Ochrona domu

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Ochrona domu

Postautor: orystes » 22 kwie 2016, 13:24

Nikita pisze:Chyba najlepsza jest tzw szalwia biala dostepna w sklepach ezoterycznych lub przez Internet. Ladnie pachnie i gdy sie okadza mieszkanie trzeba tez sie mocno i z sila modlic o ochrone i oczyszczenia i to dziala. ...

Ja bym raczej polecał Salvia divinorum (Szałwia wieszcza), niestety bardzo trudna do zakupu w Polsce, za to o wiele bardziej ezoteryczna od szałwi białej ;-)
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Ochrona domu

Postautor: 000Lukas000 » 22 kwie 2016, 14:25

A ja bym polecał studiowanie ewangelii, medytację, modlitwę a nie zabobony moi drodzy.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Ochrona domu

Postautor: Darel » 22 kwie 2016, 14:40

000Lukas000 pisze:A ja bym polecał studiowanie ewangelii, medytację, modlitwę a nie zabobony moi drodzy.


Święte słowa! Żadne rośliny nie podniosą wibracji naszych domów równie skutecznie jak dobra, szczera modlitwa
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

Re: Ochrona domu

Postautor: Nikita » 22 kwie 2016, 15:09

Jasne , ze modlitwa i czyste serce najwazniejsze ale korzystajmy tez z madrosci roznych ludow bo ludy posiadaly duza wiedze na temat swiata, w ktorym zyjemy.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ochrona domu

Postautor: 000Lukas000 » 22 kwie 2016, 15:12

Nie zawsze Nikito jednak ta wiedza miała poparcie w rzeczywistości, często to były tylko mity i tradycje.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Ochrona domu

Postautor: Nikita » 22 kwie 2016, 18:22

Madrosc ludowa jest wielka i tego raczej nie mozesz oceniac czy byla prawdziwa czy nie...bo ta wiedza pomagala ludziom przetrwac i ja mam wielki szacunek do wszelkich tradycji. Dzis tak chetnie sie smiejemy z ludow tzw prymitywnych a oni umieli prztrwac w ciezkich warunkach , umieli to czego my dzis nie umiemy...i mieli polaczenie z Matka Natura. Osoby gleboko intuicyjne czuja te zaleznosci ale wiekstzosc ludzi stracila kontakt z natura i nie czuje nic.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ochrona domu

Postautor: Xsenia » 22 kwie 2016, 20:42

000Lukas000 pisze:A ja bym polecał studiowanie ewangelii, medytację, modlitwę a nie zabobony moi drodzy.

Poprę Nikitę i nie zgodzę się z tobą Łukaszu. Rośliny, ich zastosowanie i ich możliwości, to nie zabobony, tylko udowodniona przez pokolenia nauka. Czosnek, cebula, cynamon, imbir, szałwia mają właściwości dezynfekujące, antybakteryjne i antywirusowe. A akurat szałwia występuje w wielu kosmetykach i lekarstwach. Jej działanie jest udowodnione, również przez medycynę. A pokaż mi dowody na każdorazowe działanie studiowania ewangelii, medytacji czy modlitw.
Studiowanie ewangelii (tym bardziej, że to raczej zbiór wymyślonych bajek niż prawdziwe zdarzenia) raczej nic nie daje. Medytacja może co najwyżej uspokoić i pomóc w poukładaniu sobie spraw w głowie. Modlitwa podobnie, raz działa, raz nie, w zależności od "sił wyższych".
A szałwia, imbir, czosnek zawsze działają, bo to są jakby nie było, pewne związki chemiczne, które mają takie, a nie inne działanie. I działają zawsze.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ochrona domu

Postautor: cthulhu87 » 22 kwie 2016, 21:10

Jakość życia, nastrój, spokój wewnętrzny, siłę wewnętrzną można budować na różne sposoby. Jedna osoba potrzebuje do tego ewangelii, inna ''związków chemicznych", jeszcze innej wystarczy posłuchać kojącej muzyki. Nie wiem, o co się spierać. Jeśli komuś pomaga być lepszym człowiekiem nacieranie się maścią ze spleśniałego sera, wędzonych śledzi i czosnku, jednocześnie stojąc na głowie i dotykając lewego ucha prawą nogą, niech to robi , cóż to komu przeszkadza? (no chyba, że się nie umyje i czuć od niego śledziami i czosnkiem :D )
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ochrona domu

Postautor: Mirek » 22 kwie 2016, 21:14

Xsenia pisze:
000Lukas000 pisze:A ja bym polecał studiowanie ewangelii, medytację, modlitwę a nie zabobony moi drodzy.

Poprę Nikitę i nie zgodzę się z tobą Łukaszu. Rośliny, ich zastosowanie i ich możliwości, to nie zabobony, tylko udowodniona przez pokolenia nauka. Czosnek, cebula, cynamon, imbir, szałwia mają właściwości dezynfekujące, antybakteryjne i antywirusowe. A akurat szałwia występuje w wielu kosmetykach i lekarstwach. Jej działanie jest udowodnione, również przez medycynę. A pokaż mi dowody na każdorazowe działanie studiowania ewangelii, medytacji czy modlitw.
Studiowanie ewangelii (tym bardziej, że to raczej zbiór wymyślonych bajek niż prawdziwe zdarzenia) raczej nic nie daje. Medytacja może co najwyżej uspokoić i pomóc w poukładaniu sobie spraw w głowie. Modlitwa podobnie, raz działa, raz nie, w zależności od "sił wyższych".
A szałwia, imbir, czosnek zawsze działają, bo to są jakby nie było, pewne związki chemiczne, które mają takie, a nie inne działanie. I działają zawsze.

Człowiek tak zidiociał, że zapomniał iż zdrowie powinno być z jedzenia, a nie z chemii. Że wszystko zostało tak stworzone na Ziemi aby nam służyło i pozwalało żyć w ciągłym zdrowiu. Na własne życzenie zniszczyliśmy to wszystko.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ochrona domu

Postautor: Xsenia » 22 kwie 2016, 21:55

cthulhu87 pisze:Jedna osoba potrzebuje do tego ewangelii, inna ''związków chemicznych", jeszcze innej wystarczy posłuchać kojącej muzyki. Nie wiem, o co się spierać. Jeśli komuś pomaga być lepszym człowiekiem nacieranie się maścią ze spleśniałego sera, wędzonych śledzi i czosnku, jednocześnie stojąc na głowie i dotykając lewego ucha prawą nogą, niech to robi , cóż to komu przeszkadza? (no chyba, że się nie umyje i czuć od niego śledziami i czosnkiem )

Dobre Cthulhu :lol: :lol: Ale fakt, niech każdy robi to co mu pomaga :) Jeśli komuś pomagają modlitwy, to niech isę modli. Jesli komuś pomaga paleni szałwii, to niech pali. :) I niech nie myli jej z marihuaną :lol: :lol:
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości