Opowieści wigilijne Dickensa

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Opowieści wigilijne Dickensa

Postautor: Hansel » 27 lis 2015, 11:36

Wiem że był na tym forum podany temat Dickens napisał wiele pięknych książek ale teraz mnie zastanowiła kwestia ducha Marleya skoro on miał być skazany na wieczne potępienie to jednak nie było zgodne z filozofią Spirytystyczną poza tym czy duch złego człowieka miał by przychodzić do żywych żeby ich ostrzegać ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Opowieści wigilijne Dickensa

Postautor: cthulhu87 » 27 lis 2015, 20:51

Hansel pisze:Post autor: Hansel » 27 lis 2015, 12:36
Wiem że był na tym forum podany temat Dickens napisał wiele pięknych książek ale teraz mnie zastanowiła kwestia ducha Marleya skoro on miał być skazany na wieczne potępienie to jednak nie było zgodne z filozofią Spirytystyczną poza tym czy duch złego człowieka miał by przychodzić do żywych żeby ich ostrzegać ?


Przecież to fikcja literacka
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Opowieści wigilijne Dickensa

Postautor: Hansel » 29 lis 2015, 11:38

A tak swoją drogą jakiego wyznania był Dickens ? Z tego co pamiętam to on napisał również książkę o życiu Pana Jezusa...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości