Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Nikita » 11 kwie 2017, 08:22

Tak duch jest juz polaczony z zarodkiem od poczatku ale nie jest jeszcze wcielony i nie odczuwa bolu....

Ja mysle, ze nie powinno sie dokonywac aborcji ale sa rozne sytuacje zyciowe i czasami jest ona dopuszczalna...W kazdym razie duch poszuka sobie nowej matki... Byc moze karmicznie tak mialo byc, ze mial sie znalesc w sytuacji kiedy urodzenie dziecka bedzie niemozliwe. Kazdy duch ma swoj worek karmiczny i pewnie nieprzypadkowow rodzi sie w takiej a nie innej rodzinie. Kazdy z nas ma inne spojrzenie na ta sprawe i nie osadzajmy sie nawzajem kto jest prymitywny akto nie jest.....poprostu kazdy z nas jest inny i ma inne spojrzenie i tyle...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Grzegorz » 11 kwie 2017, 12:10

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli w kwestii aborcji dochodzimy do rozbieżności między spirytyzmem a wypowiedziami Pana Roberta Aleksandra Gajdzinskiego. Ciekawi z czego mogą wynikać takie rozbieżności ponieważ prawie wszystko co mówi ten pan jest jak najbardziej zgodne. Zgadzam się z Panem Robertem w jednej kwestii w 100 procentach że żyjemy w bardzo ciekawych czasach z których możemy się bardzo dużo nauczyć. Jednak martwi mnie trochę to jak do religii chrześcijańskiej wkradł się fałsz iż może to samo spotkać spirytyzm przecież jesteśmy tylko ludźmi a zło nigdy nie śpi. Czy w związku z tym możemy na bieżąco korygować takie wypowiedzi podczas kontaktów z duchami? I czy powinniśmy? Skoro Allan Kardec poświęcił całe swoje życie na to by dostarczyć nam wiedzy to czy nie powinniśmy z niej korzystać w kontaktach z duchami?
Grzegorz
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2017, 20:22

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Grzegorz » 11 kwie 2017, 12:49

Pani Nikita ja nie osadzam zadaje pytania na które słyszałem różne informacje ponieważ sam chcę sobie to ułożyć w głowie ;) i nie mam problemu z tym iż ktoś ma odmienne zdanie. To właśnie po wysłuchaniu różnych opinii w tym sprzecznych sami podejmujemy decyzję o swoim stanowisku. Każda wypowiedź dla mnie jest cennym punktem widzenia i podsuwa coś czego może bym sam nie pomyślał.
Grzegorz
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2017, 20:22

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Zbyszek » 13 kwie 2017, 21:05

Spirytyzm ma to do siebie ze niczego nie zabrania. Wyjaśnia tylko skutki danego postępowania. Jak będziemy postępować, zależy tylko od nas samych. Dobry Spirytysta nie będzie nas do niczego nakłaniał, bo to by było wpływanie na wolny wybór jaki wszyscy mamy. Oczywiście na tej ziemi mamy, tez prawa ziemskie, co nie zawsze są sprawiedliwe i niestety często musimy się z tym pogodzić. Jeżeli pozwolona jest aborcja, eutanazja i inne okropne rzeczy wynika to tylko z naszej niskiej moralności i niewiedzy. Prawa Świata duchowego są inne niż na ziemi, i tylko tam tak naprawdę przekonamy się o naszych błędach i często gorzko za nie zapłacimy. Chrześcijaństwo, zostało zanieczyszczone przez wieki, przez ludzi i ich egoistyczne interesy. Podobnie jest teraz ze Spirytyzmem, istnieją grupy które pod przykrywka Filozofii Spirytystycznej, realizują swoje własne interesy. My Spirytyści różnimy się tym ze nic nie przyjmujemy na sama wiarę. Zadajemy pytania i odpowiedzi jakie uzyskujemy analizujemy, przyjmując tylko te co nas naprawdę przekonują. Nieraz niestety spotykamy się z opiniami, tak niedorzecznymi, co zdarza się tutaj na forum, ze powstrzymujemy się od komentarzy. Kontakty jakie posiadamy z duchami, zależą od nas samych, jeżeli jesteśmy osoba łatwo wierna, możemy być łatwo oszukani, często tutaj na forum, pojawiają się tego typu komunikaty. Nie wolno niczego w kontaktach przyjmować za pewność, chyba ze już mamy odpowiednia wiedzę i możemy sami rozróżnić nieścisłości. Allan Kardec analizował wszystkie komunikaty i potwierdzał je często w odległych od siebie miejscach, z rożnymi Mediami. Nawet jak już miał, następną książkę gotowa nie drukował jej od razu, pozwalając sobie na dodatkowa jej analizę. My musimy postępować identycznie, przyjmować wiedzę tylko taka co do nas przemawia, i nie martwic się tym ze ktoś jest większym Spirytysta, każdy musi kroczyć swoja droga. Na tym właśnie polega cały, nas rozwój, nikt za nas go nie przejdzie.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Mirek » 13 kwie 2017, 21:45

Nikita pisze:Tak duch jest juz polaczony z zarodkiem od poczatku ale nie jest jeszcze wcielony i nie odczuwa bolu....

Ja mysle, ze nie powinno sie dokonywac aborcji ale sa rozne sytuacje zyciowe i czasami jest ona dopuszczalna...W kazdym razie duch poszuka sobie nowej matki... Byc moze karmicznie tak mialo byc, ze mial sie znalesc w sytuacji kiedy urodzenie dziecka bedzie niemozliwe. Kazdy duch ma swoj worek karmiczny i pewnie nieprzypadkowow rodzi sie w takiej a nie innej rodzinie. Kazdy z nas ma inne spojrzenie na ta sprawe i nie osadzajmy sie nawzajem kto jest prymitywny akto nie jest.....poprostu kazdy z nas jest inny i ma inne spojrzenie i tyle...

Aborcja jest dopuszczalna tylko przez prawo ludzkie. Boskie prawo nie przewiduje aborcji.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Nikita » 14 kwie 2017, 08:51

Zbyszku ale spitrytysci nie Maja monopolu na kontakty ze swiatem Duchow...i nie tylko spirytysci analizuja i korzystaja z ludzkiego rozumu....Troche to jest takie sekciarskie gdy w ten sposob mowisz..."bo my spirytysci..." A skad masz te pewnosc , ze ktos ma racje a ktos jej nie ma? Troche pokory nie zaszkodzi nikomu...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Krzysztoff » 14 kwie 2017, 19:52

Grzegorz pisze:Witam serdecznie jestem ciekaw państwa opini na temat Robert Aleksander Gajdzinski którego można znaleźć na YouTube wpisując dyktowania ludzi w duchu. Na pierwszy rzut oka wszystko ok lecz ma odmienne zdanie od książki allana kardeca na temat aborcji np. Druga sprawą które mnie trochę nurtuje są dyktowania samego Jezusa który twierdzi że jest Bogiem a nie synem jak też fakt który Pan Aleksander opowiada iż jest w posiadaniu części nowej bibli. Serdecznie dziękuję za wasze opinie i pozdrawiam.

Witaj
Ja szukam zawsze tego co wspólne , wywiady z panem Robertem zrobił nasz kolega Michel Rachel (Rafał) i myślę że dzięki temu wiele osób zainteresowały się przekazami.
Wszystko jednak należy analizować i nie brać bezkrytycznie
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Zbyszek » 14 kwie 2017, 23:15

Nikita pisze:Zbyszku ale spitrytysci nie Maja monopolu na kontakty ze swiatem Duchow...i nie tylko spirytysci analizuja i korzystaja z ludzkiego rozumu....Troche to jest takie sekciarskie gdy w ten sposob mowisz..."bo my spirytysci..." A skad masz te pewnosc , ze ktos ma racje a ktos jej nie ma? Troche pokory nie zaszkodzi nikomu...

Zastanawiam się czy przeczytałaś cały mój tekst, bo myślę, ze nie zrozumiałaś nic z tego co napisałem, i nie wiem dlaczego czujesz się urażoną. Musze ci przypomnieć, jak już pisałem wielokrotnie, należę od lat do grupy Madryckiej i posiadam już dość duże doświadczenie w sprawach mediumicznych, Wyrażając swoje zdanie, reprezentuje w pewien sposób grupę do której należę, i na pewno przez doświadczenie które posiadam, mogę określić niektóre rzeczy w sposób jaki określam, bez zbytniej skromności. Masz racje ze mediumizm nie należy tylko do Spirytystów, gdyż istniał od zawsze. Nawet Kościół Katolicki ma swoje Media i na pewno się do tego otwarcie nie przyzna.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Nikita » 15 kwie 2017, 10:12

Dobrze przeczytalam Zbyszku co napisales...chodzi mi o to, ze odrzucasz a`priori cos czego nawet nie poznales dobrze....moze zapoznaj sie z przekazami od pani Halinki Noell a potem osadz czy to jest prawdziwe czy nie.....Ja czytam i ogladam wszytsko i jestem pod duzym wrazeniem...oczywiscie, ze tez mam swoje watpliwosci ale podobnie jest z przekazami od mediow brazylijskich: tez miewam watpliwosci...Bo to jest poprostu taka troche niepewna domena i nigdy nie wiadomo kto tak naprawde dyktuje z tamtej strony. Ale nie staram sie tego osadzac...zapoznaje sie z tym wszytskim.

Kazdy z nas ma swoj rozum i mysle, ze nie tylko rozum ale i serce i intuicje.

Dla ciekawostki: wczoraj w Wielki Piatek czytalam ksiazke Alexandra Roberta Gajdzinskiego: Jak umieral Bog...o ostaniej drodze Jezusa....poczulam potem takie wielkie goraco w calym ciele i bardzo dobrze spalam a dzis mam czysty i spokojny umysl....i taka radosc ....Niesamowite przezycie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Zbyszek » 15 kwie 2017, 12:00

Ciesze się ze znalazłaś,coś co do ciebie przemawia. Nie będę opisywał mojego zdania na temat Halinki Noell. Zawsze podkreślałem, ze każdy musi iść swoja droga, która go przekonuje, powodzenia. Przepraszam jeżeli cie uraziłem, nie było to w mojej intencji.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości