Francois Brune

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Francois Brune

Postautor: dankamik » 28 gru 2010, 07:46

Polecam gorąco książkę Francois Brune - "Umarli mówią do nas". Autor jest księdzem i teologiem. Mnie osobiście zafascynowała.
Jeśli ktoś nie czytał jeszcze "Hejnałów ..." to polecam świetną stronę http://www.sbc.org.pl/ skąd można ściągnąć praktycznie wszystkie roczniki (oprócz bodaj 1937).
Wiedzcie, że dla poety jedna tylko droga: W sercu szukać natchnienia i dążyć do Boga!
- Adam Mickiewicz
dankamik
 
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2010, 08:14
Lokalizacja: Mikołów

Re: Francois Brune

Postautor: atalia » 28 gru 2010, 09:28

Twórczość ks.Brune znam i podziwiam.A tak w ogóle to mój ukochany księżulek.. :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Francois Brune

Postautor: dankamik » 28 gru 2010, 09:56

atalia - a mogłabyś mi polecić jeszcze jakieś pozycje F. Brune :?: Bo póki co to spotkałam się tylko z pozycją "Umarli ...." :)
Wiedzcie, że dla poety jedna tylko droga: W sercu szukać natchnienia i dążyć do Boga!
- Adam Mickiewicz
dankamik
 
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2010, 08:14
Lokalizacja: Mikołów

Re: Francois Brune

Postautor: konrad » 28 gru 2010, 11:37

Jeśli chodzi o tą tematykę, w języku polskim jest też książka "Powiedzcie im, że śmierć nie istnieje". Wydana też jest książka o chronowizorze, czyli urządzeniu, które pozwala zobaczyć sceny z przeszłości, ale tutaj jestem już nieco sceptyczny ;)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Francois Brune

Postautor: atalia » 28 gru 2010, 11:40

Jest jeszcze ksiażka "Powiedzcie im,że śmierć nie istnieje".Jest to zbiór listów pisanych pismem automatycznym - dyktują je zmarli członkowie pewnej francuskiej rodziny.Wszystko to jest opatrzone komentarzem ks.Brune.
W ksiażce tej,pomimo poważnej tematyki,nie brakuje humoru.
Podobno ostatnio ukazała się jeszcze jakaś książka ks.Brune,ale póki co,jeszcze się na nią nie natknęłam.
Pozdrawiam :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Francois Brune

Postautor: atalia » 28 gru 2010, 11:41

Minęłam się postami z Konradem.Właśnie,chodzi o chronowizor...ja też jestem nieco sceptyczna w tej kwestii,ale książkę z pewnością kupię.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Francois Brune

Postautor: Voldo » 28 gru 2010, 13:23

http://www.dobreksiazki.pl/b17647-umarli-sa-z-nami.htm
Może o tym mowa jako o nowej książce?

A jeśli chodzi o jego książki...
Mi tam nie przypadł do gustu.
No ale jak to mówią - kto co lubi.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Francois Brune

Postautor: Damian » 28 gru 2010, 17:12

Jego najnowsza książka to ta o której "Voldo" napisał "Umarli są z nami"tylko że na stronie dobreksiążki.pl jest ona ,ale jak na razie jako zwiastun i wpisana jako "już wkrótce".Tylko że to "już wkrótce"jest już od kilku dobrych tygodni,a oni sami nie wiedzą dokładnie kiedy będą mieć tą książkę.
Osobiście nie mogę się już doczekać tej książki bo bardzo ten autor przypadł mi do gustu :) i czekam z niecierpliwością na ukazanie się jego nowego dzieła.
Damian
 
Posty: 105
Rejestracja: 27 sty 2010, 12:59

Re: Francois Brune

Postautor: atalia » 28 gru 2010, 17:33

Nie wiem,czy "Umarli są z nami"to nie to samo co "Umarli mówią do nas",tylko w innym tłumaczeniu.Tytuły są zbyt podobne :?:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Francois Brune

Postautor: konrad » 28 gru 2010, 18:23

Nie wiem. Wydaje to wydawnictwo Medium, czyli to samo, co pierwszą książkę, ale nie wykluczam, że to ten sam tytuł. Podobne numery już przechodziły vide książka "Ten drugi w nas", którą wznowiono pod kompletnie innym tytułem, choć treść pozostała identyczna (bez wiedzy autora, co ciekawe jeszcze).

Myślę jednak, że może chodzić o drugi tom "Umarli mówią do nas", bo coś takiego znalazłem na francuskiej Wikipedii i na amazonie. Przy czym dziwne, że nasz wydawca zmienił tytuł, bo tamta książka to po prostu "Umarli mówią do nas. Tom 2"...
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości