafię okreśłić bez wejścia w bliskość,np. po postach na forach lub w jakim kolwiek innym miejscu, po krótkeij rozmowie ewentualne choroby oraz patologię psychiczne i psychologiczne ,potrafię okreśłić ,które osoby są pod wpływem duchów,to bardzo mi pomogło w wyrozumiałości dla niezrównoważonych psychicznie ,których wokół nas jest bardzo wiele,współczuć im ,nigdy nie pouczać jak pogodzić się z ich poziomem duchowym.

A jeśli chodzi o duchy to praktycznie nie wzbudzają u mnie zainteresowania ,nic więcej jak każdego dnia uczę się z nimi żyć , mieć zamknięte drzwi do mentalnego domu ...
Zaobserwowałem że są osoby,które nie wychodzą poza krąg zainteresowań doswiadczeń z duchami i światem duchowym niestey tracą czas na poprawę samego siebie - na odległość odczuwam emanujący od nich niepokój ...
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Pablo diaz » 20 sty 2019, 12:43

Wczoraj czytając wpaniałe dziełko Leona Denisa ,,NO INVISÍVEL,,(Niewidzialne) natknąłem się na te słowa.

Aby znaleźć,, prawdę", powiedział wybitny myśliciel, "trzeba ją poszukać
prostotą serca
. " Tak bez wątpienia niektórzy mądrzy ludzie, nasyceni teoriami
z góry przyjętymi, zniewoleni są przez przyzwyczajenia rutynowej metody, żną
mniej wyników w postępie niż prosty człowiek ,ale obdarzony praktycznym poczuciem
i niezależnym duchem.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Nikita » 20 sty 2019, 13:13

Bo serce jest blizej duszy niz intelekt...dlatego poznanie wenetrzna intuicja i czuciem ma wieksze znaczenie…
To co piszezs wskazuje, ze filozofia spirytystyczna wywarla wielki wplyw na Twoje zycie ... Znam Cie i wiem, ze naprawde tak jest...Ty rzeczywiscie zyjesz tym na codzien... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Pablo diaz » 20 sty 2019, 13:34

Tak życie materialne na Ziemi nie ma dla mnie znaczenia,jeśii pracuje to po to aby komuś sprawić przyjemność,kierując się uczuciami,które należy rozwinąć w każdych okolicznościach.Po pewnym czasie widzisz ,że inaczej nie potrafisz ,ponieważ staje się to przyzwyczajeniem ,cokolwiek i komukolwiek coś czynisz to robisz to z miłości,służąc.

Moj drodzy uczniowie, obecne tutaj Duchy
przemawiają do wasmoim głosem, mowiąc: Kochajcie, by i was kochano. To myśl tak trafna,
że odnajdziecie w niej wszystko to, co pocieszy was i przyniesie spokoj w
trudach każdego dnia. Inaczej mowiąc, gdy będziecie wcielać w życie tę
mądrą zasadę, uwolnicie się tak bardzo od materii, że uduchowicie się,
zanim jeszcze porzucicie ziemską powłokę. Ponieważ dzięki studiowaniu
spirytyzmu wyrobiliście sobie lepsze pojęcie o tym, co was czeka w
przyszłości, jesteście pewni jednej rzeczy — tego, że kroczycie ku Bogu i realizujecie
wszystkie te obietnice, ktore odpowiadają aspiracjom waszych
dusz. Musicie znaleźć się naprawdę wysoko, by w myśleniu nie przeszkadzały
wam więzy materii;

Ewangelia według spirytyzmu
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 17:06

No właśnie, dlaczego spirytyzm ma mieć monopol na "zainteresowania duchami, życiem po śmierci, ewentualnie duchowym rozwojem?"? Tym bardziej, że Krzysztoffie, jario i Pablo diaz według mnie ten podany tu cytat, ten tekst jest okropny i bardzo nieścisły, takie sobie lanie wody"
Pablo diaz pisze:"Moj drodzy uczniowie, obecne tutaj Duchy
przemawiają do wasmoim głosem, mowiąc: Kochajcie, by i was kochano. To myśl tak trafna,
że odnajdziecie w niej wszystko to, co pocieszy was i przyniesie spokoj w
trudach każdego dnia. Inaczej mowiąc, gdy będziecie wcielać w życie tę
mądrą zasadę, uwolnicie się tak bardzo od materii, że uduchowicie się,
zanim jeszcze porzucicie ziemską powłokę. Ponieważ dzięki studiowaniu
spirytyzmu wyrobiliście sobie lepsze pojęcie o tym, co was czeka w
przyszłości, jesteście pewni jednej rzeczy — tego, że kroczycie ku Bogu i realizujecie
wszystkie te obietnice, ktore odpowiadają aspiracjom waszych
dusz. Musicie znaleźć się naprawdę wysoko, by w myśleniu nie przeszkadzały
wam więzy materii;

Ewangelia według spirytyzmu


"Moi drodzy uczniowie - do kogo się zwraca? "Kochajcie, by i was kochano." - taki sobie enigmatyczny ogólnik, nic w nim trafnego solidnie określonego nie ma. Jakie wszystko i jakie sedno przez ten zwrot przemawia? "uwolnicie się tak bardzo od materii, że uduchowicie się,
zanim jeszcze porzucicie ziemską powłokę"
- jak można się uduchowić nie odczuwając uczuć zmysłami przypisanymi ściśle do materii, która wręcz uwidacznia stany ducha?"Ponieważ dzięki studiowaniu
spirytyzmu wyrobiliście sobie lepsze pojęcie o tym, co was czeka w
przyszłości, jesteście pewni jednej rzeczy — tego, że kroczycie ku Bogu i realizujecie
wszyst
kie te obietnice, ktore odpowiadają aspiracjom waszych
dusz." -
czyli studia spirytystyczne są jedyną drogą do prawdy i do Boga? :) "Musicie znaleźć się naprawdę wysoko, by w myśleniu nie przeszkadzały
wam więzy materii"
- Czyli w myśleniu największej funkcji nie pełni mózg, co myśli, co łączy informacje, co przejmuje informacje i co je selekcjonuje?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 17:21

"No właśnie, dlaczego spirytyzm ma mieć monopol na "zainteresowania duchami, życiem po śmierci, ewentualnie duchowym rozwojem?"

Danut pokaz m proszei jednoznaczny cytat z ksiazki lub czyjejs wypowiedzi ktora twierdzi ze spirytyzm ma miec na to monopol.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 17:30

jario pisze:"No właśnie, dlaczego spirytyzm ma mieć monopol na "zainteresowania duchami, życiem po śmierci, ewentualnie duchowym rozwojem?"

Danut pokaz m proszei jednoznaczny cytat z ksiazki lub czyjejs wypowiedzi ktora twierdzi ze spirytyzm ma miec na to monopol.

No przecież nawet tylko taki tu wskazany za tym przemawia : "Ponieważ dzięki studiowaniu
spirytyzmu
wyrobiliście sobie lepsze pojęcie o tym, co was czeka w
przyszłości, jesteście pewni jednej rzeczy — tego, że kroczycie ku Bogu i realizujecie
wszystkie te obietnice, ktore odpowiadają aspiracjom waszych
dusz
" - Alfa , omega spełnia wszystkie aspiracje naszych dusz.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 17:39

Ja tu nic jednoznacznego nie dostrzegam,nikt nie twierdzi ze tylko dzieki spirytyzmowi mozna do tego dojsc i nikt nie twierdzi ze spirytyzm ma na cokolwiek monopol to tylko wytwor twojej interpretacji.Prosze nie prowadz na forum propagandy antyspirytystycznej.Bo mam wrazenie od dluzszego czasu ,ze taka retoryke stosujesz.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 17:43

Nie chodzi o to, ze tylko spirytyzm, ale o to ze w ogóle dysponuje taką wiedzą i jest taką drogą do absolutnej prawdy. A przecież to jest wątpliwe. W Tobie nie budzi wątpliwości?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości