Strona 1 z 1
czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
09 maja 2014, 12:25
autor: gaba75
MIMO WSZYSTKO
Ludzie są nierozsądni
Nielogiczni, samolubni,
Kochaj ich mimo wszystko.
Jeśli czynisz dobro,
Ludzie oskarżą Cię
O ukryte egoistyczne pobudki,
Czyń dobro, mimo wszystko.
Jeśli osiągniesz sukces,
Zyskasz fałszywych przyjaciół
I prawdziwych wrogów
Osiągaj sukcesy mimo wszystko.
To, co dzisiaj robiłeś dobrze
Jutro będzie zapomniane,
Rób dobrze mimo wszystko.
Uczciwość i szczerość sprawiają,
Że będziesz słaby,
Bądź uczciwy i szczery mimo wszystko.
To, co budujesz latami, może być
Zniszczone przez jedną noc,
Buduj mimo wszystko.
Ludzie naprawdę potrzebują pomocy,
Ale będą cię atakować,
Jeśli im pomożesz,
Pomagaj mimo wszystko.
Daj światu, co masz najlepszego,
A dostaniesz od świata po głowie.
Daj światu, co masz najlepszego
Mimo wszystko.
Św. Matka Teresa z Kalkuty
Ten wiersz oddaje to czym ja zawsze kieruję się w zyciu i dlatego właśnie jestem atakowana. Dziękuje za uwagę. Myslę że to na tyle z mojej strony na dzień dzisiejszy.
pozdrawiam
Re: czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
09 maja 2014, 14:52
autor: Pablo diaz
Dzisiejszy dzień zacząłem od czytania o matce Teresie (biografia itd) ,słowa z cytatu które podałaś dziś przekazywałem pewnej osobie, nigdy uprzednio tych słów nie czytałem ani o nich nie słyszałem,otwierając forum oczy me były pełne zdziwienia

.Czy to zbieg okoliczności? Oj chyba nie.Dziękuję za cytat i pozdrawiam.
Re: czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
09 maja 2014, 16:23
autor: gaba75
Odkryłam ten cytat u mojej koleżanki z pracy - pani pedagog, która jest nie tylko fenomenalnym pedagogiem ale również człowiekiem o złotym sercu. Od razu jak zobaczyłam ten cytat w jej gabinecie pedagoga szkolnego, wiedziałam, że to "człowiek - dusza". Sama borykała się z problemami w życiu,ale kierowała się tym co zacytowałam. Sama ja byłam tego dowodem, ponieważ kilka razy i mnie pomogła,nie zważając na konsekwencje. Tacy ludzie powinni właśnie być spirytystami. No i jeszcze jedno, też byłam bardzo podekscytowana tym cytatem i zapisałam go na kolorowo na dużej kartce i przykleiłam na jednej ze ścian mojego pokoju. Było to chyba kilkanascie lat temu - kiedy podejmowałam swoją drugą w zyciu pracę.
Tak w ogóle to pnę się po szczeblach - tak się naigrywam tylko z siebie- bo zaczynałam od pracy w przedszkolu, potem szkoła podstawowa,a ostatnio gimnazjum. Teraz wypadałoby znaleźć się w sredniej szkole, a potem na studia ludziska.W międzyczasie pracowałam z dziećmi i młodzieżą z wadą wzroku. Nie bez przyczyny podjęłam pracę z osobami z wadą wzroku. Ponoć ocz są zwierciadłem duszy. Uwielbiam pracować z dziećmi. Ubolewam bo niestety moja historia życiowa i problemy z którymi sama nie dam rady, chyba doprowadzą do tego, że będę musiała zrezygnować z tej pracy. Mogłabym otworzyć swój gabinet, ale do tego potrzebowałabym kogoś do wspópracy. Nie lubię pracowac sama,życ też i tu tkwi mój problem życiowy. Poszukuje bratniej duszy, przyjaciela, kogoś z podobnym nastawieniem do życia, zasadami, itp.
pozdrawiam
p.s.
fajnie że znów tu jestem. postaram się nikogo nie urazić, ćwiczę samokontrolę i cierpliwośc, ale z moim "charakterkiem" to bardzo trudne więc proszę wszystkich czytających mnie o wybaczenie.
Re: czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
10 maja 2014, 09:26
autor: juniperus
Doskonaly cytat. Nic do niego dodawac nie trzeba.
Re: czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
10 maja 2014, 09:50
autor: danvue
Tak, dziękuje za ten cytat. Bardzo prawdziwy i budujacy.
Gaba cieszymy się że jesteś

Re: czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
25 paź 2015, 16:19
autor: Pablo diaz
Matka Teresa o przebaczeniu i zapomnieniu.(Niestety wersja angielska oraz napisy w j.hiszpańskim)
https://www.facebook.com/MabelKatzFanPa ... 870883307/
Re: czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
02 gru 2015, 14:19
autor: Hansel
Re: czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
02 gru 2015, 18:11
autor: danut
Hansel, ale gaba 75 powołała się na słowa Matki Teresy zawarte w wierszu, a nie na jej osobę i charakter. Ja też myślę, że są one trafne i mają odzwierciedlenie w rzeczywistości i można kierować się nimi w życiu. Swedenborg w notatkach z podroży po ówczesnej Europie notuje np. podczas pobytu we Francji- "Wszędzie zakony, kościoły i klasztory są najbogatsze i posiadają najwięcej ziemi .... Mnisi są otyli, nadęci i zamożni, przeważana ich część wiedzie życie próżniacze, usiłuje zagarnąć wszystko w swoje ręce. Dla ubogich mają tylko puste słowa i błogosławieństwa." Można pięknie mówić, czy pisać o miłości a tak naprawdę jej w sobie nie mieć. Ale uznał, ze istnieją dwa rodzaje prawdy - niższa, którą poznaje się dzięki zmysłom i wyższa, którą poznaje się dzięki intuicji i odzwierciedleniu jej w sobie.
Re: czym powinien kierować się prawdziwy spirytysta

:
02 gru 2015, 18:46
autor: gaba75
Zgadza się Danut. Powołałam się na te słowa, ponieważ i w moim życiu miały i mają nadal one niebagatelne znaczenie.
Osoba, dzięki której dotarłam do tych słów, również miała ogromny wpływ na moje doświadczanie życia doczesnego.
Nie otwierałam jeszcze linków, wklejonych przez Hansela. Nie mam czasu nawet na większe zaangażowanie się na forum. Wybaczcie więc Ci, których nie czytam i nie oglądam

, ale wierzcie mi cieszę się, że jesteście wszyscy.
Pozdro
Gaba