Ilustracje

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Ilustracje

Postautor: Hansel » 27 sie 2015, 15:22

Przeglądam sobie ,,Ewangelię według Spirytyzmu,, i naszło mnie takie pytanie dotyczące kwestii technicznych: czemu nasze książki nie mają żadnych ilustracji ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ilustracje

Postautor: Nikita » 27 sie 2015, 18:54

Hansel masz zdolnosci plastyczne?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ilustracje

Postautor: Achill » 27 sie 2015, 19:04

Hansel pisze:Przeglądam sobie ,,Ewangelię według Spirytyzmu,, i naszło mnie takie pytanie dotyczące kwestii technicznych: czemu nasze książki nie mają żadnych ilustracji ?

bo treść jest ważniejsza. A nawet jeśli to ... no właśnie mamy kogoś z wybitnymi zdolnościami plastycznymi?
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Ilustracje

Postautor: Mirek » 27 sie 2015, 19:23

Z tego co się orientuję, to książka: "Nasz Dom" C. X. w oryginale ma ilustracje zrobione przez samego autora.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ilustracje

Postautor: Hansel » 27 sie 2015, 20:13

Nikita pisze:Hansel masz zdolnosci plastyczne?
Niestety nie ale czy koniecznie musieli byśmy je robić sami ? Nie mogli byśmy wykorzystać np czegoś co należy do domeny publicznej ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ilustracje

Postautor: jakon » 01 wrz 2015, 18:11

Moim zdaniem treść jest najważniejsza, dla wzrokowców możliwe, że jest to dobre urozmaicenie ale dla mnie nie zawsze konieczne.
w ramach podziękowań, polecam: interpetacja snówu Agnieszki Orzechowskiej
jakon
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2015, 18:07
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ilustracje

Postautor: Hansel » 01 wrz 2015, 20:30

Ja myślałem że można by wykorzystać już istniejące obrazy: np w rozdziale o Sokratesie mógł by być obraz Jacques-Louisa Davida

Obrazek
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości