Pentagram - symbol zła czy talizman?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Pentagram - symbol zła czy talizman?

Postautor: OneNight » 27 wrz 2018, 21:27

Najstarszy pentagram został odkryty 3500 lat przed naszą erą w Mezopotamii w mieście Ur. Początkowo kojarzony był z symbolem doskonałości i był amuletem na szczęście. Jednak kościół katolicki uznał, że jest to symbol szatana, ponieważ po odwróceniu przypomina głowę kozła.

Pomimo obecnego podziału na pentagram dobry i ten zły (odwrócony), to jednak symbol ten jest raczej kojarzony z satanizmem. Duży wpływ na ten pogląd miał Anton Szandor - twórca biblii szatana. Jednak współcześnie pentagram używany jest w magii ochronnej jako talizman przed złymi duchami i urokami.

A co uważacie wy? Czy pentagramy są złe, czy może dobre?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Pentagram - symbol zła czy talizman?

Postautor: Nikita » 28 wrz 2018, 06:19

Pentagram stojacy na dwoch nozkach jest ochronny...a ten odwrocony nie robi na mnie dobrego wrazenia... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pentagram - symbol zła czy talizman?

Postautor: cthulhu87 » 30 wrz 2018, 13:33

OneNight pisze:A co uważacie wy? Czy pentagramy są złe, czy może dobre?


To zależy w co wierzymy. Każda symbolika ma jakieś znaczenie, póki jest ktoś, kto te symbole odczytuje, nadaje im sens i je rozumie.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pentagram - symbol zła czy talizman?

Postautor: Hansel » 18 paź 2019, 13:07

https://www.youtube.com/watch?v=BBeiGnlHb_c mimo to mam wiele zastrzeżeń do tego kanału i po wieloma względami uważam go za niesmaczny. Autorka promuje pewne zabobony których nie da się pogodzić z tym co głosi Spirytyzm.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości