Powrót do korzeni-czyli jaką książkę polecacie ?

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Powrót do korzeni-czyli jaką książkę polecacie ?

Postautor: Snow » 12 sie 2014, 20:08

To znowu ja ! Przybywam z pytaniem dotyczącym literatury, a dokładniej dzieł jakie powinienem na początku przeczytać. Zapomniałem się dokładnie z następującymi książkami:
-Księga duchów.
-Czarnoksiężnicy.
-(może to mniej spirytystyczne.) Każdą książkę Moody'ego.
-Kulisy spirytyzmu(autor, jak się później dowiedziałem pochodzi z mojego zacofanego miasta.)
I to w zasadzie tylko tyle. Dlatego zwracam się teraz do was o to jakie książki polecacie ? (księga mediów już zamówiona :) )

Pozdrawiam, czekam i czuwam :D.
Snow
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Powrót do korzeni-czyli jaką książkę polecacie ?

Postautor: Zbyszek » 12 sie 2014, 21:04

Osobiście, polecam ci Ewangelie według Spirytyzmu. Według mnie nie jest to książka która należy przeczytać od razu i ja odłożyć na półkę. Wykorzystuje się ja od czasu do czasu wybierając tekst otwierając ja na chybił trafił. W ten sposób może ona dostarczyć ci odpowiedzi w chwilowych smutkach codziennego życia, i których w danym momencie potrzebujesz.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Powrót do korzeni-czyli jaką książkę polecacie ?

Postautor: danvue » 12 sie 2014, 22:07

również polecam to co Zbyszek. Dokładnie przed chwila odłożyłem tę książkę. i tak jak zawsze, otwierając na chybił trafił, otwiera się z najbardziej odpowiednim miejscu.

Jeśli interesuje Cię praktyczna strona Spirytyzmu, jest Księga Mediów. Oprócz tego warto przeczytać też Niebo i Piekło wg Spirytyzmu.

Najbardziej jednak polecam Ewangelie wg Spirytyzmu, ona napewno da Ci najwięcej. ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Powrót do korzeni-czyli jaką książkę polecacie ?

Postautor: Darel » 12 sie 2014, 22:51

Oprócz Ewangelii polecam również "życie po śmierci" - L. Denis oraz "Życie szczęśliwe" - Divaldo Franco
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

Re: Powrót do korzeni-czyli jaką książkę polecacie ?

Postautor: forrest » 13 sie 2014, 07:56

Snow, zdecydowanie polecam na początek takie książki, jak Mediumizm Aleksandra Butlerowa, O cudach i nowoczesnym spirytyzmie Alfreda Russela Wallace'a, czy Spirytyzm Paula Gibiera. Poza tym, że książki te dotyczą podstaw, autorzy dają dobry przykład szacunku do wypowiadanych słów - co, jak się okazuje, wcale nie jest powszechne także wśród osób zajmujących się spirytyzmem. Wymienieni przeze mnie autorzy wyciągnęli wnioski z dokonanych obserwacji, oddzielając spostrzeżenia od wierzeń; wypowiadali się w sposób zrozumiały - tak, jak Allan Kardec.
Gratuluję decyzji o zakupie Księgi mediów Allana Kardeca - strzał w dziesiątkę; bardzo porządnie napisana książka, powstała dzięki systematyczności i dużej jasności myślenia autora. Podobnie jak w wymienionych przeze mnie pozycjach, cechuje ją powściągliwy, jasny styl wypowiedzi, dobrze zdefiniowane pojęcia, brak zdogmatyzowania treści, czy egzaltacji, obecnych niestety w wielu innych książkach.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Powrót do korzeni-czyli jaką książkę polecacie ?

Postautor: cthulhu87 » 13 sie 2014, 19:46

Snow, na stronie naszej księgarni rivail.pl możesz sobie wybrać lektury odpowiednie do zainteresowań - w zależności od tego czy bardziej interesują cię zagadnienia naukowe, czy religijne i filozoficzne. W każdym razie im więcej przeczytasz, tym lepiej zorientowany będziesz w tym, czym spirytyzm naprawdę jest i czy człowiek racjonalny może go przyjąć. Tej wiedzy, która być może stanie się jakimś wyznacznikiem w Twoim życiu, jakim też jest dla wielu z nas forumowiczów, już nikt Ci potem nie odbierze.

Ze spirytyzmem jest tak jak w słowach Buddy, który powiedział: "Mnichom i uczonym nie wolno akceptować moich poglądów - z szacunku. Muszą je analizować tak, jak złotnik sprawdza jakość kruszca. Trąc, skrobiąc, pocierając i topiąc".
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Powrót do korzeni-czyli jaką książkę polecacie ?

Postautor: 000Lukas000 » 16 sie 2014, 08:13

Zbyszek pisze:Osobiście, polecam ci Ewangelie według Spirytyzmu. Według mnie nie jest to książka która należy przeczytać od razu i ja odłożyć na półkę. Wykorzystuje się ja od czasu do czasu wybierając tekst otwierając ja na chybił trafił. W ten sposób może ona dostarczyć ci odpowiedzi w chwilowych smutkach codziennego życia, i których w danym momencie potrzebujesz.


Podpisuje się pod tym dwoma rekami, jest to jedna z najważniejszych książek spirytystycznych, i zawiera sposób ochrony przed wpływem niskich duchów :) Ten najbardziej skuteczny.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości