Jak wzmocnić swoją duchowość?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: niejestemtajemnica » 11 wrz 2018, 12:11

Cześć!
Padały już podobne pytania, ale są porozbijane w różnych tematach, często dotyczacych także innych spraw. Tymczasem, postawione pytanie zdaje się proste (choć nie dla mnie).

Kieruję je zwłaszcza do ludzi, którzy rozwinęli swoją duchowość, czują, słyszą i widzą więcej.

Nie gniewajcie się o to pytanie, dla mnie to ważne. Z czlowieka, który o.duchowosci myślał sporadycznie, a w ostatnich latach zakładał, że po śmierci czekają nas tylko procesy gnilne, stałem się kimś innym i nie chcę z tego rezygnować.
niejestemtajemnica
 
Posty: 31
Rejestracja: 05 wrz 2018, 15:09

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: ronald73 » 11 wrz 2018, 14:35

niejestemtajemnica pisze:Kieruję je zwłaszcza do ludzi, którzy rozwinęli swoją duchowość, czują, słyszą i widzą więcej.


Rozumiem że to nie pytanie do mnie, ale i tak coś napiszę ;)
Ja takich rzeczy nie czuję a aktywnie nie szukam dlatego że nie chcę że coś nie pójdzie w kierunku co nie trzeba. A to nie trudno. To co Bóg ci dał nie wystarczy? Mi wystarczy ;) Jak coś ma być, to będzie mi dane.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: niejestemtajemnica » 11 wrz 2018, 15:00

Napisałem, że "w szczególności", zatem pisz bez skrępowania. ;) Twojego zdania tez jestem ciekaw.
Jak pisałem w pierwszym poście, tym "powitalnym", dopiero szukam swoich dróg w duchowości.
Może to niedosyt? To nie grzech. Nie przekonuje mnie powiedzenie, że ciekawość jest pierwszym krokiem do piekła.
Ten pierwszy krok zdążyłem postawić już dawno i zapewne przy innej okazji.
niejestemtajemnica
 
Posty: 31
Rejestracja: 05 wrz 2018, 15:09

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: danut » 11 wrz 2018, 15:26

Ciekawość nie jest pierwszym krokiem do piekła, a mobilizuje ludzi do poznania właściwej drogi, ciekawy uczy się i rozwiązuje problemy, niezainteresowany/ nieciekawy trwa w zawieszeniu. :)
Ronaldzie73 - Rozumiem to tak, że w tę aktywność demonstrowaną przez wielu ludzi idących za starym pojmowaniem "jak tu system oszukać, jakim rytuałem coś wydrzeć dla siebie" - nie wchodzisz. I bardzo dobrze, ja także w to nie wchodzę, bo przejrzałam czym to jest. Ale nie będzie ci dane tylko to co ma być przy Twojej bezczynności, bo my a Bóg jesteśmy jednym, On żyje w nas, a my w Nim. Jeśli nas żre choroba - Bóg cierpi i ona rozprzestrzenia się po całym Jego organizmie. Żyć nie będziemy i Bóg umrze jeśli ten organizm nie zwalczy wirusa wspólnymi swoimi siłami. Zatem ważne jest nasze działanie, by ocalić to co w nas jest z Prawdy, wzmacniać Ją i jej się trzymać, a odrzucić to co jest z Kłamstwa, by zwalczyć tego Wirusa.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: ronald73 » 11 wrz 2018, 19:53

danut pisze: Ale nie będzie ci dane tylko to co ma być przy Twojej bezczynności, bo my a Bóg jesteśmy jednym, On żyje w nas, a my w Nim.


Tzn, ja aktywnie nie szukam kontakt z Drugą Stroną. Jeśli mój poziom uczuciowy na to pozwala, a Druga Strona chce coś przeze mnie przekazać, wtedy dadzą mi kontakt. To zależy od nich.
Ja rozumiem że nic nie będzie mi dane za darmo w kontekście budowa na własną osobowość i świadomość ;)
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: danut » 11 wrz 2018, 19:56

ronald73 pisze:
danut pisze: Ale nie będzie ci dane tylko to co ma być przy Twojej bezczynności, bo my a Bóg jesteśmy jednym, On żyje w nas, a my w Nim.


Tzn, ja aktywnie nie szukam kontakt z Drugą Stroną. Jeśli mój poziom uczuciowy na to pozwala, a Druga Strona chce coś przeze mnie przekazać, wtedy dadzą mi kontakt. To zależy od nich.
Ja rozumiem że nic nie będzie mi dane za darmo w kontekście budowa na własną osobowość i świadomość ;)


W taki sam sposób i ja podchodzę do sprawy. Bezczynnością nazwałam w ogóle nie słuchanie duszy a życie takie automatyczne "co ma być to będzie" po co mi przeżywać i myśleć. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: ronald73 » 11 wrz 2018, 19:57

Niejestemtajemnica, czy masz ambicje zostać medium?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: niejestemtajemnica » 11 wrz 2018, 19:59

Nie mam takich ambicji.
Znasz Let It Be?
niejestemtajemnica
 
Posty: 31
Rejestracja: 05 wrz 2018, 15:09

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: ronald73 » 11 wrz 2018, 20:09

Oki, wybacz, chciałem tylko się upewnić :oops:
Tak, znam te słowa.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Jak wzmocnić swoją duchowość?

Postautor: niejestemtajemnica » 11 wrz 2018, 20:11

Nie wiem, czy na wszystko mam w życiu wpływ.
Danut uważa, że tak (?)
A ja to dopiero badam.
niejestemtajemnica
 
Posty: 31
Rejestracja: 05 wrz 2018, 15:09

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości