Moja biblioteczka ezoteryczna

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: atalia » 18 lut 2010, 13:02

Przedstawie tu kilka ksiązek z mojej prywatnej biblioteczki wraz z krótkim komentarzem.Choć nie sa to ksiązki spirytystyczne sensu stricto,ale uważam,że godne zainteresowania ze wzgledu na nikłe zainteresowanie naszego społeczenstwa sferą duchową.W obecnych czasach oserwujemy juz nie falę,ale tsunami pop-kulturowego chłamu i pseudo-filozoficznego bełkotu:nie brakuje tez "natchnionych" guru i samozwanczych proroków.,tak,że w kwestii doboru lektur nalezałoby zachować zdrowy rozsadek ze sporą dawką krytycyzmu.

Ksiązki wymieniam w przypadkowej kolejnośi.I jeszcze jedno:dzieła Kardeca i ks. Brune sa dla mnie kanonem,dlatego też nie ujmuję ich w tym zestawieniu.

1.Deepak Chopra "Zycie po śmierci-jak bez leku przejśc na drugą strone"

Madre,głebokie,piękne-i ze wschodnim smaczkiem.Dla mnie absolutny hit;perła wśród masówki.

2.Michele Decker "Zycie po drugiej stronie"
Opowiesci naturalnego medium,belgijskiej gospodyni domowej,która wrawiła w zdumienie świat naukowy swoimi przekazami pismem automatycznym-wiele z nich w dawno zapomnianych językach,jak staroegipski.Bardzo przekonujące,bezpretensjonalne,bomba dla poczatkujących.

3.ks.Giovanni Martinetti "Oni byli poza ciałem-dowody życia po śmierci"
Wiele starannie udokumentowanych i opisanych przypadków OOBE i bilokacji.Książka z zacięciem naukowym,brzmi bardzo wiarygodnie.

4.Jim B.Tucker 'Zycie sprzed zycia-naukowe badania nad wspomnieniami czieci z poprzedniego życia"
Tytuł mówi sam za siebie.2500 przebadanych w sposób naukowy dzieci-nie sposób przejść nad tym do porządku dziennego.

5.Ks.bp.Zbigniew Kraszewski Tajemnica życia wiecznego -100 dowodów na życie pozagrobowe"
Bardzo dobra książka dla katolików.Dodaje otuchy,wspiera w ciepły,łagodny sposób bez indoktrynacji.

6.Bruce Moen i jego cykl czterech "Podróży"
Wiem,wiem,kontrowersja...Prace Monroe i Moena maja swoich entuzjastów i zagorzałych krytyków.Ja plasuje się gdzi eś pośrodku.Na moje oko cos w tym jest i nie da się przejsć obok.Uwazam ,że sprawa wymaga osobistych badan i przemyśleń oraz indywidualnego podejścia.

7.Robert Schwartz 'Odważne dusze-czy planujemy swoje przyjscie na świat?"
Mocna rzecz,wywiera silne wrazenie,pod warunkiem,że w stu procentach uwierzy się mediom biorącym udział w przygotowaniu tej ksiązki.

8.Michael Newton "Wedrówka dusz",'Przeznaczenie dusz"
Efektowne,błyskotliwe,swietnie się czyta,wielki światowy bestseller...Ale jak tu uwierzyć człowiekowi ,który sam mieni sie"wielkim guru"?Poza tym miejscami dużo efekciarstwa ,no i ten hollywoodzki entourage.

W swojej biblioteczce mam i pozycje kuriozalne. Ale to temat na zupełnie inną opowiesć.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: sigma » 18 lut 2010, 15:05

Polecam wszystko co napisali Willigis Jaeger, Anthony de Mello, Czogjam Trungpa, Thich Nhat Hanh. Opanowali oni bowiem sztukę przekazywania człowiekowi Zachodu wiedzy buddyjskiej. Bardziej dokładnie, to mistrzowie w nauczaniu tego o co w buddyźmie chodzi.

Pozdrawiam :)
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: atalia » 18 lut 2010, 17:43

Dzieki,być moze to jest to czego nadal szukam.

Pozdrawiam :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: Nikita » 16 maja 2010, 18:40

Z wymienionych przez Was czytalam ksiazke Deepaka Chopry Zycie po smierci oraz ksiazke Anthony de Mello.
Poza tym czytalam i posiadam wiele innych ksiazek z dziedziny duchowego rozwoju. cenie sobie ksiazki Dalajlamy. Oraz uwielbiam ksiazki Osho.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: Slav » 17 maja 2010, 17:30

Moja biblioteka ezoteryczna/spirytystyczna niestety ogranicza się do jednej pozycji. Książki ''Spirytyzm: Fakty i Mity'' autorem tej pozycji jest Adrian Devine. W skrócie - książka przedstawia nam przebieg seansu spirytystycznego, pojęcia zeń związane. Opisuje sławne postacie spirytyzmu, hierarchię duchów wg. Allana Kardeca, miejsca nawiedzone itd. Lektura w swoim gatunku raczej z tych lekkich i przystępnych.
'' Życie i śmierć to właściwie to samo....
...Ale dopiero po śmierci.''

- Władysław Grzeszczyk
Awatar użytkownika
Slav
 
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2010, 11:59
Lokalizacja: Varsovia

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: atalia » 31 maja 2010, 18:52

Ostatnio nabyłam na Allegro KD,wydanie z 1993 roku.Wydaje mi się ona jakos okrojona.Czy ktoś moze posiada jakąs wiedzę na temat tego wydania ?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: cthulhu87 » 31 maja 2010, 20:01

To edycja oparta na tłumaczeniu z lat 30. XX wieku. Stanowi jakieś 1/3 całości - poza tym nie jest to tłumaczenie w pełni dokładne, co można zauważyć np. porównując do Grzybowskiego :)
Tak czy inaczej na pewno lepiej jest ją przeczytać niż broszurkę - więcej można się dowiedzieć:) In plus mogę powiedzieć, że język wydaje mi się bardziej literacki, ciut archaiczny;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: atalia » 31 maja 2010, 20:53

Dzieki.Jezyk bardzo mi się podoba,ale widzę,ze będe musiala kupić pełną wersję,o ile nadarzy sie okazja.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: Sylwina » 22 sie 2012, 18:45

1 Robert Bruce ."larwy astralne " (e book)
2. Newton " przeznaczenie dusz" , 1 i 2 tom , "wedrówka dusz" , "nemo"(e-book)
3.Mody Raymond "w strone światła" (e book) ,
4. KD , ewangelia według spirytyzmu (papierowa ksiazka) ebook "ksiega duchów"
5. RR " co nam mowia zmarli" (ksiazka papierowa)
6.Robert Schwartz "odwazne dusze" ( e book)
7. Sanaya Roman "Channeling "

i jeszcze wiele innych pozycji pokrewnych, ale duzo by bylo tego :)
Choć życie nig­dy nie jest spra­wied­li­we, to jed­nak by­wa interesujące.
Jonathan Carroll
Sylwina
 
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2011, 15:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Moja biblioteczka ezoteryczna

Postautor: dankamik » 05 wrz 2012, 09:28

Leon Denis: Chrystjanizm a spirytyzm (oryginalna pisownia) wydanie 1936
Leon Denis: Wielka zagadka - wydanie 1937
Lisa Williams: Nieśmiertelność duszy
James Van Praagh: Rozmowy z niebem
James Van Praagh: Duchy pośród nas
James Van Praagh: Niedokończone sprawy
oczywiście Księga Duchów, Nasz Dom, Umarli mówią do nas (Brune), Żyć szczęśliwie, Chwile medytacji, Chwile zdrowia, Listy z zaświatów - ale to chyba każdy ma.
I dostęp do "Hejnałów" (2 piętra wyżej) - gdzie publikowano dzieła Kardec'a, Denisa, wiersze naszych wieszczów i ... nie tylko.
Wiedzcie, że dla poety jedna tylko droga: W sercu szukać natchnienia i dążyć do Boga!
- Adam Mickiewicz
dankamik
 
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2010, 08:14
Lokalizacja: Mikołów


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości