Francois Brune

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Francois Brune

Postautor: Arronax » 04 kwie 2015, 12:36

I to przesłanie jest u Brune'a niezwykle piękne i krzepiące.

Ja nie stwierdzam, że tak jest, po prostu podaje rzetelną informacje, że w jego książce taka informacja jest i to bardzo wyraźnie zarysowana.
A jak należy to odbierać, interpretować to właśnie Sławku jest pole do popisu jak napisałeś :).
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Francois Brune

Postautor: |Coca|Cola| » 06 wrz 2015, 16:47

Hmm... w internecie znajduje się książka "Umarli mówią do nas" w pdf, ale nie jestem pewien czy jest to pełne wydanie bo ma około 150 stron (oryginał ma 400 ponad)? Książka ma 10 rozdziałów?
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: Francois Brune

Postautor: Xsenia » 11 wrz 2015, 11:10

Właśnie wymęczyłam książkę "Umarli mówią" Brune'a. Tak wymęczyłam, bo łatwo mi się tej książki nie czytało. Ja rozumiem, że autor chciał potwierdzać własne teorie licznymi relacjami świadków, ale po trzydziestym zmarłym, który "mówił" przestałam zapamiętywać kto, co, gdzie i do kogo. Świetne natomiast było przypominanie wierzeń w różnych kultur i różnych religii. Myślałam, że skoro to ksiądz katolicki, to skupi się tylko na tej religii, ale w tej książce można było spotkać opisy z różnych stron świata. świetnie też była przedstawiona reinkarnacja. Brune dobrze przedstawił zarówno stanowisko ludzi wierzących w reinkarnację, jak i tych którzy jej zaprzeczają.
Ogólnie książkę polecam, ale trzeba się nastawić, że to łatwa lektura nie jest.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Francois Brune

Postautor: |Coca|Cola| » 19 wrz 2015, 13:14

Xsenia pisze:Właśnie wymęczyłam książkę "Umarli mówią" Brune'a.

Więc może podasz mi ile książka ma rozdziałów? :)
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: Francois Brune

Postautor: Mirek » 19 wrz 2015, 14:34

To test sprawdzający Xsenię czy mowi prawde? ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Francois Brune

Postautor: |Coca|Cola| » 19 wrz 2015, 16:25

Mirek pisze:To test sprawdzający Xsenię czy mowi prawde? ;)

Przecież zapytałem ile książka ma rozdziałów, bo w internecie jest w pdf, ale ma tylko 100 stron ... i cały czas czekam na odpowiedź ... :D
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: Francois Brune

Postautor: Xsenia » 19 wrz 2015, 20:28

O ja, już zwróciłam ją do biblioteki.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Francois Brune

Postautor: Pablo diaz » 22 wrz 2015, 15:29

|Coca|Cola| pisze:Hmm... w internecie znajduje się książka "Umarli mówią do nas" w pdf, ale nie jestem pewien czy jest to pełne wydanie bo ma około 150 stron (oryginał ma 400 ponad)? Książka ma 10 rozdziałów?


X rozdziałów ....387
Zakończenie.....435
Przypisy............437 stron
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Francois Brune

Postautor: |Coca|Cola| » 23 wrz 2015, 15:07

Pablo diaz pisze:
|Coca|Cola| pisze:Hmm... w internecie znajduje się książka "Umarli mówią do nas" w pdf, ale nie jestem pewien czy jest to pełne wydanie bo ma około 150 stron (oryginał ma 400 ponad)? Książka ma 10 rozdziałów?


X rozdziałów ....387
Zakończenie.....435
Przypisy............437 stron

Bardzo dziękuje :)
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: Francois Brune

Postautor: Hansel » 24 wrz 2015, 12:56

konrad pisze:Jeśli chodzi o tą tematykę, w języku polskim jest też książka "Powiedzcie im, że śmierć nie istnieje". Wydana też jest książka o chronowizorze, czyli urządzeniu, które pozwala zobaczyć sceny z przeszłości, ale tutaj jestem już nieco sceptyczny ;)


,,Cóż jednak po sensacyjnej i pasjonującej opowieści o chronowizorze, kiedy w zgodnej opinii dziennikarzy, naukowców, teologów, kościelnych i niekościelnych władz – ojciec Ernetti całą historię z chronowizorem, a zatem i z niezwykłą projekcją z 1952 roku, wyssał z palca? Zdjęcie zaś okazało się średnio zręcznym falsyfikatem przedstawiającym nie żadne autentyczne oblicze, tylko rzeźbę konającego Chrystusa z bazyliki w Collevalenza. Tej samej, do której Jan Paweł II odbył swą pierwszą pielgrzymkę po zamachu z 1981 roku.,,

http://www.newsweek.pl/artykuly/polska/ ... 9,1,1.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości