Eckhart Tolle

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Eckhart Tolle

Postautor: Hansel » 08 mar 2015, 17:11

Chciałem się spytać co myślicie o jego książkach ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Eckhart Tolle

Postautor: nikox85 » 08 mar 2015, 17:41

Przeczytałem Mowa ciszy – twoje codzienne wsparcie, Potęga teraźniejszości, Nowa ziemia – przebudzenie świadomości sensu życia.
Gdy czytałem pierwszy raz te książki, po prostu nie mogłem przestać. Zgłębiając ten tekst nie czułem zmęczenia, czułem się tak jak bym płyną (dryfował). Czytając te książki można było poczuć ciszę, spokój i odprężenie. Język jakim posługiwał się autor jest bardzo prosty i zrozumiały. Pożyczałem książki moim znajomym i także byli nimi zafascynowani, w wielu przypadkach okazały się pomocom w codziennym życiu.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 23:53 przez nikox85, łącznie zmieniany 3 razy
nikox85
 
Posty: 96
Rejestracja: 24 lut 2015, 15:25

Re: Eckhart Tolle

Postautor: Nikita » 08 mar 2015, 19:58

Ja go uwazam za oswieconego naszych czasow....mam ksiazke Nowa Ziemia i slucham wielu jego wykladow na youtube po niemiecku.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Eckhart Tolle

Postautor: hmmm » 28 kwie 2015, 19:23

Przeczytałam Jego książke "Potega Teraźniejszości" kilkakrotnie i byłam, jestem nią zachwycona - POLECAM. Pożyczam ją chętnie tym którzy chcą... Jeden jej egzemplarz podarowałam bliskiej mi osobie i również twierdzi iż jest warta polecenia... Chłonęłam "treść" i tęskniłam za momentami w których będę mogła do niej wrócić (do lektury)
Przeczytałam też "Nowa Ziemia" i pamiętam jak czytając jeden z rozdziałów natchnęłam się na fragment ,który nie tylko mnie rozśmieszył (śmiałam się z trafności tekstu-nauki, która mnie osobiście dotyczyła) ,ale przede wszystkim poruszył moje wnętrze tak bardzo ,że nijak nie potrafie (i dobrze!) wrócić do starego sposobu myslenia-postrzegania pieniędzy, dóbr materialnych ...
Słucham Jego wykładów na youtub'ie...

JA :)
hmmm
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2015, 19:49

Re: Eckhart Tolle

Postautor: cthulhu87 » 28 kwie 2015, 19:51

Chciałbym zobaczyć jak ten facet się wścieka:) . Zupełnie nie potrafię sobie tego wyobrazić ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Eckhart Tolle

Postautor: Mirek » 28 kwie 2015, 20:07

A ja bym chciał zobaczyć jak ucieka z płonącego domu ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Eckhart Tolle

Postautor: Pawełek » 28 kwie 2015, 22:20

Mirek pisze:A ja bym chciał zobaczyć jak ucieka z płonącego domu ;)

Mirek, czyżbyś coś planował? :D
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Eckhart Tolle

Postautor: Mirek » 29 kwie 2015, 06:03

Zastanawiałem się czy przy takim spokoju i powolności byłby w stanie uciec z takiego zagrożenia ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Eckhart Tolle

Postautor: fibi » 20 maja 2015, 13:48

Ciekawie tutaj piszecie.
fibi
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2015, 11:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Eckhart Tolle

Postautor: Hansel » 22 lip 2015, 20:19

Mirek pisze:Zastanawiałem się czy przy takim spokoju i powolności byłby w stanie uciec z takiego zagrożenia ;)
To już trzeba by spytać jego https://www.youtube.com/watch?v=GvTPQbbID2U
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości