Dusze samobójców

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dusze samobójców

Postautor: Nikita » 16 wrz 2017, 08:24

Wierze, ze kazdy przypadek samobojstwa bedzei rozpatrywany osobno. I ze sa sytuacje, ze nie wini sie czlowieka za dokonanie tego aktu. Mi jest szkoda samobojcow bo oni juz i tak strasznie wycierpieli...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dusze samobójców

Postautor: Anka » 16 wrz 2017, 08:41

czarnyMag pisze:W czasie śmierci klinicznej hindusi spotykają bóstwa hinduskie, Indianie indiańskie, a dzieci - kreskówkowe potwory.
Wszystkich łączy pracujący mózg.



Co łączy tych wszystkich ludzi to fakt ze będąc po drugiej stronie spotykają swoich zmarłych bliskich ....
Jeszcze nie słyszałam zeby dzieci po drogiej stronie widziały "kreskówkowe potwory " .... ale w wielu opowiadaniach dzieci pojawiają sie anielskie pieśni i anioły we własnej osobie.
Tak sobie mysle Gdyby każdemu z nas było dane zakosztować chociaż troche milosci bijącej blaskiem po drugiej stronie to moze niektóre serca by sie otworzyły na innych.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Re: Dusze samobójców

Postautor: Anka » 16 wrz 2017, 08:46

Ciekawy jest fakt sądu samego w sobie .... nie wiem dlaczego ciagle powtarzacie ze ktos bedzie sądzony
Otóż osądzimy sie sami po drugiej stronie
Nawet w tym życiu wielu z was moze przyznać ze samemu sobie jestesmy często najgorszymi sędziami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Re: Dusze samobójców

Postautor: Anka » 16 wrz 2017, 08:55

Pawełek pisze:
assasin pisze:A jakie ono jest? Mógłbym uprzejmie prosić o krótkie opisanie różnic? W kilku zdaniach dosłownie.

W chrześcijaństwie demony są symbolem zła i wszystkiego złego co się dzieje na ziemi. Nawet jeśli doświadczasz czegoś paranormalnego, a nie jest to zgodne z biblią czy naukami kościoła = demony. Twoja zmarła babcia się z Tobą skontaktowała? = Demon. Są one złe i są skazane na wieczne potępienie.

Spirytyzm przedstawia Boga jako miłosiernego stwórce, który z powodu swej miłości nigdy by nie stworzył jakiejś grupy istot (demony), które byłyby skazane na wieczne potępienie, ponieważ byłoby to niesprawiedliwe. Każdy ma szansę na odkupienie i dostanie drugiej szansy, ponieważ boska miłość jest nieskończona. Nawet znany Lucyfer, czy postacie historyczne takie jak Stalin czy Hitler, również kiedyś staną się duchami wyższymi (oczywiście nie ominą ich konsekwencje swojego postępowania...).

Jeśli w spirytyzmie jest mowa o demonach, to ma się przeważnie na myśli bardzo niskie duchy, które cieszą się z czynienia zła, ale i one się kiedyś również zmienią.

Może to nie w kilku zdaniach, ale mam nadzieję że chociaż troszkę rozjaśniłem tą różnicę :)


A to ciekawe co piszesz.
W chrześcijaństwie - twoja babcia sie z tobą kontaktowała = demon
Zastanawiam sie czy tak napisałeś bo doświadczyłeś niemiłej uwagi od kogoś kto jest związany mocno z kościołem np księdza ....
Ja rozmawiałam z wieloma księżmi bo jako nastalatka podważalam wiarę katolicka na każdym kroku i wiecznie sie kłóciłam na każdej katechezie ale nigdy nie usłyszałam ze duchy naszych zmarłych którzy przychodzą do nas w snach lub widza je najczęściej małe dzieci to = demon ....
brzmi to dosyc przykro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Re: Dusze samobójców

Postautor: danut » 16 wrz 2017, 11:27

Aniu, bo z tymi demonami to nie jest wcale katolicki pogląd. To jest pogląd odłamów powstałych w Ameryce, takich jak np. Świadkowie Jehowi. To oni przekręcają fundament wiary chrześcijańskiej, czyli życie wieczne np. Łazarz i bogacz po śmierci nie istnieli, obietnica Jezusa do ukrzyżowanego po prawej stronie - "Dziś będziesz ze mną w raju" - nie miała miejsca :D Spróbuj dać im te argumenty w rozmowie, to zobaczysz jak poczną się pienić :D Znam sprawę i umiem rozpoznawać fanatyków. Ale jakżeż dopiero bezpodstawne jest głoszenie haseł, że kiedyś przyjdzie dzień ze zmarli powstaną z grobów, bo istnieje tylko ta materia zdolna do życia i żaden inny świat poza naszym nie istnieje - to w takim razie co tu robi bóg, na kogo tak naprawdę kierują oczy by zrobić go bogiem? :D haha jakiś zarządca wysoko usytuowany człowiek i wiara w umiejętność tworzenia ciała( np. klonowanie) i zarządzania motłochem - tu wychodzi sedno i myśli wiodące takich stowarzyszeń. A straszenie demonami? Kim/czym są demony? :D Gdzie się ukrywają skoro nic nie istnieje poza widzianym oczami ludzi światem? Kto zechce spojrzeć na to jak mnóstwo mamy w tych poglądach sprzeczności, jak uwierzenie w nie wypacza umysły i sprowadza wyznawców na fałszywy tor..
Co do samobójców - ich to sprawa co zrobili oni ze swoim życiem i żadne tu guru nie ma prawa tego oceniać, każdy odpowiedzialny jest bowiem za siebie, bo to indywidualna postawa i czyny nadają każdemu z nas odpowiednich wartości, które z kolei konieczne są do odpowiedniego stanu i możliwości jego duszy.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dusze samobójców

Postautor: Odren » 18 gru 2020, 10:51

Co, gdy taka osoba mi się przyśniła? Może to oznaczać, że taka dusza jest gdzieś blisko?
Odren
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2020, 10:49

Re: Dusze samobójców

Postautor: Odren » 22 gru 2020, 15:22

Tutaj znalazłem bardzo dobry artykuł na temat planu duszy
https://e-wyrocznia.pl/dlaczego-warto-znac-plan-duszy/
Odren
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2020, 10:49

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości