Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Hansel » 03 wrz 2015, 17:51

Teraz mi do głowy przyszło takie pytanie jakimi zazwyczaj Duchami pod względem rozwoju są ludzie których wcieleniami są Spirytyści ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Wiatr1000 » 03 wrz 2015, 18:44

Jak dla mnie różnymi... Ciekawi mnie Hansel czemu nas pytasz a nie duchy ? :P Skąd mamy wiedzieć... Medium pewnie nawet takich pytań nie zadaje bo pewnie uważa je za mało istotne w swoim rozwoju. Sam nie chcę męczyć swojego opiekuna zbędnymi, głupimi pytaniami i tak zostaję bez pytań do niego/niej :roll:

Zresztą zobacz jakimi mediami są ludzie obecni tutaj na forum. Nie potrafię ci na to odpowiedzieć i nie wiem czy ktoś z forum :P
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: 1Prawda1 » 03 wrz 2015, 19:16

jakimi zazwyczaj Duchami pod względem rozwoju są ludzie których wcieleniami są Spirytyści ?


Są duchami pragnącymi wiedzy o dobru choćby w małym stopniu. Chociaż pewności nie mam.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Wiatr1000 » 03 wrz 2015, 21:32

Hansel zło jest częścią tego świata. Bez znajomości tego elementu nie wiesz co jest dobre. Dla duszy jest obojętne co doświadcza, ważne tylko, że tego nie poznała, nie przeżyła. Kwestia rozwoju i to w stronę zła czy dobra to tylko efekt życia na Ziemi i oceniania zwykłych doświadczeń pod względem tego czy to akceptujemy czy nie.

Rozwój to rozwój. Dla mnie wszystko jest rozwojem dla duszy nawet dla tej gdy była spirytystą w poprzednim życiu. Czy prawo czy lewo prosto, w dół czy w górę. Bez różnicy.
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: soldado » 04 wrz 2015, 22:49

Hansel pisze:
soldado pisze:
Hansel pisze:Ale z drógiej strony idąc tym tokiem myślenia jeśli ktoś raz się świadomie zwróci w kierunku zła to będzie się rodził w coraz to gorczych światach dopóki nie odbije się od przysłowiowego ,,dna,, ?


Nie... będzie do takich światów wracał po śmierci.
Odradzać się będzie dalej np. na Ziemi, ale jego lekcje będą trudniejsze, niż w poprzednim życiu.
Tutaj powstaje pytanie czy jesli w końcu czegoś nie rozumie to przestanie się rodzić na w naszym świecie a punktem wyjścia stanie się dla niego jakiś inny ?


Ziemia - hologram, w którym ona jest, jest na tyle niskim, że nie będzie rodzić się jeszcze w niższym.
Nigdy nie cofamy się, ale mamy szansę zawsze na rozwój.
Nieraz to wygląda inaczej, gdy np. po jakimś wcieleniu znajdujemy się w miejscu, w którym nikt nie chciałby się znaleźć, ale zawsze możemy się ukorzyć i poprosić...
Tylko, albo aż.
Wtedy zaczynamy od nowa, oczywiście w wersji odpowiednio utrudnionej, ponieważ mieliśmy w głębokim poważaniu wcześniejszą wersję lightową.. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3199
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Hansel » 18 paź 2015, 02:04

Mirek pisze:Oki. Zostawmy to Hansel, bo widzę, że nie kumasz bazy ;-)


Tak swoją droga ja słyszałem że Rydzyk jest o wiele bardziej niebezpieczny niż Natanek


http://natemat.pl/138767,na-dwa-lata-pr ... iz-natanek
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Hansel » 11 gru 2015, 00:37

Xsenia pisze:
Hansel pisze:Nie chcę się nad soba użalać zwłaszcza że schodzimy tutaj z właściwego tematu, ale ja mam chyba niezaspokojoną potrzebę akceptacji.

Należysz do grupy osób, do których i ja należę :) Za drobną pochwałę jestem w stanie góry przenosić. :D Musisz wiedzieć, że druga grupa ludzi jest w stanie góry przenosić tylko gdy ktoś ich do tego zmusi: krzykiem, poniżaniem, wyzywaniem ("a właśnie na złość im udowodnię, że to potrafię i zrobię najlepiej na świecie"). Druga grupa nie jest w stanie zrozumieć naszej grupy. Dla nas motywacją nigdy nie będzie poniżanie tylko właśnie drobne pochwały. Ludzie z grupy krzykaczy rzadko chwalą, bo nie widzą takiej potrzeby. Gdy pojmiesz, że wszyscy ludzie są podzieleni tylko na te dwie grupy nauczysz się jak reagować na przedstawicieli każdej z nich.
Gdy ktoś cię wyzywa próbując zmusisz do większego wysiłku, to wiedź, że to osoba z drugiej grupy. Wtedy można aż tak bardzo tych słów nie brać do siebie. Na ludzi z grupy pochwalnej też trzeba uważać, bo gdy ludzie wyczują, że jesteś z tej grupy, to mogą to wykorzystywać: chwalić cię byś zrobił coś na co do końca nie masz ochoty.
A teraz jeśli chodzi o użalanie się nad sobą. Czy to poprawi twoją sytuację? Czy to powoduje, że czujesz się lepiej? Czy to powoduje, że czujesz się doceniany? Zastanów się więc po co się użalać nad sobą? Po co tracić energię na coś tak niepotrzebnego? Odetchnij bardzo, bardzo głęboko. I powiedź sobie, że od teraz, od tej chwili już nie będziesz tracił czasu i energii na użalanie się nad sobą. Uśmiechnij się :D To ci pomoże :)


Ja niestety mam ten problem że nie jestem w stanie zaakceptować tego że ktoś może mieć odmienne zdanie.

Ale tutaj właśnie powstaje pytanie skoro nie da się zmienić innych ludzi to jak mamy wpłynąć na tych którzy źle traktują swoich bliźnich żeby zmienili się na lepsze ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Arronax » 18 sty 2016, 11:35

Wiele przekazów m.in. z tej książki :

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/87729/od ... m-na-swiat

Mówi o planowaniu przed inkarnacją. O tym, żę godzimy się odgrywać np. różne role po to aby się wzajemnie uczyć.

Tak mnie interesuje i niepokoi, chyba jak już osiągniemy pewien stopień moralności to chyba nie wcielamy się ponownie i nie stajemy się np. mordercami aby innych nauczyć ...
Mam nadzieje, że te etapy są za nami. Dziwnie bym się czuł, gdybym np. w przyszłej inkarnacji miał kogoś skrzywdzić po to aby część dusz miała z tego naukę.

My mówimy, że kierujemy się w stronę dobra, i skoro nie chcemy tego robić, to ta nauka jest już dawno za nami. Oby.

Mam nadzieje, że napisałem czytelnie.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: czarnyMag » 20 sty 2016, 14:34

Xsenia pisze:Tak mówi spirytyzm. Ja uważam inaczej pod tym względem. Uważam, że jest możliwe, że jeśli dusza będzie się chciała "rozwijać" w kierunku zła, to tego dopnie.


Nie mam zbyt dużej wiedzy teoretycznej ww. temacie ale :) Jesteś w błędzie! Przykład z książki pt. "Szatan istnieje naprawdę...." Gość stanął na parapecie i wykonał niepełny krok nogą do przodu a na wysokości jego wisiała w powietrzu kobieta w bieli która zwracając się do niego po imieniu łagodnie kazała mu cofnąć nogę".
Przykład z życia: gość się zważył i ułożył na swojej szyi "piękny krawat" zachowując proporcję kilogramów na węzeł, zadbał o nie zawracanie mu głowy przez rodzinę itd. - na drodze mógł mu tylko stanąć wyższy byt - i mu stanął! Dlatego uważam że z każdej złej drogi zawrócą każdego jak wiąże się to z "cofnięciem".
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Xsenia » 20 sty 2016, 20:57

Targnięcie się na własne życie to nie "rozwijanie się" w kierunku zła. Dla mnie "rozwijanie się" w kierunku zła jest wtedy kiedy w pełną świadomością wszystkich konsekwencji wybierasz zło i świadomie robisz innym krzywdę. Samobójstwo to szkodzenie przede wszystkim sobie, a nie innym.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości