PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: Xsenia » 03 paź 2020, 23:40

Oj Danut, Danut. Widać, że ani nie czytałaś Kardeca, ani się w niego nie zagłębiałaś. Masz całkowicie mylne pojęcie o spirytyzmie! Postrzegasz spirytyzm poprzez latające stoliki i wywoływanie duchów, a NIE O TO W TYM CHODZI. Spirytyzm to ROZWÓJ OSOBISTY. Na tym się skupia przede wszystkim. Na pracy nad sobą i na własnym rozwoju. Rozwoju duchowym. I może jednak poczytaj Kardeca zanim zaczniesz wieszać na nim psy i zrównywać go do magików szachrajów.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: Nikita » 05 paź 2020, 09:28

To sie nazywa trolowaniem ... Dziwie sie, ze moderatorzy akceptuja ten stan rzeczy...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: tadyszka » 06 paź 2020, 19:55

Mamy po prostu forumowego celebrytę..
nieważne ze nie interesuje temat forum..
nieważne ze nie zna tej filozofii...
nieważne jak komentują i myślą o niej.. najważniejsze ze w ogole zauważają i reagują..

Dewiza celebryty: najważniejsze zwracac na siebie uwagę i byc w centrum zainteresowania
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: ronald73 » 07 paź 2020, 06:21

Gdy inni coś piszą o innych religiach niż spirytyzm wszystko jest dobrze. A gdy Danut coś pisze o swoje jest nie dobrze? :roll:
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: fruwla » 07 paź 2020, 10:20

ronald73 pisze:Gdy inni coś piszą o innych religiach niż spirytyzm wszystko jest dobrze. A gdy Danut coś pisze o swoje jest nie dobrze? :roll:

Inni nie sa tak wytrwali jak Danut 8-)
Pozatym Forum zyje m.i. energia dyskusji :)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: Pawełek » 07 paź 2020, 19:31

Danut na stałe pożegnała się z naszym forum. Myślę, że teraz możemy wrócić do głównego wątku ;)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: ZabaZaba » 07 paź 2020, 20:14

Pawełek pisze:Danut na stałe pożegnała się z naszym forum.

Szkoda.
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: Nikita » 09 paź 2020, 09:08

Ja jestem spirytysta poszukujacym...nie ograniczam sie tylko do spirytyzmu. Poznajac rozne sciezki dostrzegam, ze powierzownie sa roznice ale srodek, sens jest ten sam...wszystkie religie, nurty, idee mowia tak naprawde o tym samym... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: tadyszka » 10 paź 2020, 06:22

Gdzieś kiedyś przeczytałam Bóg jest jeden, ale każdy na niego patrzy przez inne , swoje okulary. Tymi okularami może być religia, nastawienie do życia, filozofia itd.

To bardzo ważna dewiza życiowa, szukać podobieństw a nie różnic.. bo to zbliża nas do siebie.. buduje empatie i miłosierdzie..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: PIĘĆ TYPÓW SPIRYTYSTÓW

Postautor: Elka » 12 paź 2020, 13:28

tadyszka pisze:Gdzieś kiedyś przeczytałam Bóg jest jeden, ale każdy na niego patrzy przez inne , swoje okulary. Tymi okularami może być religia, nastawienie do życia, filozofia itd.

To bardzo ważna dewiza życiowa, szukać podobieństw a nie różnic.. bo to zbliża nas do siebie.. buduje empatie i miłosierdzie..


Madre slowa, kazdy czlowiek tez inaczej odbiera przeczytane slowo- inaczej interpretuje i inaczej odczuwa... inaczej sobie wyobraza , ale mysle,ze chodzi o tego samego Boga tylko jest on w roznych przekazach...
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Poprzednia

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości