Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: Siewiczpl » 08 lut 2022, 21:32

danut pisze:
Nikita pisze:nie da sie z Toba rozmawiac...wiec ja rezygnuje i nie gadam z Toba. Nie zgadzam sie z Twoimi opiniami. Badz laskawa nie komentowac moich postow. Nie obchodzi mnie co masz do powiedzenia.

Przyjęłam to do wiadomości. Nic na siłę i wbrew czyjejś woli. :)



Spokojnie dziewczyny :lol: , ale się porobiło.

Ale mimo tego co napisałem o twoim EGO, uważam że może myślimy(działamy) podobnie tylko ty dużo piszesz i widzę że nie których to irytuje a ja mało piszę a dużo mówię( zresztą taka praca więc to oczywiste). Wydaje mi się że w swych wypowiedziach chcesz umieścić energie i emocję, a ludzie różnie odbierają twoją energetykę podczas pisania.
W każdym razie jest ono interesujące.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: Xsenia » 08 lut 2022, 23:16

Ludzi irytują nie długie posty, ale wywyższanie się oraz pomniejszanie wartości i wyśmiewanie ich doświadczeń popieranych pseudonaukowym bełkotem niby to tłumaczącym wszystko. To tak w skrócie.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: soldado » 09 lut 2022, 00:26

Obrazek
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: Siewiczpl » 09 lut 2022, 20:22

Xsenia pisze:Ludzi irytują nie długie posty, ale wywyższanie się oraz pomniejszanie wartości i wyśmiewanie ich doświadczeń popieranych pseudonaukowym bełkotem niby to tłumaczącym wszystko. To tak w skrócie.


Piszę tu o nie których postach, a poza tym nie widziałem wszystkich bo nie mam czasu czytać tego całego co pisze Danut :D sorry.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: Siewiczpl » 09 lut 2022, 20:23

soldado pisze:Obrazek


To fajne skopiuje, Dziękuje :)
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: Xsenia » 11 lut 2022, 00:25

soldado pisze:Obrazek

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami :D Choć może jedną nogą bo w drugiej akurat mam skręcony staw skokowy ;)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: ZabaZaba » 12 lut 2022, 23:01

Przeczytałam. Nie jestem przekonana do tego pana. Mnie chyba zniechęca, kiedy czytam/słucham kogoś, a pod koniec wywodu pojawiają się cytaty i interpretacje biblii i Jezusów. :evil:
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: Siewiczpl » 13 lut 2022, 17:23

ZabaZaba pisze:Przeczytałam. Nie jestem przekonana do tego pana. Mnie chyba zniechęca, kiedy czytam/słucham kogoś, a pod koniec wywodu pojawiają się cytaty i interpretacje biblii i Jezusów. :evil:


Cytuje Budde, jezusa jak i filozofów. Co ta za różnica skoro treść jest piękna. Ja nie szanuje Biblii pod kątem informacyjnym a nie skreślam kogoś bo ktoś cytuje jej fragmenty w celu porównawczym. Czytałem tą książkę około 6 razy i za każdym razem odkrywam coś nowego. Może nie byłaś gotowa.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: danut » 13 lut 2022, 17:34

Siewiczpl pisze:
ZabaZaba pisze:Przeczytałam. Nie jestem przekonana do tego pana. Mnie chyba zniechęca, kiedy czytam/słucham kogoś, a pod koniec wywodu pojawiają się cytaty i interpretacje biblii i Jezusów. :evil:


Cytuje Budde, jezusa jak i filozofów. Co ta za różnica skoro treść jest piękna. Ja nie szanuje Biblii pod kątem informacyjnym a nie skreślam kogoś bo ktoś cytuje jej fragmenty w celu porównawczym. Czytałem tą książkę około 6 razy i za każdym razem odkrywam coś nowego. Może nie byłaś gotowa.


Dokładnie tego nie rozumiem. Dlaczego ludzie oceniają coś po okładce i wydają swoje opinie?! Czy aż tak trudno jest zagłębić się w treść i dopiero wtedy ocenić jej wartość?! Tak samo na żywo wygląda ogólnie ocenianie ludzi, bo ten to wystarczy przylepić mu odpowiednie epitety i już jest zaszufladkowany, tego słuchajcie, ten jest mądry, a tamten to nie bo on jest np. ze wsi :lol: Dla mnie to straszna pobieżność, płytkość, śliskość i wybór właśnie takiej drogi na życie. Ale jak tam kto chce, bo znowu wiem jaki cytat z Jezusa o tym mówi, choć wolę to przemilczeć.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Eckhart Tolle " Potega terazniejszosci"

Postautor: ZabaZaba » 13 lut 2022, 18:42

Może nie gotowa, a może nawet płytka jak kałuża za chałupą. O ile pierwsza połowa książki mnie wciągnęła, bo od jakiegoś czasu staram się ćwiczyć uważność, z różnym skutkiem, o tyle nie podoba mi się podsumowywanie za pomocą cytatów tzw. znanych i lubianych plus dodatkowa własna interpretacja. To tak, jakby autor podkreślał ważność i słuszność swoich spostrzeżeń przez podpieranie się takim autoryretetm, z którym się nie dyskutuje, a co najwyżej autor lepiej go rozumie niż poprzednicy, dodatkowy plusik dla autora. Czekam na autora, ktory od poczatku do końca posłuży się wlasnymi argumentami, bez oglądania się na autorytety.
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości