Uskarżanie się

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Uskarżanie się

Postautor: Elka » 14 paź 2020, 07:02

tadyszka pisze:
Pablo diaz pisze:Proszę zwrócić uwagę na podkreślony tekst

242.W jaki sposób Duchy postrzegają przeszłość i czy wiedza ta ma dla
nich jakieś granice?


Przeszłość, gdy się nią zajmujemy, jest teraźniejszością; podobnie jak ty
pamiętasz coś, co cię dręczyło kiedyś. Różnica jednak leży w tym, że my nie
posiadamy już materialnej otoczki, która przesłania umysł, a więc
przypominamy sobie rzeczy, które dla ciebie zatarły się; nie wszystko jednak
jest Duchom znane: na przykład ich stworzenie"
.

Możemy dojść do konkluzji ,że w naszym umyśle cokolwiek odtwarzamy, przyszłość czy przeszłość ,to zawsze jest teraźniejszością .



Ma to jakis sens... bo faktycznie jesli wracamy do przeszlosci i myslimy o niej w danej chwili lub do wydarzen z przeszlosci to w tej danej chwili staja sie terazniejszoscia... ale bardziej chyba w mysleniu o tym.. bo przeciez sie juz wydarzyly... nie zdarzaja sie ponownie " tu i teraz" dane sytuacje juz sie odbyly... czyli tak jakby " przywracamy " przeszlosc do terazniejszosci ale w.... mysli nie do konca w czynie.. bo jesli np. ktos uczestniczyl - w jakims zdazreniu - np. skrzywdzil kogos dawno temu i teraz wraca do tego to to wspomnienie powraca do terazniejszosci ale to nie oznacza ,ze znow kogos krzywdzi... :roll: :roll: lub robil cos " dobrego"

nie do konca wiem jak to zrozumiec...
jesli mysle o pewnych sprawach z " przeszlosci" zastanawiam sie nad nimi,wydarzeniami ktore sie juz odbyly ale to przeciez nie oznacza ze odbywaje sie " fizycznie " znow...
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Uskarżanie się

Postautor: tadyszka » 15 paź 2020, 19:28

jak wezmiemy pod uwage ze czas nie istnieje.. . ze przyszlosc, przeszlosc i terazniejszosc dzieje sie rownoczeczesnie .. wszytsko latwiej zrozumiec..

bo czas na tej planecie jest wymyslony przez czlowieka i wzorowany na cyklach natury.. ale to planeta Ziemia..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Uskarżanie się

Postautor: ronald73 » 21 paź 2020, 06:31

tadyszka pisze:jak wezmiemy pod uwage ze czas nie istnieje.. . ze przyszlosc, przeszlosc i terazniejszosc dzieje sie rownoczeczesnie .. wszytsko latwiej zrozumiec..

bo czas na tej planecie jest wymyslony przez czlowieka i wzorowany na cyklach natury.. ale to planeta Ziemia..


Ja prawie nigdy nie mam czasu na nic. To co mam zrobić żebym miał trochę więcej czasu? :)
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Uskarżanie się

Postautor: Nikita » 22 paź 2020, 09:43

Ronald ja tez zawsze bylam zabiegana ale zauwazylam, ze jak robie wszytsko powoli i w swoim tempie to nagle czas zwalnia i mam duzo czasu...a moze tez masz za duzo obowiazkow? Moze przesortuj co jest wazne a co mniej wazne?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Uskarżanie się

Postautor: ronald73 » 22 paź 2020, 19:18

Nikita, jak ja robię powoli, dzień jeszcze szybciej zleci :D
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Uskarżanie się

Postautor: tadyszka » 24 paź 2020, 21:17

albo tak jak ja robilam przez lata. Przez obowiazki uciekasz od siebie, by sie z soba nie kontaktowac tak serdecznie i prawdziwie..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Poprzednia

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości