Posiadanie dziecka

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 11 sty 2019, 19:41

Pablo to wzruszające :) Myślę, że ludzkie cechy zespoliłeś ze swoją dobrą, szlachetną duszą.
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: danut » 11 sty 2019, 20:25

A ja uważam, że "filozofia" spirytystyczna to utopia. Muska tylko problemu i bardzo pobieżnie go traktuje, graniczy z szaleństwem i z nad wyobrażeniami wyznawców o swojej świętości. Towarzyszą jej :1. Wielka radość, czy niezrozumiała szczęśliwość, samozachwyt, pyszałkowatość? 2. nie kierować
się umysłem, a sercem
- miłość niedojrzała raczej kochliwość i zauroczenie z przenoszeniem się w krainę bajek, brak w niej mądrości to nieodpowiedzialność przynosząca opłakane skutki i skutkująca wielu nieszczęściami. 3. O miłości do wrogów i przebaczaniu pisałam wyżej 4.nie odmawiam nikomu o cokolwiek mnie poproszą, - i to jest kwintesencja w braku poprawnego objęcia tematu o cokolwiek - zatem ktoś Cię poprosi"zabij mnie, lub kogoś innego, okradnij, zniszcz"- to też mu nie odmówisz, bo wszystko jest do przebaczenia, wszystko jest dobrem, wszystko miłujesz?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Pablo diaz » 11 sty 2019, 20:33

Dyzia pisze:Pablo to wzruszające :) Myślę, że ludzkie cechy zespoliłeś ze swoją dobrą, szlachetną duszą.


Nie posiadam szlachetnej duszy,myślę ,że tu na Ziemi wiele jest takich dusz,ja nie należę do nich,zaobserwowałem ,że im dalej kroczę tą drogą tym bardziej rozumiem Jezusa .Zrozumiałem jak on nas umiłował i podobnie staram się kochać drugiego człowieka tym samym mam wielki respekt i pokorę do każdej istoty.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 11 sty 2019, 20:51

Droga Danut nieśmiało zauważe, że jest to miejsce do wypowiadania się osób w większości mniej lub mocno sympatyzujących z myślą spirytystyczną :) Trochę dziwi mnie Twój wpis/wpisy bo kiedyś chyba nie byłaś tak mocno w opozycji ? Oczywiście każdy się zmienia, ale myślę , że takie wytykanie innym jest chyba niestosowne ? Wszak chyba większość z nas ma dobre intencje dla innych i jesteśmy tolerancyjni .
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: danut » 11 sty 2019, 20:56

Droga Dyziu - nieścisłości i niedopowiedzenia są po to by je zauważyć i by je wskazywać, a nie zatajać ich i bić braw niedopracowanemu, jakimś ogólnikom nie sięgającym do problemu. "Diabeł tkwi w szczegółach".
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 11 sty 2019, 21:11

Ja poprostu chyba nie widzę tam ani kochliwosci, pyszałkowatości, niezrozumiałej radości i wesołości :) To chyba zbyt jaskrawe zarzuty ;) (?)

Człowiek uczy się całe życie, niech każdy wierzy w co chce.Jesli jest dobry to po co mu przeszkadzać?

Nie ma osoby na ziemi , która posiadła całą wiedzę.

Danut często piszesz że miłość ponad wszystko, dobro, powolujesz się na Jezusa. A jak inna osoba powołuje się z dobra intencją na tego samego Jezusa to już to jest nie tak ?

Nie dowiemy się jak to jest dopóki nie odejdziemy, a i wtedy myślę że nie wszystko będzie jeszcze "jasne".

Pozdrawiam serdecznie
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: danut » 11 sty 2019, 21:17

Ale zauważ powoływanie się na Jezusa z fałszowaniem wymowności Jego nauk, proszę. Bo ja to widzę , zapoznaj się z oryginałem i falsyfikatem i je porównaj. Nie widzisz tego co ja, to czym jest przedstawiana w ten sposób wielka radość, bo ktoś zapoznał się ze spirytyzmem? Człowiek się uczy całe życie, no zgoda, lecz w takim razie niech więc zapozna się z zauważonymi faktami i nieścisłościami we własnym pojmowaniu, bo każdy się uczy a nie że uczą nas spirytyści, bo oni już uczyć się nie muszą i że to oni objawili nam jakąś niezwykłą nowinę powodującą taką radość. - Omamienie świecidełkami, podróbką?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 11 sty 2019, 21:32

Czy to znaczy że Spirytyzm wszystko przeszktalcil, zamotał Twoim zdaniem ?

A Pismo Święte też od deski do deski jest takie jak było na początku ?

Osoby (studiujące wręcz) Pismo Święte dosadnie mówią, że reinkarnacji nie ma, że źle odczytujemy pewne słowa Jezusa i innych. Ty wierzysz w reinkarnacje ?
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: danut » 11 sty 2019, 21:46

Zależy jakim osobom wierzysz w tłumaczenie zapisanych tam słów, dlatego radzę skup się nad nimi sama, a nie oczekuj, by ktoś Ci tłumaczył proste, dosadne zdania. Zresztą i o samym rozumieniu ich niestety niedostępnym każdemu też tam jest napisane. A dlaczego spirytyści podporządkowują je swojemu pojmowaniu? W jakim celu to robią? Chcą utworzyć nową swoją religię? Bo przecież po to wywraca się sens nauk Jezusowych do góry nogami na wielu frontach, szarpie Nim i podporządkowuje powiedziane sobie i tak postępuje wielu. Spirytyzm ma parę trafnych uwag, ale próba tworzenia przezeń jedynie słusznej filozofii jest do kitu, niestety.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Posiadanie dziecka

Postautor: Dyzia » 11 sty 2019, 22:20

Żeby spróbować trafnie to wszystko zinterpretować i porównać trzeba by znać oryginał Pisma.

O co chodziło Jezusowi w każdej chwili? O miłosierdzie i miłość do bliźniego. Wybaczenie, współczucie, uczciwość. Czy to aż tak bardzo się kłóci z myślą spirytystyczną ? Trzymajmy się prostych reguł w życiu. Po co sobie utrudniać?
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości