Cena książki a jej dostępność

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Książki powinny być:

droższe o 5 zł, ale dostępne w księgarniach
12
63%
tanie jak teraz, ale dostępne głównie w internecie
7
37%
 
Liczba głosów : 19

Cena książki a jej dostępność

Postautor: konrad » 29 lip 2012, 09:54

W wielu tematach przewija się kwestia wprowadzenia książek do księgarń. Robimy to małymi kroczkami, jednakże z ekonomicznego punktu widzenia takie rozwiązanie na dziś nie pozwoliłoby na funkcjonowanie naszego wydawnictwa. Gdyby książki były sprzedawane tylko w księgarniach, a ich sprzedaż szła nawet dużo lepiej niż teraz, zapewne musiałbym dokładać do funkcjonowania wydawnictwa dość sporo pieniędzy. W przypadku hurtowni i księgarń pieniądze spływają do nas często po wielu miesiącach, a rabaty, których musimy im udzielać praktycznie zabierają cały zysk, który można by przeznaczać na dalsze funkcjonowanie wydawnictwa.

Z drugiej strony zależy mi na utrzymywaniu niskich cen książek, co chyba póki co się udaje.

Stąd też moje pytanie do Was. W którą stronę Waszym zdaniem powinniśmy pójść? Który model sprzedaży przyjać?

1) Dojść do sytuacji, że książki są dostępne we wszystkich księgarniach, ale trochę droższe (minimum 5 zł)

2) Utrzymać obecną sytuację tzn. zapewnić, że książki są tanie, ale dostępne głównie w internecie.

Wasz wybór pozwoli nam dostosować obecną strategię. W pierwszym przypadku czas poświęcimy np. na nawiązywanie kontaktu z księgarniami, hurtowniami itp. W drugim nastawimy się bardziej np. na negocjowanie niższych cen wysyłek itp.

Oczywiście przyszłość wydawnictwa zależy właściwie od spirytystów. Jeśli nie będziecie kupować książek, wydawnictwo zapewne z czasem zginie, bo miesięczne koszty funkcjonowania są dość wysokie i obecny zysk ze sprzedaży książek w Polsce nawet ich nie pokrywa.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: 000Lukas000 » 29 lip 2012, 10:34

Jeśli tak się sprawa ma i rabaty zabierają zyski to chyba lepiej opierać się tylko na internecie ale rozreklamować jakoś Rivail.pl
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: dlaczego » 29 lip 2012, 11:38

Wydaje mi się, że pierwsze rozwiazanie jest lepsze, im wiecej osób zobaczy tą książke na półce w księgarni tym wieksza szansa, że ją kupi i dowie sie o Spirytyźmie.
dlaczego
 
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 15:43

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: cthulhu87 » 29 lip 2012, 11:47

Każde rozwiązanie ma plusy i minusy. Jednak bardziej skłaniałbym się do wprowadzenia książek do księgarń.
Pozostawienie takiego stanu rzeczy, jaki jest obecnie, spowoduje, że będziemy cały czas stać w miejscu - jeśli już ktoś jakimś cudem dowie się czegoś o spirytyzmie, będzie jeszcze musiał jakoś wpaść na stronę rivail.pl - i może wtedy coś zamówi. Tymczasem książka "na półce" w księgarni może trafić akurat w ręce kogoś, kto będzie jej w tej chwili potrzebował.
Sprzedaż internetowa też wiąże się z wydatkami - gdyby zostawić tak jak jest, trzeba by iść za radą Lukasa i postawić na reklamę. Tymczasem reklama też kosztuje. Skąd więc wziać pieniądze na reklame, nie podnosząc cen książek? A jeśli ich nie reklamować w ogóle, to cała ta praca jest bez sensu, bo po co pracować nad wydaniem książek, których nikt nie kupuje... Błędne koło trochę;)
Wydaje mi się, że jedyna perspektywa rozwoju wydawnictwa tkwi we wprowadzeniu książek do księgarń, jeśli chcemy spopularyzować spirytyzm w możliwej do orgarnięcia perspektywie czasowej...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: Zbyszek » 29 lip 2012, 12:01

Popieram wypowiedz cthulhu87
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: sigma » 29 lip 2012, 12:11

Dobrze byłoby starannie rozważyć wybór księgarń pod kątem ich tzw. "targetu marketingowego", czyli klienta, a ściślej jego zainteresowań. Inaczej mówiąc, zastanowić się co czytają ludzie "poszukujący" i wybrać te księgarnie które byłyby skłonne włączyć spirytyzm do swojej oferty, bo oczywiste jest że nie każda taka księgarnia sprzedawałaby książki spirytystyczne.

ps.: Znów się wymądrzyłem. Ale ważne że na trzeźwo ... ;) .
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: Melys » 29 lip 2012, 12:17

Czytam bardzo wiele książek z różnych dziedzin. W księgarni /realnej / byłam ostatni raz kilka lat temu, nawet nie bardzo wiem gdzie są w moim mieście Łodzi. Wszystkie zamawiam internetem, podręczniki, lektury moich dzieci, podręczniki dla mnie, popularne - wszystkie, Coraz więcej korzystam z e-booków.
Więc chyba internet wygrywa.
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: orystes » 29 lip 2012, 13:21

Myślę że można brać pod uwagę jeszcze jedną formę sprzedaży która staje się coraz popularniejsza a mianowicie e-booki. To taka forma wydawnictwa elektronicznego do czytania na komputerze albo specjalnym czytniku z np. amazonowym kindle. Ja coraz bardziej się przekonuję do tej formy bo sam lubię kupować książki a mieszkając w małym mieszkaniu ich ilość zaczyna być problemem nie mówiąc już o tym ile w razie remontu trzeba tych kilogramów papieru przerzucić.
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: Voldo » 29 lip 2012, 15:03

Ja szczerze powiem, że nie wiem...
Pytanie - czy ludzie częściej chodzą do bibliotek, czy szukają czegoś w internecie (ja jestem z gatunku tych drugich, którzy wolą przeglądać rzeczy w necie, a nie chodzić po bibliotekach)?
Ja to bym podwyższył trochę ceny książek sprzedawanych w necie. I skończył z tymi zniżkami wszystkimi. Ok, fajne to jest i w ogóle. Ale jak się te 10% nazbiera, to trochę wyjdzie...
No i właśnie znowu te e-booki (orystes - Konrad już mówił o tym, że są jakieś problemy z założeniem zabezpieczeń na te książki, coby nie było tak, że jedna osoba ma, to wszystkie mają za darmochę - w końcu kasa na rozwój niestety jest potrzebna) ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: cthulhu87 » 29 lip 2012, 21:02

Melys pisze:Czytam bardzo wiele książek z różnych dziedzin. W księgarni /realnej / byłam ostatni raz kilka lat temu, nawet nie bardzo wiem gdzie są w moim mieście Łodzi. Wszystkie zamawiam internetem,


Duże księgarnie posiadają własne strony i własne sklepy internetowe - jeśli udałoby się wprowadzić do nich nasze książki, jest naturalne, że księgarnie wprowadzą je równiez do oferty online i będzie można zamawiać je w różnych miejscach w internecie. :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości