Ustawienia Hellingera

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: bernadeta1963 » 04 lis 2018, 10:35

A jeśli chcesz pojechać nie upieraj się ,że pojedziesz sama :) może w drodze wyjaśnisz parę spraw .
Daj im szansę ,aby się wyjaśniły .Już i tak długo czekałaś :)
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 11:02

bernadeta1963 pisze:A jeśli chcesz pojechać nie upieraj się ,że pojedziesz sama może w drodze wyjaśnisz parę spraw

Fizycznie sama, duchowo na pewno nie. Właśnie dlatego chcę jechac: coś mi pokazano, coś co ma mnie ponownie "otworzyć". Dość duchowego marazmu. :twisted:
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: danut » 04 lis 2018, 13:49

Wczoraj późno w nocy jeszcze znalazłam wywiad Hellingera. Już wiem też dlaczego niektórzy nazywają go hochsztaplerem. :) Ale mnie zaintrygował i widać, że te wnioski wypracował sam i pod niczyje się nie podpina. Życie uczy. On nie obiecuje "gruszek na wierzbie" a wyłapuje fakty. A Ty też szukasz, a ten kto szuka znajduje, dlatego "Bądź silna, ostrożna, ale idź dalej".
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 14:34

Yes, sir :x
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: danut » 04 lis 2018, 14:51

danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 16:00

Hmm, dziwne to wszystko :lol:
W sumie ta teoria ma odpowiedź na każdy problem psychologiczno-psychiczny :roll:
Gdyby życie było takie proste nikt nie zmagałby się z cierpieniem.
Co mnie zaskoczyło w tym artykule to wypowiadane słów. Z tego, co zrozumiałam terapia ma się opierać na przekazie niewerbalnym. Skąd inąd od dawno wiadomo, że akceptacja i przebaczenie mają właściwości uzdrowicielskie, przynajmniej dla duszy.
Powiem szczerze, zdecydowałam się na wzięcie udziału w ustawieniach, bo mój instynkt mi podpowiada, że biorą w nim udział nie tylko energie aktualnie wcielone.
Oglądając kilka filmów dotyczących przebiegu samych ustawień pierwsze słowo, które mój racjonalizm cisnął mi na usta to "sekta" :o
Ale, że w kontaktach z drugą stroną racjonalizm na niewiele mi się jak dotąd zdał, a wręcz przeciwnie, pozbawił mnie kilku istotnych rzeczy, jadę do Bydgoszczy z otwartą duszą...i uchylonym umysłem :lol:
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: danut » 04 lis 2018, 16:10

Wiesz te ustawienia i sieci naprawdę istnieją. Sama wiele tu też o nich piszę. Żyjemy w Schemacie Emocjonalno-Informacyjnym i te pola nimi nasączone są faktem ot rzeczywistość dzieli się na tę jawną i niejawną. Odkrywanie zakrytego, ale takie porządne, rozumowe, dogłębne i logiczne nie jest sztuczką hochsztaplerską. Zresztą oceny :D zauważ jak łatwo przechodzą przez ludzkie usta, jak często dopasowuje się je i zamyka tylko w obrębie własnych wyobrażeń i jak osła nie ruszysz takich z miejsca, gdy są tylko nimi, tymi własnymi wyobrażeniami zachwycone.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 16:26

Tak, jak najbardziej, ustawienia, schematy, więzi, sieci, zależności to wszystko jest częścią naszego życia. Myślę, że najbardziej konstruktywną formą odkrywania sieci, w które jesteśmy uwikłani jest podróż wgląb siebie. Ale taka prawdziwa, bez żadnych hamulców, bez barier, bez strachu przed tym, co zobaczymy. Niestety, na taką podróż niektórzy czekają całe życie, bo, wbrew pozorom to nie jest prosta wyprawa.
Prawdą jest rownież, że rodzaj ludzki jest niezmiernie szybki w ferowaniu wyroków i w ocenianiu innych. Właśnie dlatego zawsze powinniśmy zastanowić się dwa razy zanim przypniemy komuś jakąś łatkę, tak naprawdę nie znamy historii drugiego człowieka, nie wiemy, co stoi za jego słowami - jakie przeżycia, jakie doświadczenia dane mu było przeżyć.

Więcej cierpliwości do innych, więcej empatii, a świat będzie lepszym miejscem :roll:
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: danut » 04 lis 2018, 16:37

I wielu uważa ze zna siebie najlepiej, to też nie jest prawdą. To jest niezmiernie trudne by siebie poznać, bo dochodzi się do tego w bardzo ciężkich warunkach, w bardzo trudnych decyzjach, gdy przez nie ukazuje się to kim naprawdę jestem. Ten strach przed tym co zobaczymy - O! jest istotne :D Pisałam też o tym na przykładach co komu się ukazuje, przecież te informacje też stamtąd pochodzą i obrazują wiele. Podejście - a jednak zmierzę się z tym jest dobre, bo każdy niech bierze swój krzyż na swoje barki a nie obarcza tym ciężarem innych i też to wyczytałam z fragmentów tego człowieka. On musiał widzieć wiele. ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 23:00

Aczkolwiek szewc bez butów chodzi - podobno ma popapraną sytuację w relacjach z matką :? Jakoś tego nie przerobił.
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości