Proszę o Pomoc

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: danut » 26 lis 2018, 15:43

Dyzia pisze:Danut :) Wiesz, że dla większości to co piszesz jest niebywałe i nie do przyjecia, już nawet Księga Duchów jest bardziej do "zaakceptowania" :P A podejrzewam że tylko nieliczni "szczęśliwcy"(?) dostąpili zaszczytu posiadania tych Puzzli :)

Więc...

Danut jakbyś miała chęć i czas krótko, jak chłopu na roli wypunktować o co w tym chodzi. Bo na przykład do mnie docierają proste przekazy, nie potrafie poprostu sobie tego wyobrazić.

Żyjemy tu i gdzieś tam ?
Czy tam życie jest podobne?
Czy to znaczy że nasza świadomość, podświadomość,nadswiadomość jest rozszczepiona?
Czy gdzieś, kiedys ktoś jeszcze o tym pisał, mówił, był jakiś przekaz?

Będę niezmiernie wdzięczna ... I może komuś też pomoże to w zrozumieniu. Ciągle miotaja mi się Twoje słowa po głowie tylko nie kumam tego.

Ja napisałam tylko na szybko kilka moich pytań, gdybyś mogła jak przedszkolakowi z przeciętnym ilorazem inteligencji wypunktować swoje chronologiczne ustalenia :)

Bardzo przepraszam autorkę, jeśli to przeczyta mam nadzieję że i jej da to do myślenia.

Dulo warto posiadać i zaglądać często do małej książeczki ŻYĆ SZCZĘŚLIWIE - Divaldo P. Franco. Bardzo pomaga jeśli jest się otwartym na pomoc.


Jest niebywałe i nie do przyjęcia dla ludzi, którzy całkowicie izolują swoją wiarę od nauki. Jest to bardzo dziwny trend, bo jeśli chcemy naprawdę coś wiedzieć to wręcz powinno się danej rzeczy, twierdzeniu przyglądnąć przez lupę wszystkiego co ludzie już wiedzą i wciąż dokładać to co jest odkrywane, które idzie dalej i ma na celu nam daną sprawę rozjaśniać. Uparte trzymanie się starego zatrzymuje ludzi na jakimś poziomie, zamyka im drogę ewolucji, zamyka w trwaniu i nie pójdą oni dalej ani o krok. To co piszę to nie są przekazy z wątpliwych channelingów, to jest rzeczywiście doświadczone i ujrzane przeze mnie a nadto zostało przepuszczone przez wszystko to co już ludziom jest wiadome o kosmosie, o siłach w nim działających, o możliwościach ludzkiej świadomości i oddziaływaniu między obiektami fizycznymi, czyli także tym międzyludzkim.
1) Tak. Jednocześnie żyjemy w wielu równoległych wszechświatach. 2)Są zarejestrowane w nich różnice czasowe a życie przebiega tam w identycznie fizyczny jak tu sposób. To jak układa się rzeczywistość zależy od doboru zdarzeń i nad tym pracują wszystkie świadomości tam jak i tu oddziałujące, a to co zajdzie jest jakby wypadkową ich pragnień, wykorzystane możliwości w innej Ziemi od naszej są inne. W każdym momencie dokonujemy wyboru odpowiedniego kierunku, zmiana jednej decyzji powoduje cały ciąg innych wydarzeń. Tak, ze możesz być jednocześnie żywym i martwym.3) Nadświadomość ma funkcję kierowniczą i ogarniającą całość naszych świadomych poczynań. `To jest cząstka Boga - wszystko wskazuje na to, że ponad tym wszystkim istnieje i jest wieczna. Z tego obszaru wyłaniają się holograficzne obrazy Wszechświatów, my jesteśmy rzucani przez nią w wieczność i stanowimy taki jej obraz i podobieństwo.

Jeszcze raz powtarzam ja nie wymyślam przesłań ani przekazów dla ludzkości, ani takimi się nie sugeruje. A publikacji na ten temat mamy całe biblioteki , ta wiedza jest dostępna wystarczy po nią sięgnąć bez szukania jakichś nadludzi i ich przesłań.
A publikacje, jedne z wielu ale polecam - Georg Wilhelm Friedrich Hegel - Wykłady z filozofii dziejów, Fenomenologia ducha, Elizabeth Kübler-Ross, Koło życia, Richard. S. Broughton, Parapsychologia. Nauka kontrowersyjna. Rozważania o życiu i umieraniu, Leszek Szuman, Życie po śmierci, Michael Newton, Przeznaczenie dusz, Nowe badania nad życiem pomiędzy wcieleniami, tom 1 i 2, Bruce Moen, Podróż do ojca ciekawości, Ernst Meckelburg, Tunel w czasie, Uraeus, Michał Heller, Kosmologia kwantowa, François Brune, Umarli mówią do nas, Richard P. Feynman, QED, osobliwa teoria światła i materii, Michał Heller, Początek jest wszędzie. Nowa hipoteza pochodzenia wszechświata, Elmar R. Gruber, Tajny świat parapsychologii – szpiegowski program badawczy CIA i rewolucyjne odkrycia nowej parapsychologii
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: Dyzia » 26 lis 2018, 17:16

Danut takich ludzi co izolują wiedzę od nauki są miliony,żeby nie powiedzieć chyba miliardy ? I to normalne. Tutaj jest jak jest. Trzeba by było chyba wywrócić wszystko co utarte do góry nogami a to byłoby bardzo, bardzo niewygodne dla całego konsumpcyjnego świata. Nikt na to globalnie nie pozwoli. A kto się ośmiela coś tam przekazać nie rzadko jest traktowany jak wariat albo gorzej.

Ja na przykład mam obecnie trochę więcej czasu to siedze, czytam, rozmyślam... Jestem tym zainteresowana, to jest we mnie ale patrząc na zapracowanych, znerwicowanych przyjaciół, znajomych z codziennymi problemami to nie każdy ma choćby CZAS żeby to rozpracować. Ludzie są wygodni. Nie chcą zmian, zwłaszcza w takich fundamentalnych sprawach. Jeśli nie wydarza się nic co wstrząsa ich światem to żyją od poniedziałku do niedzieli i tak w kółko. Nie można im mieć tego za złe... Bo taki tu świat. Trzeba być wyrozumiałym prawda ?
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: Dyzia » 26 lis 2018, 17:18

Danut dziękujemy za tytuły :) kilka mam i czekają w kolejce.
Pozdrawiam !
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: Dyzia » 26 lis 2018, 18:01

Danut jeszcze jedno, bo jesteś wnikliwa i podejrzliwa :) Czy według Ciebie autorzy tych akurat książek są wiarygodni ? Sama wiesz ile bujd na resorach powstało. Aż szkoda drzew na takie bajania...

:)
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: danut » 26 lis 2018, 18:29

Dyzia pisze:Danut jeszcze jedno, bo jesteś wnikliwa i podejrzliwa :) Czy według Ciebie autorzy tych akurat książek są wiarygodni ? Sama wiesz ile bujd na resorach powstało. Aż szkoda drzew na takie bajania...

:)


Trzeba umieć odgarnąć ziarno od plew, trzeba samemu doświadczyć by zrozumieć jak jest, ja bujdę na resorach rozpoznaję po kilku zdaniach, jeśli są one rzucane na wiatr bez żadnego konkretnego odniesienia. Podane pozycje nie należą do fantazji, to prace przemyślane oparte o konkretne przykłady doświadczeń, oparte o twierdzenia naukowe, nad którymi ślęczy wiele ludzi by do jakiegokolwiek odkrycia mogli dojść. A nadto piszę - doświadczyłam, ujrzałam, przemyślałam sama i nie sugeruje się bez własnego doświadczeniu na nijakim hasełku zaszczepianym w nasze świadomości. Wiedzieć, to zrozumieć to co przyswajamy, a nie wyuczyć się podawanego nam na pamięć i recytowanie tego bez silnego odczucia ukrytej w tym prawdy. To nie są jedyni autorzy, jest mnóstwo innych z których pracami się zetknęłam, a przecież nie jestem alfą i omegą i nie znam wszystkich. Podstawą jest jest właśnie to, że trzeba zburzyć dotąd klepane dogmaty i dobrze im się przyjrzeć jak zostały zbudowane. A córka autorki tematu niech sama wydobędzie ziarna i odsieje je plew, bo pragnie przecież zrozumieć własne położenie. Zatem nie polecam by w chwilach słabości pozwalała sobą kierować innym i tym sposobem, by wciągnęła się w błędne pojmowania rzeczywistości. To też znany mi dobrze model, zbyt modny, ale szkodliwy.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: Xsenia » 26 lis 2018, 22:45

Dyzia, Danut a może byście sie tak trochę przeniosły do innego wątku?

Dula po pierwsze to przyjmij w imieniu swoim i swojej córki szczere kondolencje.
Zawsze gdy ktoś odchodzi tragicznie to szukamy tego ostatniego kontaktu, pożegnania. Ale nie każdy ma szansę się pożegnać. I nic tego nie zmieni. Jedyne co pozostaje to wspierać się nawzajem i odbyć żałobę po zmarłym. Nie szukaj kontaktu na siłę, bo to nic nie da. Choć czasami zmarli śnią się żywym i w snach próbują im coś przekazać.
Jedyne co mogłabym ci teraz polecić, to to by być razem z córką. Nie musicie nawet rozmawiać. Niech ona po prostu czuje, że nie jest sama.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: Dyzia » 26 lis 2018, 22:51

Xseniu wiedziałam że tu wkroczysz :) Pogawędka z Danut już zamknięta.

To.samo napisalam Duli w krótkiej wiadomości, najważniejsze żeby się teraz razem wspierać.
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: procurator » 16 gru 2018, 21:07

Dula,

Informacja, ktora chce przekazac jest dziwna i dotyczy lazienki.

Czasami musze przekazywac pozornie dziwne rzeczy, zatem prosze sprawdz delikatnie czy ten temat mogl byc jej wiadomy lub znany.
Jesli tak, to przekaze Ci reszte w wiadomosci prywatnej.
procurator
 
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:07

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości