Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: kalatala » 14 lip 2015, 18:01

Czyli trzeba przejrzeć przypisy... dzięki! Akurat mam to wydanie.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: cthulhu87 » 14 lip 2015, 19:38

kalatala pisze:Czyli trzeba przejrzeć przypisy... dzięki! Akurat mam to wydanie.


Ja niestety aktualnie nie mam. Jakbyś znalazła coś ciekawego, mam nadzieję, że się z nami podzielisz ;)

Hansel pisze:Chobota ?


Józef Chobot, kumpel Agnieszki Pilchowej :D i wydawca książek o tematyce spirytualistycznej w Polsce międzywojennej. Redagował też miesięcznik "Oświecenie".
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: Hansel » 02 wrz 2015, 04:34

Pablo diaz pisze:Duch Ramatisa naprawdę imponuje wiedzą (nie chodzi o wcielenia,a o inne tematy które porusza w swych przekazach ).


Np jakie ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: kalatala » 04 wrz 2015, 09:10

Kurcze, zupełnie zapomniałam, że miałam przejrzeć stare wydanie KD...
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: Pablo diaz » 07 wrz 2015, 10:43

Hansel pisze:
Pablo diaz pisze:Duch Ramatisa naprawdę imponuje wiedzą (nie chodzi o wcielenia,a o inne tematy które porusza w swych przekazach ).


Np jakie ?


Tu masz stronę instytutu studiów spirytystycznych Ducha Ramatisa w j. hiszpańskim

http://www.institutoherciliomaes.com.br/

Bardzo interesuąca wiedza - Duch Emmanuel omawia kwestie ,którą przekazuje Duch Ramtis

http://www.institutoherciliomaes.com.br ... re-ramatis

Misja spirytyzmu przedstawiona przez Ducha Ramtisa http://www.slideshare.net/LionelHernanC ... spiritismo
Na pasku po prawej stronie znajdziesz kilka innych wspaniałych dzieł dotyczących między innymi :psychologii, misji istot ludzkich na Ziemi ,Lemurii,Jezusa ,religii,życia na innych planetach,mediumizmu i wielu ,wielu innych .

Wybacz drogi Hanselu nie posiadam tyle czasu ,aby tłumaczyć tak obszernej wiedzy jaką serwuje spirytyzm- na pewno wrócę jeszcze kiedyś do dzieł Ramatisa :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: Hansel » 09 paź 2015, 11:19

Pablo diaz pisze:boski Jezus
Ramnatis uważa Jezusa za Boga ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: czarnyMag » 25 sty 2016, 17:28

Pablo diaz pisze:RAMATIS; Allan Kardec nie opracował podstawowych zasad spirytyzmu podczas swojej ostatniej fizycznej
egzystencji we Francji.Dyscyplina i zasady duchowe określone w pamięci jego ducha sięgają ponad trzech
tysięcy lat wcieleń w róznych szerokościach geograficznych waszego świata.
W Chaldeji żył jako Shiranosóstri pomiędzy magami Babilończykami posiadał niezwykłe
zdolności mediumiczne


To po co mu były w życiu we francji media?! Po co korzystał w swych badaniach z pomocy mediów?! Dziwne nie jak to pamięć zawodzi czasami :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: Hansel » 16 cze 2017, 09:56

Pablo diaz pisze:W Egipcie za Faraona Mernephta był Amenofosisem
Kim on był ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: czarnyMag » 19 cze 2017, 12:49

A można wiedzieć kto pierwszy wydał przemyślenia na temat Kardeca według Ducha Ramatisa?
To jest o tyle ciekawe, że Kardek według tegoż ducha zaczął swą ewolucję duchową tu na Ziemi (a tu na Ziemi zaczynali wszyscy oszuści wymyślać swe prawdy - i nie tyle Kardek który był naukowcem, czy ten duch Ramatisa co w szczególności autor słów tego rzekomego ducha to oszust!). Ograniczenia umysłowe autora zasłaniającego się jakimś z palca wyssanym duchem mówiącym o innym tym razem realnym duchu nie są żadnym dowodem a tym bardziej świadectwem na cokolwiek! Tak każdy oszust może! Jakie jest nazwisko autora/oszusta ?!
Niech wreszcie spirytyzm zrozumie, że każdy duch zaczynał życie miliony lat temu zanim zaistniały warunki do życia człowieka na planecie Ziemia (a na Ziemi z tym razem jesteście tu drodzy sympatycy spirytyzmu góra trzeci raz)! I owiele ciekawsze byłyby relacje życia z tamtego okresu ducha od tych które duch może zerżnąć z historii Ziemi!
A duchy które nic nie pamiętają z swej egzystencji z poza Ziemi są po prostu płotkami i gadułami które lubią bajdurzyć :twisted:

ps. już teraz jest spirytyzm na takim poziomie na świecie (w sieci), że nie da się pleść co ślina przyniesie! Już teraz są relacje o które się opierają wcieleni i których nie sposób pominąć (tzw. granice :) a duch Ramatisa dalej nie załapał że wszystko można już sprawdzić w oparciu o relacje dusz które pamiętają ostatnie karnacje z poza Ziemi (jest cała baza wiedzy na ten temat!).
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: Pablo diaz » 07 sty 2018, 12:46

Hansel pisze:Czy Ramatis mówił coś na temat Jana Husa ? Ja słyszałem że to on jest najbardziej znanym w naszym świecie wcieleniem Allana Kardeca...


Tak ,Kadec to potwierdził.
Natomiast,co jego wcielenia Carlos de Brito Imbassahy (188-1969)

W drugiej częsci pracy ,,Q,

W pytaniu nr.74 Dlaczego Alllan Kardec założyciel spirytyzmu nie przesyła nam żadnej wiadomości dotyczącej,czy ponownie
wcieli się pośród nas?

Carlos mówi,że osobiście nie akceptuje hipotezy,w której Kardec ponownie będzie reinkarnował,ponieważ nie potrzebuje tego.
Wydaje mi się,że jego wspaniała misja z całą wiernością,w pełni została spełniona.Wypełniając tak wspaniale misję,nie musi wrócić tu po nic więcej,a gdyby to zrobił ,zaraz zostałby rozpoznany...
...Być może Allan Kardec stoi na czele drużyny dowodzącej falangą posłańców,odpowiedzialnych pracowników,czuwa nad pracą
nadając jej ciągłość...
Duchy wyższej kategorii nie potrzebują się identyfikować...rozprawiać o szczegółach,ważne ,aby ich prace przynosiły
pożądany efekt.

Przechodząc do listu Marii Jose Moreira Pinto w którym odnosi się do fragmentu zawartego w ,,Pracach pośmiertnych,,
Allana Kardeca w którym Duch Prawdy mówi o możliwym powrocie Kadeca.
Pani Jose Moreiro mówi,ze w tej sprawie uzyskano już pewne informacje.
Jak już wcześniej zostało powiedziane nic nie wskazuje na to ,aby Kardec ponownie reinkarnował.
Aby Krdec powrócił na Ziemię ,koniecznym jest idealne warunki,aby jego praca uzupełniła się zgodnie z
zapowiedzią Ducha Prawdy...
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości