Francois Brune

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Francois Brune

Postautor: Damian » 28 gru 2010, 19:19

Nie znam francuskiego,ale wydaje mi się że chodzi o te 2 książki na tej stronie? takie żółte które są w 2 tomach .
http://translate.google.com/translate?h ... md%3Divnso
Damian
 
Posty: 105
Rejestracja: 27 sty 2010, 12:59

Re: Francois Brune

Postautor: Viridi » 24 sty 2011, 23:13

Właśnie skończyłam czytać "Chronowizor" Francois Brunea. Autor zabiera nas w fascynującą podróż po Włoszech, gdzie niczym prawdziwy detektyw tropi ślady chronowizora. Mnie ta lektura szalenie wciągnęła. Polecam :)
Viridi
 
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2010, 15:48

Re: Francois Brune

Postautor: dorota23 » 09 wrz 2012, 12:01

Witam, właśnie się zarejestrowałam i postanowiłam napisać tu, ponieważ mam takie pytanie. Czy można gdzieś kupić/ściągnąć książki wspomnianego w temacie autora? Chodzi mi o książki w formie ebooka, pytam o to, ponieważ jestem osobą niewidomą i bardzo chciałabym przeczytać książki napisane przez Francois Brune.
Niestety nie mogę nigdzie ich znaleźć :(. Dlatego zdecydowałam się napisać na tym forum, mając nadzieję, że ktoś może wie jak zdobyć te książki :)
Dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam.
dorota23
 
Posty: 9
Rejestracja: 08 wrz 2012, 12:28

Re: Francois Brune

Postautor: Hansel » 07 sty 2015, 13:05

Z tego co wiem to ksiądz Brune jest dość sceptycznie nastawiony do reinkarnacji bo twierdzi że nie jest ona zjawiskiem aż tak powszechnym.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Francois Brune

Postautor: Arronax » 08 sty 2015, 08:25

A wyjaśnił to w jakiś sposób?

Dorota niestety nie wiem czy są tego typu publikacje w taki sposób dostępne :( a przydałoby się.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Francois Brune

Postautor: konrad » 14 sty 2015, 00:01

Hansel pisze:Z tego co wiem to ksiądz Brune jest dość sceptycznie nastawiony do reinkarnacji bo twierdzi że nie jest ona zjawiskiem aż tak powszechnym.


Jeżeli mówi, że reinkarnacja istnieje, ale raz na jakiś czas, to generalnie jak dla mnie całkowicie ją potwierdził :) Rzeczywiście stwierdza, że bodajże Bóg pozwala nam narodzić się na nowo w pewnych okolicznościach, byśmy mogli zakończyć jakieś działania lub naprawić błędy. Zakłada jednak, że dzieje się to rzadko. Ale od "rzadko" do "często" droga jest już dość krótka ;)

Ciekawa jest też obserwacja literatury mediumicznej powstałej w USA i Anglii w XIX i na początku XX wieku. Jest tam bardzo mało odniesień do reinkarnacji albo w ogóle ich nie ma. Ale intrygująca jest tu książka "Błękitna Wyspa", w której temat reinkarnacji się pojawia, trochę pod sam koniec. Wygląda na to, że ten temat był pewnym tabu, o którym duchy nie mówiły. Myślę, że go sprytnie pomijały, żeby nie szokować swoich rozmówców, którzy często wywodzili się z bardzo radykalnych ruchów religijnych. Duchy skupiały się na tym, co wspólne, czyli na życiu po śmierci, dobrych uczynkach itp., żeby nikogo nie odstraszyć. Temat ten więc pojawiał się nieco później. Działo się podobnie w zaświatach. Gdy jakiś Duch trafiał na Błękitną Wyspę nie był bombardowany tematyką reinkarnacyjną. To był temat na później. Myślę, że podobnie duchy działają w przypadku ks. Brune'a. Temat reinkarnacji przedstawiają w nieco zawoalowany sposób, gdyż w ten sposób mają pewność, że katolicki duchowny nie odrzuci a priori ich przekazów.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Francois Brune

Postautor: orystes » 02 kwie 2015, 17:59

dorota23 pisze:Witam, właśnie się zarejestrowałam i postanowiłam napisać tu, ponieważ mam takie pytanie. Czy można gdzieś kupić/ściągnąć książki wspomnianego w temacie autora? Chodzi mi o książki w formie ebooka .....
Pozdrawiam.

Obawiam się że tego typu książek nie wydaje się jeszcze w postaci ebook. Jedyny sposób to przerobić samemu, a to trochę pracy kosztuje trzeba , najpierw taką książkę posiadać, następnie zeskanować np. do postaci pdf a potem za pomocą calibre przerobić na epub albo mobi. Tylko że taką przeróbkę trzeba jeszcze poprawiać ręcznie.
Dla ciebie chyba najwygodniej będzie zeskanować do postaci pdf albo doc, wrzucić na komputer i odsłuchać za pomocą jakiegoś darmowego programu typu TTS (text to speech) czyli syntezatora mowy. Są dostępne na windows i na androida.

Slawek
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Francois Brune

Postautor: Arronax » 03 kwie 2015, 10:33

W bibliotekach czasami można znaleźć ( jak ja np.) spróbuj poszukać u siebie :) .

Co do tematu, źródła które podaje F.Brune wyraźnie praktycznie zaprzeczają reinkarnacji, a nie owijają w bawełnę ;). Jest w bardzo szczególnych przypadkach, ale to jak pisze są przypadki jednostkowe. Nie wydaje mi się aby źródła obawiały się o odrzucenie przez odbierających - którzy są podani w książce. Trzeba przeczytać całość i się wgłębić w tą pozycje.

Tezy tam zawarte są dość jasne i np w prawie Reinkarnacji mamy wyraźną sprzeczność ze Spirytyzmem.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Francois Brune

Postautor: jario » 03 kwie 2015, 12:54

Wydaje mi sie ze duchy przynajmniej te wyzsze w swych przekazach generalnie nie wplywaja na wiare i przekonania odbiorcy ktore w istocie kieruja go w strone dobra a raczej przekazuja ze nie istotne jest w kto co wierzy a raczej to jakim jest czlowiekiem i nie probuja wplynac zeby ktos zmienil wiare lub przekonania ktore w gruncie rzeczy sa dobre.Wiec w pewnym sensie moze byc tez tak w przekazach Brune ktory jest katolikiem wiec nie wierzy w reinkarnacje.Przekazy u Brune mam wrazenie mialy na celu przede wszystkim podkreslenie ze istnieje zycie po smierci i umarli nie odchodza na zawsze .
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Francois Brune

Postautor: orystes » 03 kwie 2015, 17:03

Arronax pisze:Co do tematu, źródła które podaje F.Brune wyraźnie praktycznie zaprzeczają reinkarnacji ..................

To jest jeden z dużych problemów takich "połączeń" ze światem niematerialnym gdyż w tym świecie to myśl jest wszystkim. Idee przekazywane stamtąd bardzo często wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, wierzeniom itd. Zauważ że podobnie jest z tzw. objawieniami w religii, np. buddyście raczej nie objawi się matka boska (pomijam konwertytów z katolicyzmu) a ksiądz nie zobaczy idama Dordże Sempa. Umysł odbiorcy porównuje się często do lustra jeziora, żeby gwiazdy odbijały się idealnie na powierzchni nie może być nawet zmarszczki. Czyli do odbioru przekazu należy podejść ze spokojnym umysłem bez własnych uprzedzeń, oczekiwać czy gotowych już poglądów. A więc paradoksalnie odpowiedź może zależeć od tego kto pyta i z jakim nastawieniem :!:

Slawek
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości