Medytacja według Joanna de Angelis

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Medytacja według Joanna de Angelis

Postautor: Pablo diaz » 13 kwie 2015, 21:44

Streszczenie jednego z rozdziałów ,,medytacja,, psychografii ,,O homem integral,,-Zintegrowany człowiek brazylyjskiego medium Divaldo Franco podyktowanej przez Ducha opiekuna Joanna de Angelis.


Niektóre osoby myślą w osobliwy sposób na temat medytacji.Przekonani są,że medytować to znaczy przebywać długi czas z dala od ludzi,aglomeracji na szczytach gór w lasach,,oddystansowani,,od rzeczywistości.
Joanna de Angelis przedstawia nam formę bardzo odbiegłą od tej.
Wyjaśnia nam ,że medytacja ma zwiazek z naszą rzeczywistością,że to poszukiwanie i odnajdywanie nas samych,po to aby uwolnić się od konfliktów i osiagnięcie psychicznej dojrzałości.Medytacja to poznanie samego siebie.
Joanna de Angelis zaleca ,aby nie poświecać dużo czasu na medytację.Nie jest potrzebnym spędzanie całych godzin na medytacji, byłoby to doświadczeniem kontemplacyjnym.
Medytacja powinna być czymś ,co nas ożywia,stymuluje do życia.Joanna de Angelis zaleca,aby początki medytacji były bardzo krótkie,tak aby wracając ze stanu medytacyjnego do normalnego odczuwać pewien niedosyt,przyjemność i pragnienie do medytowania więcej.

Jakie procedury potrzebne są do medytacji?

Powinniśmy pobudzić w sobie koncentrację analityczną inaczej autoanalizę,w szczególności zwracać uwagę na nasze braki,problemy,defekty,emocje -to jest uczciwie autoobserwować nas samych ,znajdując przy tym rozwiązania.
Ćwiczenie koncentracji analitycznej polegać powinno na ćwiczeniu sił mentalnych i moralnych,które stymulować nas będą w kierunku poprawy sprawności psychicznej,wewnętrznego spokoju.
Medytując nie powinniśmy rozmyślać o wszystkich problemach na raz, wpędziłoby to nas w zamartwianie się ,zamiast harmonizację.Joanna de Angelis zaleca analizę jednego problemu za każdym razem.
Medytacja powinna być powielana wiele razy ,najlepiej żeby stała się nawykiem.Systematyczność prowadzi do dużych zmian.
Osoby,które medytują -się auto odnajdują,poznając siebie lepiej mogą zrozumieć innych.Joanna de Angelis wspomina,że osoby ,które
medytują charakteryzują się umysłem cnotliwym,sympatycznym,pełnym dobroci i uprzejmości,poszukują wiedzę,są tolerancyjni,harmonizują siebie i innych wokoło.Pomiędzy medytujacymi,a tymi którzy nie medytują zauważyć można
róznicę,która charakteryzuje się postawą przy rozwiązywaniu problemów i trudności w życiu.Ten kto medytuje działa ze spokojem i cierpliwoscią.
Joanna de Angelis przekazuje,że esensją życia jest dominacja nad umysłem,a medytacja to narzędzie,które pozwoli nam nad tym zapanować.
Załączniki
L49.jpg
L49.jpg (7.76 KiB) Przeglądany 8356 razy
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Medytacja według Joanna de Angelis

Postautor: danvue » 14 kwie 2015, 09:59

Dzięki bardzo za ciekawy tekst! Akurat ostatnio zacząłem częściej medytować. ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Medytacja według Joanna de Angelis

Postautor: marianowa » 05 maja 2016, 14:50

Ostatnio ten temat mnie bardziej zainteresował, właśnie dlatego, że trafiłam na tę książkę. Bardzo się z tego cieszę, bo wiele mi wyjaśniła. Medytacja jest cudowna, szczególnie wtedy kiedy mogą ją odkrywać. Ja przede wszystkim podchodząc do medytacji staram się zapominać, wtedy najlepiej się wyciszać i czuję, że to co robię ma sens.
marianowa
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2016, 14:45

Re: Medytacja według Joanna de Angelis

Postautor: natasza22 » 07 maja 2016, 18:25

Bardzo ciekawy wątek, ja miałam styczność z tą książką już jakiś czas temu.. Teraz chyba czas wrócić do niej i tego co zostało w niej zawarte.
Awatar użytkownika
natasza22
 
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2016, 18:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Medytacja według Joanna de Angelis

Postautor: jadwiga531@op.pl » 07 maja 2016, 18:39

Jasne Mandrin poleca Josię? :twisted:
jadwiga531@op.pl
 
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2016, 16:27

Re: Medytacja według Joanna de Angelis

Postautor: ignacja » 13 sie 2016, 11:48

Jeszcze się w to nie zagłębiałam bo nigdy nie trafiłam na ten tytuł, ale teraz poszukam. Sam temat mnie zainteresował, więc warto poszperać i dowiedzieć się czegoś więcej.
warte uwagi: medytacja
Awatar użytkownika
ignacja
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 sie 2016, 21:44
Lokalizacja: Łódź


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości