Posiadanie dziecka

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 06 gru 2018, 19:05

Jeśli ktoś będzie miał ochotę podzielić się w wolnej chwili swoim zdaniem będę wdzięczna :)

Zanim zadam pytania napiszę, że nie chce mieć dziecka, nigdy nie chciałam. Tak mam, nie potrafię tego wyjaśnić.

Z tej właśnie "okazji" muszę się ciągle tłumaczyć, wyjaśniac a właściwie to nie mówic prawdy. Średnio 3-5 razy w miesiącu ktoś mnie o to pyta.

Moja mama, babcia to zaakceptowały i dla nich jest to zrozumiałe i szczerze to widzę! Gorzej z moim tatą , teściami, znajomymi i klientkami.

Męczy mnie presja i pytania. Nie mam odwagi powiedzieć teściom, znajomym, klientom- prawdy. Nawet bliskim przyjaciołom...

Co ciekawe bardzo lubię bawić się z dziećmi moich koleżanek, rodziny. O dziwo super się z nimi dogaduje, a one nawet lgną do mnie.

Mimo akceptacji mamy,babci i oczywiście męża ( który ma tak samo jak ja ) czuje się źle. Nie zrobię niczego wbrew sobie, ale myślę co na to Spirytyzm ? Czy coś jest ze mną nie tak ? czy postępuje moralnie ?

Z drugiej strony może miałam już wiele dzieci ?
Może miałam jakieś traumatyczne zdarzenia z nimi związane ?
Jest mi smutno bo ciągle słyszę kiedy ? kiedy ? To już najwyższy czas! Co się dzieje ? Macie dzieci ? Nieee???

Czy macie swoje przemyślenia ? :)
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: soldado » 06 gru 2018, 19:53

Dyzia pisze:Jeśli ktoś będzie miał ochotę podzielić się w wolnej chwili swoim zdaniem będę wdzięczna :)

Zanim zadam pytania napiszę, że nie chce mieć dziecka, nigdy nie chciałam. Tak mam, nie potrafię tego wyjaśnić.

Z tej właśnie "okazji" muszę się ciągle tłumaczyć, wyjaśniac a właściwie to nie mówic prawdy. Średnio 3-5 razy w miesiącu ktoś mnie o to pyta.

Moja mama, babcia to zaakceptowały i dla nich jest to zrozumiałe i szczerze to widzę! Gorzej z moim tatą , teściami, znajomymi i klientkami.

Męczy mnie presja i pytania. Nie mam odwagi powiedzieć teściom, znajomym, klientom- prawdy. Nawet bliskim przyjaciołom...

Co ciekawe bardzo lubię bawić się z dziećmi moich koleżanek, rodziny. O dziwo super się z nimi dogaduje, a one nawet lgną do mnie.

Mimo akceptacji mamy,babci i oczywiście męża ( który ma tak samo jak ja ) czuje się źle. Nie zrobię niczego wbrew sobie, ale myślę co na to Spirytyzm ? Czy coś jest ze mną nie tak ? czy postępuje moralnie ?

Z drugiej strony może miałam już wiele dzieci ?
Może miałam jakieś traumatyczne zdarzenia z nimi związane ?
Jest mi smutno bo ciągle słyszę kiedy ? kiedy ? To już najwyższy czas! Co się dzieje ? Macie dzieci ? Nieee???

Czy macie swoje przemyślenia ? :)


Cześć Beatko :)

Bardzo mocne mam myśli o tym, że w poprzednim życiu byliście już razem ze swoim mężem i było wszystko ok. do momentu, właśnie, gdy narodziło się dziecko. Zaczęły się problemy, wpadliście w rutynę... słowem po jakimś czasie z tego powodu się niestety rozstaliście.
Myślę, że te doświadczenie jest głęboko w Was, w Waszej podświadomości. Dlatego razem to czujecie i wręcz się tego boicie.
Mogłoby się wszystko zmienić, gdyby była bardziej stabilna u Was sytuacja materialna.
Wtedy moglibyście spróbować jeszcze raz.
Ale na dzień dzisiejszy jest jak jest i nie chcecie martwić się, co będzie jutro, za co kupicie pampersy, bebiko itd.
Teraz gdy Wam się noga pośliźnie, będzie Wam łatwiej się podnieść.
Mając dziecko, niestety możecie mieć z tym problem.
Większe wydatki, generują większe problemy, w przypadku utraty pracy.
Tego właśnie się boicie i wręcz czuję, że nie chcecie, żeby się to powtórzyło...

Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 06 gru 2018, 20:06

Cześć :)

Trafiłeś w samo sedno Soldado bo ciągle takie właśnie powody błąkają mi się po głowie :) Bardzo dziękuję!
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: soldado » 06 gru 2018, 20:12

Dyzia pisze:Cześć :)

Trafiłeś w samo sedno Soldado bo ciągle takie właśnie powody błąkają mi się po głowie :) Bardzo dziękuję!


Nie za ma co :)

Tak to jakoś mocno czuje...

Gdy Ci ktoś tak mówi i pyta o dziecko, to zawsze pamiętaj jedno, że nikt za Ciebie życia nie przeżyje, dlatego nikt nie ma prawa się w Twoje życie wtrącać. Nie musisz mieć dzieci, wystarczy, że jesteś osobą bardzo wrażliwą, co jest ogromną zaletą, o czym sam się nie dawno przekonałem i za co Ci bardzo dziękuję....i że starasz się robić wszystko w zgodzie z własnym sumieniem. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 06 gru 2018, 20:20

Oczywiście i tak myślę :) Tylko mam narazie arsenał "białych kłamstw" . Już widzę minę teściowej jak mówię jej, że już mieliśmy razem dziecko i wystarczy :D
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: soldado » 06 gru 2018, 20:26

Dyzia pisze:Oczywiście i tak myślę :) Tylko mam narazie arsenał "białych kłamstw" . Już widzę minę teściowej jak mówię jej, że już mieliśmy razem dziecko i wystarczy :D


Na Twoim miejscu mówił bym jej, że ,,po prostu nie mogę zajść w ciąże...'' I tu bym się zawiesił.
Niech sobie myśli co chce, niech myśli, że nie chcesz o tym mówić, że problem jest bardzo delikatny...a Ty w ten sposób mówiąc nie będziesz kłamać. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Pablo diaz » 06 gru 2018, 21:13

Dzieci to autograf miłości.
Kiedy wpatruje się w dzieci nie mogę nasycić się ich delikatnym wdziękiem,na ich widok serce samo wpada w radość.
Wiecie skąd wychodzi czuła mowa dzieci? pochodzi ona z serca ,ponieważ dzieci innej mowy nie mają.
Dlatego to one jako pierwsze w człowieku otwierają drogę do Boga.
To one łagodzą w nas dumę,a przede wszystkim czynią słabszym egoizm ,otwierając serce
do najszlachetniejszych uczuć.
Życie bez dzieci to jak wiosłować galerą po bezkresnym oceanie ,to egzystencja z nieskończoną bezużytecznością.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: soldado » 06 gru 2018, 21:16

Coś mnie jeszcze męczy...

Masz bardzo dobrą intuicję, z której do końca nie zdajesz sobie sprawy.
Masz ukrytą w sobie wiedzę, wynikającą z doświadczeń z poprzednich wcieleń.
Dzieci przerabiałaś już w wielu wcieleniach.
Jesteś tak naprawdę tutaj dla innego celu.
Nie wiem dlaczego mam napisać, ze jesteś z mężem, by go wspierać.
Pomimo, że materialnie to wygląda inaczej i że właśnie to on jest optymistą, co do pracy, że jest bardzo zaradny, tak jak pisałaś, to w przyszłości mam napisać, że przyjdzie taki czas, gdy się załamie i wtedy Go będziesz wspierać. Po to tutaj jesteś z nim. Z pozoru twardszy niż Ty, ale się załamie i wtedy dobrze, że będziesz z Nim. Przezwyciężycie wszystko razem. Pomożecie sobie razem, takie jest Wasze przeznaczenie. To Twoja Bratnia Dusza, Twoja Druga Połówka. Cały czas odbieram liczbę trzy... Gdy nadejdzie czas będziecie mieć troje dzieci... :) Będzie to czas bardzo stabilny dla Was, ale najpierw będzie próba, z której wyjdziecie obronną ręką, bo mu pomożesz... pomożesz dosłownie uspokoić jego psychikę... Takie dziwne sformułowania, ale własnie tak mam napisać... Jeśli chodzi o Ciebie, to wybierasz świadomie wcielenia, w których masz możliwość pomocy innym. Robisz to dla konkretnego celu. Robisz to po to, by kiedyś być Przewodnikiem Duchowym. Taki cel wybrałaś sobie będąc pomiędzy wcieleniami i do tego celu dążysz.

Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: soldado » 06 gru 2018, 21:27

Pablo diaz pisze:Dzieci to autograf miłości.
Kiedy wpatruje się w dzieci nie mogę nasycić się ich delikatnym wdziękiem,na ich widok serce samo wpada w radość.
Wiecie skąd wychodzi czuła mowa dzieci? pochodzi ona z serca ,ponieważ dzieci innej mowy nie mają.
Dlatego to one jako pierwsze w człowieku otwierają drogę do Boga.
To one łagodzą w nas dumę,a przede wszystkim czynią słabszym egoizm ,otwierając serce
do najszlachetniejszych uczuć.
Życie bez dzieci to jak wiosłować galerą po bezkresnym oceanie ,to egzystencja z nieskończoną bezużytecznością.


Witaj Przyjacielu.
Nikt lepiej chyba nie mógłby tego ująć :)

Pozdrawiam Cie serdecznie :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 06 gru 2018, 21:54

Pablo dziękuję , czekałam na Twoje przemyślenie w tej kwestii :) zrobiłam się malutka jak to przeczytałam :)

Soldado... Dziękuję z całego serca. Jest mi o kamienie milowe łatwiej żyć dzięki temu co napisałeś kiedyś i teraz. Nawet sobie nie zdajesz sprawy. Pilnuje się codziennie w tym co robię,co myślę, jaka jestem dla innych. Jeszcze długa droga ale bardzo bym chciała się kiedyś kimś opiekowac. Będę czujna Soldado i postaram się z całych sił nie załamywać bo to co robię teraz będzie ważne później. Jeszcze raz po stokroć dziękuję i dla Ciebie jak zawsze wszystko co najlepsze.
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 15 gości