"Żyć szczęśliwie" Divaldo P. Franco

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Nikita » 17 lis 2016, 14:54

O tak , to jest niezwykle ważne aby się nie przywiązywać zbytnio ani do ludzi ani do rzeczy. W tym świecie wszystko się ciągle zmienia i mija...po prostu nastawiać się każdego dnia na to co przynosi życie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Pawełek » 18 lis 2016, 09:51

cthulhu87 pisze:Nie stawaj się niewolnikiem tego, co teraz posiadasz.
Unikniesz cierpienia, kiedy ta rzecz stanie się własnością kogoś innego.
Jedyne, co trwa wiecznie, to skarby uczuć, kultury i zalet.

Sporo w tym racji, jeśli chodzi o relacje międzyludzkie :) Duża ilość ludzi cierpi z powodu utraty kogoś bliskiego, ponieważ często traktujemy ją jako "rzecz" w tym sensie - że należy ona tylko do nas.

Przeczytałem kiedyś pewien cytat, który dał mi bardzo wiele do myślenia. Brzmiał on mniej więcej tak: "Niech druga osoba nigdy nie będzie Twoim całym światem, bo gdy ona odejdzie, stracisz również swój cały świat".
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Nikita » 18 lis 2016, 18:23

A dzis ten fragment przykul moja uwage: " Szerz wiare w lepsze dni. Nigdy nie brakowalo tak bardzo optymizmu jak dzis. Nadzieja daje sile idealom i odwage ludziom, ktorzy podnosza sie nawet wtedy, kiedy wszystko wydaje sie byc stracone. To ona zywi bohaterow i podtrzymuje swietych w walce o wyzsze cele, ktore sobie obrali. Jesli zachowasz nadzieje nigdy nie oslabniesz ani nie poczujesz sie opuszczony, kiedy okolicznosci postawia cie przed proba i samotnoscia. "
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Nikita » 21 lis 2016, 08:09

Cytat na dzis: " Dbaj o zdrowie. Przyczyna wielu chorob jest nieodpowiedni Charakter, niekontrolowane emocje, negatywne wplywy z zaswiatow. Niepokoj, strach, pesymizm, zlosc, zazdrosc, nienawisc odpowiadaja za choroby,ktore nie sa jeszcze rozpoznawane, a szkodza zdrowiu fizycznemu, psychicznemu i emocjonalnemu. Staraj sie zachowac spokoj i dobre mysli, ktore przyniosa ci nieocenione korzysci. Twoj byt bedzie zalezal od tego, jak dzialac bedzie twoja psychika. "


To jest super madra wskazowka skad biora sie nasze rozne choroby i zle samopoczucie. Poprostu bardzo wazna jest higiena naszego umyslu....czyli spokojny i zrownowazony umysl. Niestety zyjemy w swiecie pospiechu i stresu i sami nie zwracamy uwagi na nasze mysli i nasze emocje....zyjemy w takim kociokwiku. Trzebe jednak troche spowolnic i przypatrzec sie swoim myslom i emocjom i troche ten niespokojny umysl wyciszyc i uspokoic. Mi pomaga w tym medytacja i pewna Technika oddechowa oraz obserwacja wlasnego umyslu.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: cthulhu87 » 21 lis 2016, 11:35

Bardzo cenna rada.

Spokój i optymizm to podstawa, bo wtedy:

- inaczej płynie czas
- łatwiej się zorganizować
- mniej dolegliwości związanych ze stresem
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Nikita » 23 lis 2016, 08:31

Na dzis. " Nigdy nie delektuj sie uczynionym zlem. Masz prawo czynic bledy, ale masz tez obowiazek je naprawiac. Rozgoryczenie, zlosc, przemoc powinny ustepowac miejsca radosci, dobroci i pokojowi. Wcieliles sie ponownie, aby sie rozwijac i byc szczesliiwym. Porzuc droge emocjonalnych uzaleznien i wejdz na schody, ktore doprowadza cie na Piedestal zwyciestwa nad samym soba. Kto nie panuje nad zlymi sklonnosciami, staje sie ofiara zaburzen, do ktorych one prowadza. "
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Nikita » 06 gru 2016, 10:16

Na dzis: " Postaw sobie za cel wywiazanie sie ze wszelkich zobowiazan w porzadny i zorganizowany sposob. Ten, kto szanuje swoja prace, nadaje jej piekno i sens, a tym samym wykonuje ja lepiej. Kazda praca uszlachetnia, nawet najmniej znaczacy czyn czy najskromniejszy gest. Wszechswiat i robak - tak rozne i sobie przeciwne - jednakowo wazne w Boskim dziele stworzenia.
Kazde zadanie wykonuj z szacunkiem i ochota.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Zuna » 07 gru 2016, 18:13

Piękne słowa Nikita...
Ostatnio słuchałam Divaldo , polecam film tym którzy jeszcze nie obejrzeli :http://www.portal.spirytyzm.pl/depresja-rozmowa-z-divaldo-franco/
Zuna
 
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2016, 18:05
Lokalizacja: Sląsk

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Hansel » 12 kwie 2017, 13:42

Dobrze liczę że Divaldo P. Franco ma już 90 lat ? Świetnie wygląda jak na swój wiek myślicie że to jest efekt tego jaki tryb życia prowadzi ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: "Zyc szczesliwie" Divaldo P. Franco

Postautor: Nikita » 12 kwie 2017, 21:19

Bo dobrzy ludzie zachowuje urodę...a źli brzydną...czyli lepiej być dobrym niż złym... he he
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości