Jakie książki dalej?

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: juniperus » 09 mar 2013, 14:52

Melys pisze:uwielbiam te uogólnienia ... zwłaszcza tu.
Wiesz Magda, właściwie to masz rację. Uogólnienia są tu nie na miejscu. Niesłusznie postawiłam wszystkich księży pod jedną kreską. Być może niektórzy są inni, szkoda, że miałam okazję poznać tylko takich, jakich opisałam wyżej.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: goska82 » 09 mar 2013, 22:38

Możemy sobie Iza podać rękę (nie pierwszy raz zresztą :lol: ) Wygląda na to,że Moja przygoda z księdzem proboszczem nabierze dopiero nieprzyjemnego rozpędu. Tylko,że Ja z góry jestem chyba na przegranej pozycji (dla dobra dziecka).
A tak na marginesie to tych prawdziwych księży,dobrych jako ludzie... zwyczajnie jest już chyba coraz mniej,o ile są bo ja na takowych nie trafiłam...
goska82
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:53

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: juniperus » 10 mar 2013, 09:05

Jestem pewna Gosiu, że dasz radę :) Nie jesteś na straconej pozycji. Poświęcenie dla innych zbliża nas do Boga i umacnia. Spójrz na to w ten sposób, a będzie Ci lżej. Być może z tej całej akcji wyciągniesz coś dla siebie :) Np będąc w kościele z dzieckiem doznasz nagłego olśnienia w jakiejś kwestii. :D
goska82 pisze:Moja przygoda z księdzem proboszczem nabierze dopiero nieprzyjemnego rozpędu
Nie ma sensu się z nimi kłócić, trzeba być ponad tym.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: Nikita » 11 mar 2013, 19:17

Melys juniperus nie uogolniala w zaden sposob a jedynie mowila o swoich doswiadczeniach...Moim zdaniem kosciol za jakies 100 lat podupadnie albo stanie sie cud i sie zmieni... :) Wkoncu wszyscy podlegamy prawu postepu? he he
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: kalatala » 21 maja 2013, 12:33

Mogłabym sie podjąć tłumaczenia nauk Srebrej Brzozy. Jeśli nie udałoby się nam wydać książki, to może chociaż w PDFie by się dało rozpowszechniać. Którą książkę polecacie na tłumaczenie?
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: cthulhu87 » 21 maja 2013, 16:34

kalatala pisze:Mogłabym sie podjąć tłumaczenia nauk Srebrej Brzozy. Jeśli nie udałoby się nam wydać książki, to może chociaż w PDFie by się dało rozpowszechniać. Którą książkę polecacie na tłumaczenie?


A kto posiada prawa do tych prac?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: kalatala » 21 maja 2013, 16:40

Nie mam pojęcia i nie wiem jak się tego dowiedzieć.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: Krzysztoff » 21 maja 2013, 21:55

Karolina , może pomożesz nam na początek tłumaczyć artykuły z angielskiego?
tłumaczymy z http://www.thespiritistmagazine.com/ lub oConsolador
i publikujemy takie artykuły na www.spirytyzm.pl
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: cthulhu87 » 21 maja 2013, 23:11

W ogóle myślę, że jak się zbierze więcej tych przetłumaczonych tekstów, warto pomyśleć nad wydaniem jakiejś pracy zbiorowej - aby Wasz trud nie poszedł na marne. Wybralibyśmy wówczas najlepsze i najciekawsze z myślą o druku. Toteż warto się zaangażować ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jakie książki dalej?

Postautor: kalatala » 23 maja 2013, 09:41

Krzysztoff pisze:Karolina , może pomożesz nam na początek tłumaczyć artykuły z angielskiego?
tłumaczymy z http://www.thespiritistmagazine.com/ lub oConsolador
i publikujemy takie artykuły na http://www.spirytyzm.pl


Bardzo chętnie, tylko mi trzeba pokazać palcem który konkretnie i wyznaczyć jakiś w miarę obowiązujący termin, bo ja kiepsko zorganizowana jestem.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość