Ciekawe oferty

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Ciekawe oferty

Postautor: 000Lukas000 » 16 gru 2012, 11:21

Ostatnio znalazłem ciekawą pozycję, ja raczej nie mam kasy teraz na tą pozycję ale może ktoś będzie zainteresowany.

http://allegro.pl/wallace-o-cudach-i-no ... 15280.html
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Ciekawe oferty

Postautor: cthulhu87 » 16 gru 2012, 11:28

Piękne wydanie. Widać, że ktoś dbał o swój księgozbiór :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ciekawe oferty

Postautor: 000Lukas000 » 02 lut 2013, 13:52

Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Ciekawe oferty

Postautor: Voldo » 02 lut 2013, 20:43

Druga to jest streszczenie Księgi Mediów.
Pierwsza, strzelam, że z kolei Księgi Duchów ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciekawe oferty

Postautor: Sebastian » 06 lut 2013, 13:48

"Jak kontaktować się z tamtym światem" (tytuł nie ma nic wspólnego z oryginalnym :D) to taka książko-broszura, w której jest obszerny słownik spirytystyczny, pokrótce omówione czym są spotkania mediumiczne (seanse spirytystyczne) oraz jest szczegółowy katalog drabiny duchów i ich charakterystyki. Ciekawe do poczytania, aczkolwiek słyszałem, że sam Kardec nie był wyjątkowo dumny z tego dzieła. Jeśli ktoś chce faktycznie dowiedzieć się czegoś konkretnego o szeroko rozumianym mediumizmie to tylko Księga Mediów. A co do Księgi Duchów to jedyne godne polecenie wydanie to KOS-a, albo nasz z Oficyny Rivail, bo jest po prostu pełnym przekładem, a na Allegro i w księgarniach roi się od powycinanych streszczeń (sam jedno z nich mam w domu).

Notabene jeśli znajdziemy jakąś książkę spirytystyczną okraszoną zombie, demonami itp. to lepiej się dwa razy zastanowić, czy wydawca nie chce nas zrobić w konia (albo i sam autor, o którym nic nie wiemy).
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości