Wiara czyni cuda

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: Ryszard » 13 sie 2017, 21:22

Wiara czyni cuda
Wiara w Boga, taka szczera , wszystko tłumaczy ...
Jednak każda religia inaczej, wiele religii nie neguje istnienia duszy, jedni głoszą, ze dusze są wokół nas , inne zakładają, iż zaraz wejdziemy w nowe istnienie - robaka, motyla, ryby, człowieka ....
Katolicy różnie , jedni głoszą, że poleżymy w grobie aż Bóg zdecyduje o końcu świata (spoczywaj w pokoju, niech Cie ziemia lekką będzie), czyli za biliony lat, drudzy, że dusze idą do czyśćca i tam cierpią, by za przysłowiowe biliony lat dostąpić nieba, jeszcze inni , że dusze nadal żyją i są wokół nas.
Do wyboru do koloru, co komu pasuje by znaleźć "ukojenie" i spokój.
Religie będą istniały, bo wszystko "tłumaczą" , nauka błądzi i spekuluje, świat powstał w ułamku sekundy , z czego ?
Skąd wzięła się woda, z komet a na kometach skąd ?
W jakiś sposób dostało się na ziemię "życie" - skąd ?
Coś spowodowało, że życie wyszło z wody - coś ?
Człowiek pochodzi od małpy, jednak małpa jak była tak nadal jest małpą.
itp itd czyli nauka niczego nie wyjaśnia
Zostaje wiara, że ... także do wyboru, co komu pasuje, z czym wygodniej w zależności w jakiej kulturze żyjemy.
Myślę więc jestem, ale wiary u mnie nie ma, nie wierzę, że nieskończoną ilością istnień ktoś steruje, troszczy się, zauważa, będzie osądzał, światów jest wiele a Bóg jeden ?
Która z religii jest tą właściwą ?
Jakże lekkie życie mają ci którzy wierzą.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: OneNight » 13 sie 2017, 21:22

6.Jeśli duch odmawia reinkarnacji ?
Duchowi mentorzy do skutku nakłaniają na powrót do życia fizycznego.
7.Będąc zmuszanym do ponownego reinkarnowania,czy będzie naturalnym kiedy duch nie będzie chciał wypełnić swoich obowiązków , będzie się buntował?
Podobnie jak skazaniec ,którego ukarano więzieniem.
Porównać można to do kary więzienia,w której więzień ma zaprzestać działańprzestępczych.Tak przymusowe wcielenie zniszczy duchowe niedoskonałości.


Ja tu nie widzę wolnej woli, skoro reinkarnacja jest przymusowa.

Ci, którzy robią zły użytek z wolności jaką obdarował ich Bóg, opóźniają swój postęp i w ten właśnie sposób, poprzez swój upór, mogą nieograniczenie wydłużać niezbędny okres reinkarnacji, które zamieniają się w karę.

Możemy jedynie wydłużyć okres pomiędzy wcieleniami, tak? Więc co to za wolna wola..
Czy wcielenie jest karą i czy tylko Duchy winne są na nią skazane?
Przejście Duchów przez życie cielesne jest niezbędne, by te mogły wypełnić, poprzez działania materialne, przeznaczenie, które wyznaczył im Bóg

I znów mamy stwórcę, który bawi się duszami jak swoimi zabawkami. A może ktoś nie ma zamiaru brać udziału w tym wielkim planie cierpienia i co wtedy? I nico, bo mamy przymusowe wcielenia, by stwórca czerpał sadystyczną przyjemność z cierpienia, które są częścią jego planu
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: OneNight » 13 sie 2017, 21:25

czyli za biliony lat

Słońce wygaśnie za 5mld lat.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: Pablo diaz » 13 sie 2017, 21:35

Jeszcze nie raz będziemy cierpieć i płakać,a jednocześnie dawać wdzięczność Bogu.że dał nam bolesne zadania,
a z drugiej strony tak piękne i święte bo będziemy mogli pomagać wielu niewinnym ludziom w światach niskich.
Jeszcze pójdziemy w światy gdzie jest dużo krwi ,dużo bólu i dużo potrzeb,gdzie ginie wiele osób ,które
z ledwością widzą światło Boże,a jeśli widzą to nie mogą go zdefiniować,bo nie mają odpowiedniego
zrozumienia,wspomnijcie wielkich tego świata,jak gineli,abyśmy poznali sprawiedliwoŚĆ Bożą.
Módlmy się o próby ciężkie i wzniosłe dzięki ,którym okna niebios otworzą się dla naszej duszy,a nie te ,które
prowadzą do nikąd.Bóg zawsze nas chroni,a Jego światło dociera do naszych dusz i służy jako latarnia
w przygodach życia ,które są często długie i bolesne.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: Pawełek » 13 sie 2017, 21:38

OneNight pisze:6.Jeśli duch odmawia reinkarnacji ?
Duchowi mentorzy do skutku nakłaniają na powrót do życia fizycznego.

Znam ten fragment :)

OneNight pisze:Możemy jedynie wydłużyć okres pomiędzy wcieleniami, tak? Więc co to za wolna wola..

To może inaczej spytam - po jaką cholerę za przeproszeniem miałbyś sobie robić drogę pod górkę i po prostu się za jakiś czas nie wcielić? :) Zachowałbyś się trochę jak uparte dziecko, które jak powie nie to nie, chociaż prędzej czy później zmieni zdanie bo wszystko musi iść do przodu. Stagnacja nic Ci nie da, prędzej czy później poczujesz chęć pójścia dalej. Bo po co miałbyś tu zostawać? Dlaczego nie skończyłeś swojej edukacji po szkole średniej? Czemu poszedłeś na studia?

OneNight pisze:I znów mamy stwórcę, który bawi się duszami jak swoimi zabawkami. A może ktoś nie ma zamiaru brać udziału w tym wielkim planie cierpienia i co wtedy? I nico, bo mamy przymusowe wcielenia, by stwórca czerpał sadystyczną przyjemność z cierpienia, które są częścią jego planu

Myślę, że źle to wszystko postrzegasz skoro uważasz stwórcę za sadystę. No i nie wiem skąd wziąłeś ten "plan cierpienia" skoro generalnie cierpienie jest raczej na początku naszej ścieżki, a jeszcze musimy wziąć pod uwagę czym tak naprawdę może być te "cierpienie"... ;) Ja też wiele w życiu OneNight nawaliłem, jednak zawsze jak sobie robiłem mały research to okazywało się, że to ja dawałem plamę. Przez co uczyłem się co robić, a czego nie. Jeśli Ty nie dostrzegasz powodu cierpienia w aktualnym życiu, to na pewno ma to związek z czymś co już było. Pomimo tego, że nic nie pamiętasz, powinieneś być z siebie dumny że jako duch odważyłeś się jeszcze raz wcielić i ponieść konsekwencję tego co zrobiłeś, aby się dalej rozwijać oraz że masz aktualnie tyle siły, by to wszystko przetrwać. I zaufaj mi - stwórca nie cieszy się z Twojego cierpienia, on tylko czeka by Cie popchnąć do przodu gdy go o to poprosisz.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: OneNight » 13 sie 2017, 21:42

Módlmy się o próby ciężkie i wzniosłe dzięki ,którym okna niebios otworzą się dla naszej duszy

Nie mam zamiaru błagać o cierpienie. A żadne "lepsze jutro" mnie nie pociesza. Nie będę też z uśmiechem na twarzy znosić cierpienia za coś, czego nie pamiętam. Po prostu nie zgadzam się z tym poglądem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: Pawełek » 13 sie 2017, 21:47

OneNight pisze:Nie mam zamiaru błagać o cierpienie. A żadne "lepsze jutro" mnie nie pociesza. Nie będę też z uśmiechem na twarzy znosić cierpienia za coś, czego nie pamiętam. Po prostu nie zgadzam się z tym poglądem.

W Księdze Duchów jest wyjaśniony sens nie pamiętania poprzednich wcieleń z tego co pamiętam, zerknij tam proszę.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: OneNight » 13 sie 2017, 21:48

Dlaczego nie skończyłeś swojej edukacji po szkole średniej? Czemu poszedłeś na studia

Dyplom Ci mam pokazać? :lol:

I widzisz? Sam twierdzisz, że reinkarnacja jest przykrym obowiązkiem, a nie naszą wolą. Czemu nie mamy innych form doskonalenia poza cierpieniem i wcielaniem? A ja Ci zadam inne pytanie - po cholere mam się z własnej woli skazywać na żywoty pełne cierpień?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: Pawełek » 13 sie 2017, 21:55

OneNight pisze:I widzisz? Sam twierdzisz, że reinkarnacja jest przykrym obowiązkiem, a nie naszą wolą.

Oddychanie też jest naszym obowiązkiem, ale masz wolną wolę, więc jak chcesz możesz zatrzymać oddychanie i poczekać aż stracisz przytomność... (nie bierzemy teraz pod uwagę że utrata przytomności jest mechanizmem obronnym ciała, by mogło znów zacząć oddychać).

OneNight pisze:A ja Ci zadam inne pytanie - po cholere mam się z własnej woli skazywać na żywoty pełne cierpień?

A kto kazał Ci powodować cierpienie u innych...?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiara czyni cuda

Postautor: OneNight » 13 sie 2017, 22:02

Oddychanie nie jest nieprzyjemne. Poza tym, to nie ma nic wspólnego z reinkarnacją, bo jakiś dziadek wymyśla plan i nakazuje wszystkim go wykonać? Więc pytanie - czy mamy wolną wolę, skoro nie możemy nie zgodzić się, aby być tego częścią?
A kto kazał Ci powodować cierpienie u innych... ?

Nie rozumiem pytania.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości