Dusze samobójców

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Dusze samobójców

Postautor: OneNight » 14 lip 2017, 10:18

Z relacji NDE wynika, że samobójcy wcale nie trafiają do miejsca zwanego piekłem, ani nawet nie cierpią z tego powodu. Gdzie wg. spirytyzmu trafiają samobójcy?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dusze samobójców

Postautor: cthulhu87 » 14 lip 2017, 10:32

Oczywiście samobójstwo samobójstwu nierówne, ale z przekazów spirytystycznych wyłania się obraz samobójcy cierpiącego z powodu nagłej śmierci i skrócenia sobie życia. Wygląda to tak, jakby duch przeżywał wstrząs psychiczny i na nowo powracał do tej sytuacji. Wydaje mi się, że to stan jakby na pograniczu obłędu, który trwa krócej lub dłuzej.
A jak to wygląda w relacjach NDE, do których nawiązujesz?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dusze samobójców

Postautor: Pawełek » 14 lip 2017, 10:40

A jak takie relacje NDE wyglądają? Konsekwencje mogłyby się pojawić gdy już całkiem umrze, a duch odłączy się od ciała. Póki jest szansa na uratowanie takiej osoby to nie wiem po co miałby "widzieć" piekło, chociaż to może zależy od osoby co by zobaczyła i co by ją przekonało do zapomnienia o takim pomyślę.

Co do konsekwencji - jeśli popełnimy samobójstwo, to chyba cierpimy z tego powodu przez tyle, ile miało jeszcze trwać nasze życie gdybyśmy sobie go nie odebrali. Czytałem o tym chyba w jednym z tłumaczeń od Pabla. Chociaż pewnie to i tak jest cierpienie zależne od powodów dlaczego je popełniliśmy. Nie wszystko jest takie same.

To Cię powinno zainteresować:
ŚWIATŁO SPIRYTYZMU - Samobójstwo
ŚWIATŁO SPIRYTYZMU - Choroby psychiczne według Dr.Bezerra de Menezes
ŚWIATŁO SPIRYTYZMU - Droga ducha po śmierci ciała
Temat na forum - Co sie dzieje z samobojca po smierci ?

Ps. Natrafiłem jeszcze na swój własny temat, który kiedyś założyłem gdy wszystko poznawałem: Kara za samobójstwo :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusze samobójców

Postautor: cthulhu87 » 14 lip 2017, 12:33

Pawełek pisze:Ps. Natrafiłem jeszcze na swój własny temat, który kiedyś założyłem gdy wszystko poznawałem: Kara za samobójstwo :)[/i]


Myślę, że wracamy do tego tematu co pewien czas, bo jest w nas jakaś wewnętrzna niezgoda na cierpienie ludzi, którzy i tak zwykle dużo wycierpieli za życia. Ale z drugiej strony samobójstwo powoduje bardzo duże spustoszenie duchowe w rodzinach, u osób, które pozostały i często przez wiele lat zmagają się z poczuciem winy. Znam przypadek matki, która bardzo rozpaczała po samobójstwie syna i chyba do dzisiaj się z tym nie pogodziła, a zdarzenie miało miejsce w 2011 r. Może więc ten obraz, jaki wyłania się z treści przekazów, nie jest wcale tak surowy, jakby się początkowo wydawało? Ale z drugiej strony trudno mi zaakceptować niektóre komunikaty.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dusze samobójców

Postautor: OneNight » 14 lip 2017, 14:14

Zaraz wychodzę, więc nie zdąże wam tego znaleźć, ale zdaje się że było to w jakiejś książce.

Swoją drogą oobenauci też mają ciekawą koncepcje - wg. nich to trafiamy do miejsca, do którego myślimy, że trafimy. Jeśli samobójca wierzy, że samobójstwo jest złe(bo tak mówią religie), to sam uzna, że nie zasługuje na szczęście.

Co mnie skłoniło do przemyśleń? Bo znałem paru samobójców. Nie zgadzam się z tymi wszystkimi religiami, które piętnują samobójców. Tak jak wspomniał cth - czemu ludzie, którzy tyle się w życiu nacierpieli, mieliby znów cierpieć po śmierci? Czemu dobrzy ludzie mieliby cierpieć?

Aż mi się rzuca w oczy słowo "kara" za samobójstwo. W końcu mamy wolną wolę, więc kto nas karze?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dusze samobójców

Postautor: Pawełek » 14 lip 2017, 14:31

OneNight pisze:Nie zgadzam się z tymi wszystkimi religiami, które piętnują samobójców. Tak jak wspomniał cth - czemu ludzie, którzy tyle się w życiu nacierpieli, mieliby znów cierpieć po śmierci? Czemu dobrzy ludzie mieliby cierpieć?

Również kiedyś nie potrafiłem zaakceptować tego jak traktuje się samobójców. Wtedy myślałem, że skoro Bóg jest nieskończenie miłosierny, to samobójcy powinni stać na pierwszym miejscu w kolejce do nieba, ponieważ nie wytrzymali już bólu i cierpienia na ziemi, więc potrzebują bardzo dużo boskiej miłości.

OneNight pisze:Aż mi się rzuca w oczy słowo "kara" za samobójstwo. W końcu mamy wolną wolę, więc kto nas karze?

Tu nie chodzi o karę, ale o konsekwencje czynów. Może chodzi o to, że po śmierci mamy wyrzuty sumienia patrząc na to, co straciliśmy odbierając sobie życie.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusze samobójców

Postautor: Mirek » 14 lip 2017, 20:46

W przejawie łaski możemy odebrać cierpiącemu zwierzęciu życie bez konsekwencji, natomiast człowiek nie może odebrać sam sobie życia. O tym decyduje tylko Bóg. Gdy to zrobimy ponosimy konsekwencje tego czynu.
Cierpienie w naszym życiu ma na celu oczyszczać naszą duszę. Wyjątek stanowi cierpienie z powodów materialnych.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusze samobójców

Postautor: assasin » 14 lip 2017, 21:02

Czytałem gdzieś, że dusza samobójcy, który był złym człowiekiem staje się demonem. Jeśli to zła informacja to mnie poprawcie.
Bierz z przeszłości nie popioły, tylko ogień!
Anonim.
Awatar użytkownika
assasin
 
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2017, 10:47
Lokalizacja: Wieś zabita dechami.

Re: Dusze samobójców

Postautor: Pawełek » 14 lip 2017, 21:37

assasin pisze:Czytałem gdzieś, że dusza samobójcy, który był złym człowiekiem staje się demonem. Jeśli to zła informacja to mnie poprawcie.

Pytanie czym w tej informacji był "demon" ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusze samobójców

Postautor: assasin » 14 lip 2017, 21:42

W sensie?
Bierz z przeszłości nie popioły, tylko ogień!
Anonim.
Awatar użytkownika
assasin
 
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2017, 10:47
Lokalizacja: Wieś zabita dechami.

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości