Wątpliwa pokora

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: 1Prawda1 » 12 lis 2015, 19:44

Mirek nie zrozumiałeś ;). Już kiedyś Ci pisałem, że za bardzo rzucasz słowami zanim się zastanowisz, a tym razem już mi się nie chce tłumaczyć co źle zrozumiałeś. Jest wielu ludzi - jeśli Ci zależy to zapytaj kogoś innego.

Ustaliłeś sobie własną wizję sprawy i uważasz rzecz za zamkniętą. W dodatku Twój post został przeze mnie odebrany jako zniewaga co do rozwiązania tego o co mi i danut chodzi. Zaskoczony? Nie zdziwię się jeśli nie.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: Krzysztoff » 12 lis 2015, 20:50

Pokora dla spirytystów ważna cecha którą gdzieś tam staramy się (pewnie w sposób niedoskonały) ćwiczyć.

Natomiast pokora nie jest tutaj wymagana w dyskusjach, w naszym regulaminie prosimy o wzajemne poszanowanie, krytykowanie poglądów a nie rozmówcy.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: cthulhu87 » 12 lis 2015, 20:54

Od paru dni toczy się na forum jakiś dziwny spektakl docinek i wzajemnych złośliwości. Moderacja uprasza osoby zaangażowane, aby nie wysilały się w pisaniu postów odnoszących się personalnie do innych forumowiczów, bo te i tak będą usuwane. Jak nie dzisiaj, to jutro 8-)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: danut » 12 lis 2015, 20:56

Krzysztoff pisze:Pokora dla spirytystów ważna cecha którą gdzieś tam staramy się (pewnie w sposób niedoskonały) ćwiczyć.

Natomiast pokora nie jest tutaj wymagana w dyskusjach, w naszym regulaminie prosimy o wzajemne poszanowanie, krytykowanie poglądów a nie rozmówcy.

Tak, bardzo dobrze ujęte. Bo jak można przeprowadzić jakąkolwiek dyskusje ze zwieszona głową, pokorą do np. zadanego pytania, czy wysuniętego czyjegoś wniosku - mielibyśmy mu tylko przytakiwać i nic innego nie usłyszeć gdy odważymy się odezwać prócz- Nie bo nie na nasze odpowiedzi?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: cthulhu87 » 12 lis 2015, 20:57

Ja myślę, że można dyskutować o pokorze albo o książkach bez odnoszenia się do innych forumowiczów, ale wyłącznie do sedna sprawy, aby nikt nie poczuł się urażony. Jeśli ktoś czuje się obrażony w jakimś poście, zamiast wdawać się w polemiki proszę zgłosić to do moderacji.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: danut » 12 lis 2015, 21:09

Zatem dyskutujmy o pokorze i tym czy dostrzegacie, że nawoływanie do niej jest domeną władców chcących sobie podporządkować innych ludzi? Jest silna bronią w rekach manipulatorów chcących zdobyć kontrolę nad jakąś grupą. Szczególnie wtedy, gdy na jakieś niewygodne dla siebie stwierdzenie, lub pytania słuchacz nie odnosi się do merytorycznego zaprzeczenia mu a krzyczy i ocenia rozmówcę odwołując się do nie posiadania przez niego pokory i to bez pokazania tego w czyże ten brak jego pokory miałby się przejawiać.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: Xsenia » 12 lis 2015, 21:39

Nie zgodzę się z tobą Danut. Osoby manipulujące mają zdecydowanie większy repertuar niż nawoływanie do pokory. Akurat nawoływanie do pokory nie ma wśród ludzi, według mnie, aż takiej siły przebicia, jak np. pochwała czy krzyk. Krzyku praktycznie każdy z nas doświadczył, więc nie będę rozwijać tematu, bo tą manipulację każdy zna z własnego doświadczenia. Ale manipulacja poprzez pochwały, tzw. "kadzenie komuś" jest bardziej przebiegła. A o tym, że nawoływanie do pokory nie ma w ogóle jakiejkolwiek siły, to widać w każdym kościele katolickim. Bo na każdego nawołującego ludzie patrzą z litością i uśmiechem.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: Flavius » 12 lis 2015, 22:05

Witam...
Aż sobie konto założyłem żeby się wtrącić... ;) Swoją drogą to obserwuję to forum od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że nigdy nie widziałem tu żadnego nawoływania do pokory... Właściwie to uważam, że pokora nie jest czymś specjalnie potrzebnym... przynajmniej mi pokora zawsze jakoś źle się kojarzyła. Szacunek to co innego... Właśnie na tym forum to mi się zawsze podobało, że wszyscy tu obecni darzą się szacunkiem (przynajmniej w tych tematach, które przeglądałem). Właściwie to jest pierwszy temat, gdzie dostrzegam drobne uszczypliwości....
Awatar użytkownika
Flavius
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:55

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: Mirek » 12 lis 2015, 22:14

Tam gdzie nie ma pychy pokora nie jest potrzebna.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: 1Prawda1 » 12 lis 2015, 22:34

Tam gdzie nie ma zawiści nie ma i pychy. To tak z nawiązaniem do Mirka, który myśli że wie więcej o mnie niż ja sam. Eh ..
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 22:48 przez 1Prawda1, łącznie zmieniany 1 raz
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości