W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: Pablo diaz » 09 mar 2016, 20:24

Gdy podszedł do Szymona Piotra, ten zawołał:

– Panie, Ty myjesz mi nogi?!

7 – Teraz nie zrozumiesz tego, co robię – odpowiedział Jezus. – Ale później zrozumiesz


Ewangelia według św. Jana

Jak myślisz Czarny Magu ,co Jezus przez to chciał powiedzieć ?
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: czarnyMag » 11 mar 2016, 15:44

Wstęp nasuwa mi na myśl wypowiedź religijnego maniaka :) Następnie jest coś o kolektywie partyjnym który to czuwa nad Ziemią i któremu to wszystko zawdzięczamy a więc powstanie życia, świata, nauki (jeszcze jedna teoryjka o powstaniu świata do kolekcji) a wszystko ładnie wytłumaczone i podane na talerzyku do konsumpcji.
Ale żeby to zjeść trzeba być naprawdę głodnym :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: czarnyMag » 11 mar 2016, 15:59

Pablo diaz pisze:Gdy podszedł do Szymona Piotra, ten zawołał:

– Panie, Ty myjesz mi nogi?!

7 – Teraz nie zrozumiesz tego, co robię – odpowiedział Jezus. – Ale później zrozumiesz


Ewangelia według św. Jana

Jak myślisz Czarny Magu ,co Jezus przez to chciał powiedzieć ?


Że po śmierci się dowie? Nie, nie wiem! To jakaś masakra - nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee wiemmmmmmmmmmmmmmmmmm
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: andrus » 14 lip 2016, 10:02

Pablo jest wielki!!
andrus
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2016, 11:57

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: OneNight » 14 lip 2016, 12:07

Pablo diaz pisze:Gdy podszedł do Szymona Piotra, ten zawołał:

– Panie, Ty myjesz mi nogi?!

7 – Teraz nie zrozumiesz tego, co robię – odpowiedział Jezus. – Ale później zrozumiesz


Ewangelia według św. Jana

Jak myślisz Czarny Magu ,co Jezus przez to chciał powiedzieć ?



Przecież to proste. Ludzie w tamtych czasach nie myli się i śmierdzieli. Tak mu cuchneły nogi, że Jezus nie wytrzymał i mu je osobiście umył. Pewnie dowiedział się o tym później, gdy zauważył, że umyte nogi nie śmierdzą i tym sposobem Jezus chciał wprowadzić higienę w obieg. Zwyczaj mycia nóg przetrwał do tej pory, więc można powiedzieć, że mu się udało.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: Mirek » 02 wrz 2016, 16:39

OneNight pisze:Przecież to proste. Ludzie w tamtych czasach nie myli się i śmierdzieli. Tak mu cuchneły nogi, że Jezus nie wytrzymał i mu je osobiście umył. Pewnie dowiedział się o tym później, gdy zauważył, że umyte nogi nie śmierdzą i tym sposobem Jezus chciał wprowadzić higienę w obieg. Zwyczaj mycia nóg przetrwał do tej pory, więc można powiedzieć, że mu się udało.

Chyba nie do końca mu się udało skoro Ty nazywasz się Night, co można zinterpretować czarny jak noc czyli niedomyty :lol: Naturalnie kierując się Twoją logiką.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: czarnyMag » 05 wrz 2016, 08:53

Ja to piszę do: "Pablo diaz"! Udowodnij że się mylę! Bo jak jesteś "spirytystą" to powinieneś mieć dowody! Wic udowodnij że nie mam racji !
Ale tą "Ewangelię Jezusa" w 90 procentach napisali ci co teraz władają naszym światem - My możemy tylko domniemywać czego nie zrozumieli i co wydało się im takim bełkotem intelektualnym że pozostawili to co było podane przez Jezusa w wersji pierwotnej :) (Oni sami mówią to wprost, że pozmieniali nam wszystko)! Dlatego właśnie ma takie znaczenie czy dany spirytysta miał kontakt tak naprawdę z wyższą istotą która to co zmienili "władcy Ziemi" w wypowiedziach Jezusa jest prawdą!
Bo tak naprawdę prekursor spirytyzmu mógł przyjąć "wygodny fotelik" w loży masońskiej a jego następca mógł zostać po prostu zmanipulowany - zwłaszcza, że się opierał we wszystkim o swego prekursora :twisted:
Dlatego jednak jest wskazane by każdy z Nas podążał swoją drogą odrębnie - drogą swoich doświadczeń w oparciu o swój rozum który jest zsynchronizowany jednak z naszym indywidualnym sumieniem które jest zsynchronizowane jednak z naszym Stwórcą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:
Ale tą "Ewangelię Jezusa" w 90 procentach napisali ci co teraz władają naszym światem - My możemy tylko domniemywać czego nie zrozumieli i co wydało się im takim bełkotem intelektualnym że pozostawili to co było podane przez Jezusa w wersji pierwotnej :) (Oni sami mówią to wprost, że pozmieniali nam wszystko)! Dlatego właśnie ma takie znaczenie czy dany spirytysta miał kontakt tak naprawdę z wyższą istotą która to co zmienili "władcy Ziemi" w wypowiedziach Jezusa jest prawdą!
Bo tak naprawdę prekursor spirytyzmu mógł przyjąć "wygodny fotelik" w loży masońskiej a jego następca mógł zostać po prostu zmanipulowany - zwłaszcza, że się opierał we wszystkim o swego prekursora :twisted:
Dlatego jednak jest wskazane by każdy z Nas podążał swoją drogą odrębnie - drogą swoich doświadczeń w oparciu o swój rozum który jest zsynchronizowany jednak z naszym indywidualnym sumieniem które jest zsynchronizowane jednak z naszym Stwórcą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: Marzyciel » 20 lut 2017, 18:48

Pablo diaz pisze:Gdy podszedł do Szymona Piotra, ten zawołał:

– Panie, Ty myjesz mi nogi?!

7 – Teraz nie zrozumiesz tego, co robię – odpowiedział Jezus. – Ale później zrozumiesz


Ewangelia według św. Jana



Dałem wam przykład, abyście postępowali wobec siebie tak, jak Ja. Zapewniam was:
Sługa nie jest ważniejszy od swojego pana, a posłaniec—od tego, kto go posłał.
Jeśli będziecie o tym pamiętać i tak postępować—będziecie szczęśliwi.


Ewangelia św Jana
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: Ryszard » 09 sie 2017, 11:28

Dzięki, przeczytałem , można i tak przedstawić koncepcję powstania świata i ludzi.
Szukam, "samouczka" do kontaktu z duchami .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: W drodze światła Francisco Cândido Xavier

Postautor: Ryszard » 09 sie 2017, 16:07

Naprawdę zadałeś sobie dużo trudu z tłumaczeniem - dzieki
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości