Pan Roman Nacht

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Nikita » 22 sie 2017, 14:13

Tego nauczalJezus...ale nie wiem czy tak potrafie....ja potrafie wybaczyc dla swietego spokoju...bo rozumiem, ze wszyscy zbladzilismy i nikt swiety nie jest....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: fruwla » 22 sie 2017, 14:34

Nikita pisze:Nie mam na mysli powierzchownego wybaczenia ale doglebnego...

Juz od dawna szukam wyjasniena, co to znaczy naprawde, glerboko wybaczyc.
Jakie sa kryteria takiego wybaczenia ?
Moze ktos mi wyjasni , tak na chlopski rozum ;)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Nikita » 23 sie 2017, 09:10

Doglebnie wybaczyc tzn nie miec ani krzty zalu do oprawcy, zrozumiec go i calkowicie wybaczyc i odpuscic krzywdy i kochac go . Przyklad: ja tez krzywdze innych choc tego nie chce bo na przyklad mam zly dzien, czuje zlosc itd. A inny czlowiek moze tez mial zyl dzien , ma jakies obciazenia itd. Skoro ja krzywdze i pragne aby mi wybaczono to potrafie zrozumiec innego, ktory tez krzywdzi a byc moze wcale tego nie chce ,tylko nie potrafi inaczej.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: fruwla » 23 sie 2017, 19:44

Nikita pisze:Doglebnie wybaczyc tzn nie miec ani krzty zalu do oprawcy, zrozumiec go i calkowicie wybaczyc i odpuscic krzywdy i kochac go .

Dziekuje Nikita, takiego wyjasnienia mi brakowalo. :)
W takim razie nigdy doglebnie nie wybacze, to o wiele za trudne, powiedzialabym nawet, trudniejsze od robienia krzywdy :|
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Nikita » 25 sie 2017, 19:33

To chociaz odpusc...dla swietego spokoju Twojego...karma i tak dziala i konsekwencje ich dosiegna...ale Ty bedziesz miec spokoj...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: czarnyMag » 28 sie 2017, 08:34

Karma jest za bardzo ludzka! Mówią o niej ludzie do ludzi. Ci sami ludzie twierdzą, że w kosmosie może tylko być sam człowiek bo to jest ludzkie ograniczone do ciała myślenie - jak nastąpi zło w stosunku do nas to konsekwencją musi być zemsta czyli sprawiedliwość/karma :lol: Ci sami ludzie mówią możesz zabijać w obronie swojej i w obronie swojej ukochanej rodziny którą tak naprawdę kochasz jak ateista :) A jak jest NIE ZABIJAJ to jest nie zabijaj (a tam nie ma pod pewnymi warunkami możesz zabijać, czy możesz zabijać zwierzęta bo musisz się wzmocnić ich ciałem! - tam jest NIE ZABIJAJ!). Ci sami ludzie wierzący w sprawiedliwość karmę którzy Bogu którego nie rozumieją "wtłaczają" swoje ludzkie/zwierzęce ograniczenia twierdząc, że tak mówi Bóg bo tak mówi o tym medium/papież które przecie jest w stałym swym kontakcie z Nim i wie lepiej co chciał powiedzieć albo o czym myślał Bóg gdy powiedział NIE ZABIJAJ :twisted:
Tak samo jest "czcij ojca i matkę swoją" - a więc mówią "filozofowie" skoro jest ojca przed matkę to znaczy, że chodzi tu w pierw o Boga a potem o planetę wcielenia lub jak mówią katolicy chodzi tu o naszych rodziców :)
A tam jest "czcij ojca i matkę swoją" bez wyróżnienia czyli i Boga i planetę i rodziców nie zaszkodzi :) ale szacunek miej do nich wszystkich bo nie ma tam wyliczenia i nie ma konkretu! jak w nie zabijaj nie ma :lol:
I jeszcze jedno jak czysto teoretycznie zakładasz w zakamarkach swej zwierzęcej duszy, że broniłbyś gdyby była wojna cokolwiek i wtedy zabijał (niezależnie czym to sobie tłumaczy człowiek) w swych zakamarkach duszy to: Bóg to czyta niczym światłoczuły skaner że gdyby ci dał tą możliwość wykroczyłbyś poza Niego :twisted: Więc sobie nawet nie ma co roić zbawienia w sensie katolickim lub wyższości spirytystycznego rozwoju! A ja odnotowałem tu na tym forum iż całość forum które podjęło dyskusję w temacie prawa do zabijania jest na TAK dla ZABIJANIA - całość oprócz mnie :lol: i że tchórze woleli się wstrzymać od wyrażenia poglądu w temacie - czyli milcząca aprobata :lol:
A więc gdzie się wybierają po swej śmierci drodzy koledzy i koleżanki tego forum będzie zależało indywidualnie od woli Boga i na pewno nie podle zasług Waszych które ogranicza Wasz zwierzęcy duch :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Ryszard » 28 sie 2017, 21:19

Najtrudniej jest wybaczyć sobie, chyba , że jest się Żydem wtedy łatwo.
"Zły uczynek , dobry uczynek = się zero" czyż to nie wygodne.
Wybaczanie gdy ktoś o nas źle mówi to łatwe, jednak gdy ktoś zgwałci i zabije nasze dziecko, matkę, zonę ... tylko chory umysłowo przytuliłby zbrodniarza !
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Pawełek » 28 sie 2017, 21:43

Ryszard pisze:Najtrudniej jest wybaczyć sobie, chyba , że jest się Żydem wtedy łatwo.

Co ma jedno do drugiego?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Ryszard » 28 sie 2017, 22:12

Pawełek pisze:
Ryszard pisze:Najtrudniej jest wybaczyć sobie, chyba , że jest się Żydem wtedy łatwo.

Co ma jedno do drugiego?


"Zły uczynek , dobry uczynek = się zero"


Zbrodnie wg żydów można zniwelować dobrym uczynkiem.

Już kiedyś o tym pisałem.

Szukam pomocy a nie dyskusji o kosmitach czy ludziach których już dawno nie ma .
Powiedzcie że nie potraficie mnie pomóc, nie szukam słów pociechy ale potwierdzenia że jest jakieś tam, jakieś gdzieś, że jest coś takiego jak dusza.
Chcę wiedzieć a nie wierzyć. !!!!!!!!!!!!!!
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: cthulhu87 » 29 sie 2017, 05:37

Ryszard pisze:Zbrodnie wg żydów można zniwelować dobrym uczynkiem.

Już kiedyś o tym pisałem.

Szukam pomocy a nie dyskusji o kosmitach czy ludziach których już dawno nie ma .
Powiedzcie że nie potraficie mnie pomóc, nie szukam słów pociechy ale potwierdzenia że jest jakieś tam, jakieś gdzieś, że jest coś takiego jak dusza.
Chcę wiedzieć a nie wierzyć. !!!!!!!!!!!!!!


Tak, ale forum dyskusyjne z samej definicji służy do dyskutowania :)
Nikt nie zorganizuje dla Ciebie sesji mediumicznej przez internet, nawet Cię nie znając... przecież to byłoby niedorzeczne.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości