Księga Duchów - kodeks moralny

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: czarnyMag » 03 kwie 2018, 01:35

Krzysztoff pisze:Dyskusja na temat autentyczności poszczególnych zdań Ewangelii w gruncie rzeczy nie ma sensu (oczywiście dla historyków ma sens)

Jezus został uznany za Nauczyciela nie ze względu na to kim się urodził a przez to czego nauczał i jaką postawę prezentował. Więc tutaj ważna jest Jego nauka , tak samo przekazy Duchów podpisane są pseudonimami np. "Duch Prawdy" , które nie mają znaczenia, znaczenie ma treść przekazu. Spirytyzm nie opiera się na wierze opartej na autorytecie


A co takiego ważnego Jezus zapomniał nam przekazać, że aż "Duch Prawdy" musiał się fatygować :?: I dlaczego akurat "Duch Prawdy" alias Kowalski ma być taki wiarygodny (skoro nawet imienia nie chce podać) - dla mnie osobiście imię ma znaczenie większe nad anonim :!: Ale Wy nie jesteście chyba wybredni..
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: Krzysztoff » 08 kwie 2018, 20:29

czarnyMag pisze:A co takiego ważnego Jezus zapomniał nam przekazać, że aż "Duch Prawdy" musiał się fatygować :?: I dlaczego akurat "Duch Prawdy" alias Kowalski ma być taki wiarygodny (skoro nawet imienia nie chce podać) - dla mnie osobiście imię ma znaczenie większe nad anonim :!: Ale Wy nie jesteście chyba wybredni..


W dziedzinie nauk moralnych spirytyzm nie przynosi niczego nowego , czego nie powiedział Jezus

Co do wiarygodności przekazów - nie określa się go na podstawie "Imienia" którym posługuje się danych Duch; Wiarygodność określa treść przekazu i to , że powtarza się w wielu miejscach

Co do Ducha Prawdy , to ciekawe jest to że już w nowym testamencie był zapowiadany (Ewangelia wg św. Jana)

"...
Zapowiedź Pocieszyciela

15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. 16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela 5 da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. 18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.
..."
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: danut » 08 kwie 2018, 20:53

Tak, w NT jest dużo na temat Ducha Prawdy. Ukryty jest on w zdaniach pozostawionych przez Jezusa, niezapomnianych od ponad dwóch tysięcy lat. Dlaczego jest ukryty? Otóż, Biblia wyjaśnia to w ten sposób, że odkryje go ten kto ma uszy i oczy, ale "mają uszy i oczy a nie widzą i nie słyszą" . Dlaczego? - Zależy to od czystości świadomości danego człowieka, od jego poczucia swojej łączności z Bogiem, od jego odpowiedzialności i nie kroczenia drogą obrośniętą przez chwasty kłamstwa, które zakłócają umysł i serce. Czysty odbiór daje poczucie Ducha Prawdy, jest jak świeży wdech po uwolnieniu się od piętna i możesz także głosić to co On bez lęku. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości