Cena książki a jej dostępność

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Książki powinny być:

droższe o 5 zł, ale dostępne w księgarniach
12
63%
tanie jak teraz, ale dostępne głównie w internecie
7
37%
 
Liczba głosów : 19

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: Sebastian » 30 lip 2012, 21:58

Tak, to chyba bardzo dobry pomysł. Ogromnym plusem jest to, że reklama trafi do potencjalnej grupy zainteresowanej książkami :)

A skoro już o pomysłach mowa.

1. Ile osób zarejestrowanych jest na Rivail? Jeśli jest to liczba trzycyfrowa (czyli na pewno jest więc osób, które regularnie nie odwiedzają forum i strony PTSS) to dlaczego nie wysyłać regularnie biuletynu z ofertą? Bądź co bądź oficyna prężnie się rozwija, ciągle wychodzą nowe publikacje - dajmy o nich znać tym, którzy kiedyś się nami zainteresowali. Gwoli ścisłości nie promuję spamu, ale e-mail raz na kilka miesięcy nikomu nie wadzi, a przez te dwa lata działania wydawnictwa dostałem ze... 3 meile z informacją o ofercie? Mało.
1a. Ponadto raz do roku można wysyłać wiadomość z informacją o indywidualnym rabacie np. -5% w okresie urodzin "stałego klienta" (np. przez tydzień). Te 5% można jakoś zdzierżyć jeśli chodzi o temat rabatu :P A dla czytelnika to szalenie miły gest.

2. Często wydawnictwa wysyłają nowości do recenzentów i dziennikarzy, którzy mogą opublikować opinie o świeżym produkcie. Ktoś rozważał taką opcję? Czy w ogóle ona jest realna? Może czasopisma ezoteryczne, których nie ma wcale mało, byłyby zainteresowane czymś takim? To koszt tylko kilku egzemplarzy, a reklama całkiem fajna.

3. Konradzie kiedyś znalazłeś portal LubimyCzytac.pl, nie był za bardzo popularny, ale to się systematycznie zmienia. LC współpracuje z wieloma wydawnictwami, również tymi mniejszymi. Może za umieszczenia logo portalu na odwrocie książki pozwoliłoby wynegocjować np. wyświetlanie nowych książek na stronie głównej LC w ramce "Nowości wydawnicze"?

Może niektóre pomysły są infantylne, ale jak chociaż jeden będzie dobry to chyba warto zrobić burzę mózgów wśród laików :P Bądź co bądź nie wiemy jak to wszystko działa, dlatego łatwo jest zacząć gadać głupoty xD

Tak na marginesie trochę przyjrzałem się jak to wszystko działa i muszę powiedzieć, że, Konradzie, odwalasz kawał dobrej roboty. Wiele drobniejszych i niekosztownych pomysłów jakie można było wprowadzić już są i w większości dobrze działają, chociażby dobrym przykładem jest fanpage na Facebooku ;) Jakby nie było, Rivail ma więcej lajków niż niektóre księgarnie oferujące nasze książki :D A to tylko jeden z wielu sposobów rozkręcania e-sklepu, zasadniczo internauta nie zwraca na to uwagi, ale jak przyjrzeć się Rivail, to to wszystko zostało już zaimplementowane i funkcjonuje :D
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: Voldo » 30 lip 2012, 22:16

Sebastian pisze:to dlaczego nie wysyłać regularnie biuletynu z ofertą? Bądź co bądź oficyna prężnie się rozwija, ciągle wychodzą nowe publikacje - dajmy o nich znać tym, którzy kiedyś się nami zainteresowali.

Ja powiem to tak - o nowościach na rivail dowiaduję się cudem z FB, bo widzę udostępnione zdjęcie jakiejś nowej książki...
Bo o tyle o ile na forum jestem kilka/naście razy dziennie, tak na księgarnie wchodzę raz na kilka dni/tygodni - bo i nie ma sensu ciągle przeglądać tej samej oferty książek ;)
A więc - info o nowej książce/kach na forum + wysłanie maila. Nie wiem, zrobić jakiś tam newsletter, coby się można zapisać, który by wysyłał info o nowej książce wprowadzonej do księgarni.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: konrad » 30 lip 2012, 22:25

Odpowiadając na Twoje pytania:

1. Na rivail zarejestrowanych jest dużo osób ok. 150-200 osób (niektórzy rejestrowali się kilka razy, bo zapominali hasła). Raz na jakiś czas rozsyłam informacje, ale tak jak wspomniałeś, chcę unikać bycia spamerem. Wysyłam zazwyczaj newsletter, gdy rzeczywiście dzieje się coś wyjątkowego albo szalonego :)

2. Tak, informacje o naszych książkach pojawiały się np. w "Nieznanym świecie", co zwiększyło nieco ich sprzedaż, ale nie u nas w sklepie, ale w sklepie NŚ.

3. Nie zawsze to możliwe np. w przypadku książek wydawanych pod patronatem MRS, gdzie z założenia nie ma w ogóle reklam (ale to też dobrze, bo sami pamiętamy, jak narzekaliśmy na dziwaczne reklamy KOS-a w KD). Z drugiej strony może warto poświęcić chwilę czasu, by te książki na tej stronie trochę promować tzn. oceniać i dodawać do przeczytanych? Co o tym myślicie?

W ramach dyskusji nad tym tematem wymyśliliśmy też z c87, że będziemy na stronie umieszczać krótkie fragmenty książek, coś w stylu zrzutów kilku stron książki, co pozwoli czytelnikom zapoznać się z jej fragmentami. Da też taką namiastkę kartkowania :) Czasem po opisie na okładce wiele nie wiadomo, a jak ktoś przeczyta pierwsze dwie strony, to będzie wiedział, czy książka jest wartościowa czy nie.

A co do Facebooka to jest on o tyle ważny, że nadaje księgarni wiarygodności. Ponieważ nie jesteśmy świetnie znani, wiele osób może mieć wątpliwość, czy u nas kupić, a jak widzi, że mamy kilkuset fanów, to oznacza, że nie jest z nami tak źle ;)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: Sebastian » 31 lip 2012, 23:32

Zagłębiłem się trochę w temat ebooków. Sprawa wygląda beznadziejnie. Nie istnieje dobre zabezpieczenie ebooków. Najpopularniejsze to DRM, które można relatywnie łatwo złamać i zaczyna się od tego odchodzić. Można dodać też znaki wodne itp. ale już widzę jak wydawnictwo ściga kogoś personalnie ja rozprowadzenie produktu bez zgody :P Nie ma sensu też chyba ograniczanie możliwości posiadania pliku z książką na jednym sprzęcie... Poza tym VAT na ebooki to aż 23%, bo traktowane są jako usługa, a nie produkt...

Wysyłam zazwyczaj newsletter, gdy rzeczywiście dzieje się coś wyjątkowego albo szalonego

No właśnie, wyjątkowe i szalone rzeczy są bardzo rzadkie. Przy czym wydanie nowej książki jest dla wydawnictwa kluczowym wydarzeniem, szczególnie dla małej oficyny. Meil co dwa tygodnie czy miesiąc jest faktycznie irytujący, ale gdy dostaję z innych stron informacje o nowościach i promocjach raz np. na dwa-trzy miesiące to mnie to odpowiada :)

Tak, informacje o naszych książkach pojawiały się np. w "Nieznanym świecie", co zwiększyło nieco ich sprzedaż, ale nie u nas w sklepie, ale w sklepie NŚ.

Ale to chyba zawsze coś, no nie? A co z innymi czasopismami? Nie chcą/nie odpowiadają?

Nie zawsze to możliwe np. w przypadku książek wydawanych pod patronatem MRS, gdzie z założenia nie ma w ogóle reklam

Ach! No tak! To też się zastanawiałem co ta okładka KD taka pusta :) To trochę komplikuje sprawę, ale w zasadzie książek z MRS nie ma aż tak dużo. Co prawda to są te najważniejsze, ale z drugiej strony właśnie te będą najczęściej kupowane, więc można podkręcić sprzedaż książek nieobjętych protekcją MRS, hm?

Z drugiej strony może warto poświęcić chwilę czasu, by te książki na tej stronie trochę promować tzn. oceniać i dodawać do przeczytanych? Co o tym myślicie?

Dokładnie. Poza gronem aktualnie zainteresowanych osób ofertą Rivail trzeba werbować też nowych, "spoza". Ja np. jak myślę nad mało znaną książką to przeglądam opinie o niej. Jeśli ich nie ma wcale, a do książki nie jestem w 100% przekonany, to często ją odrzucam. Natomiast jeśli widzę, że książka ma wzięcie (a już tym bardziej ma dobre recenzje i oceny), to od razu ją wrzucam do przechowalni/koszyka. W tym miejscu pragnę też dodać, że większość książek z Rivail na LC wrzuciłem sam i ciągle jestem w przypadku wielu pozycji pojedynczym czytelnikiem (w dodatku w większości "chcę przeczytać", bez oceny czy recenzji). A przecież jest grupa spirytystów mających już konta na LC :) Poza tym faktycznie dobrym pomysłem będzie też wysłanie opinii i ocen na stronach wydawnictw i księgarni, które sprzedają też nasze książki. A co, niech widać, że ktoś jest tym zainteresowany ;P

W ramach dyskusji nad tym tematem wymyśliliśmy też z c87, że będziemy na stronie umieszczać krótkie fragmenty książek, coś w stylu zrzutów kilku stron książki, co pozwoli czytelnikom zapoznać się z jej fragmentami. Da też taką namiastkę kartkowania

Genialny pomysł! :) Coraz częściej spotykam się z taką praktyką, szczególnie w przypadku wydawnictw "specjalistycznych" (np. Helion [informatyka], Edgar [języki obce]). Te fragmenty często się rozprzestrzeniają i można znaleźć je np. na chomiku, kolejna pośrednia reklama :)
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: konrad » 01 sie 2012, 16:07

Sebastian pisze:Zagłębiłem się trochę w temat ebooków. Sprawa wygląda beznadziejnie. Nie istnieje dobre zabezpieczenie ebooków. Najpopularniejsze to DRM, które można relatywnie łatwo złamać i zaczyna się od tego odchodzić. Można dodać też znaki wodne itp. ale już widzę jak wydawnictwo ściga kogoś personalnie ja rozprowadzenie produktu bez zgody :P Nie ma sensu też chyba ograniczanie możliwości posiadania pliku z książką na jednym sprzęcie... Poza tym VAT na ebooki to aż 23%, bo traktowane są jako usługa, a nie produkt...


Kwestia zabezpieczeń właśnie powstrzymuje mnie inwestycją czasu i środków w e-booki. Dla wydawnictwa, które sprzedaje 1000 sztuk książek, ryzyko, że 500 osób nie kupi książki, bo ją sobie ściągnie w sieci, nie jest straszne, bo ciągle sprzeda 500 sztuk i na tym sensownie wyjdzie. Gdy ja jednak mam założyć, że zamiast przy nakładzie nawet 100 sztuk, który jak na spirytyzm jest już duży, nie sprzedam 50, to bardziej odczuję to finansowo, tym bardziej że póki co cały zysk idzie na pokrywanie kosztów.

Niestety ten VAT 23% też jest nieciekawy. Ludziom wydaje się, że skoro książka będzie w wersji elektronicznej, to cena będzie dużo niższa, a to nieprawda. W normalnym wydawnictwie cena druku książki to będzie właśnie ok. 20% jej ceny okładkowej, więc to, co się zaoszczędzi na druku, różnica w podatku VAT nam zabiera... Koszt książki to przecież także tantiemy dla autora, opłacenie korekty, grafika, składu tekstu itp., a wszystkie te koszty przy wydawaniu e-booka też trzeba ponieść.

Na razie więc obserwuję rynek e-booków i czekam, co przyszłość przyniesie. Myślę, że sprzedaż e-booków będzie miała sens, jak będą dobrze zabezpieczone i dużo tańsze. Dla przeciętnego Polaka cena 30 zł to mimo wszystko sporo, zwłaszcza jak trzeba jeszcze dokupić odpowiedni sprzęt.

Sebastian pisze:Genialny pomysł! Coraz częściej spotykam się z taką praktyką, szczególnie w przypadku wydawnictw "specjalistycznych" (np. Helion [informatyka], Edgar [języki obce]). Te fragmenty często się rozprzestrzeniają i można znaleźć je np. na chomiku, kolejna pośrednia reklama


Wprowadziłem namiastkę tego na rivail.pl w przypadku książki Mediumizm. Udostępniłem obie strony okładki, spis treści i 3 strony. Zobaczcie, czy to ma sens. Mogę też wrzucić to w formie PDF-a... Myślę jednak, że jeśli te fragmenty będą trafiać np. na chomika to nie będzie to działało pozytywnie. Ludzie szukają tam całych książek, więc jak trafiają tylko na krótki fragment, to się denerwują :) Co innego na stronie księgarni - gdy tam udostępniony jest krótki fragment, to jest to coś pozytywnego, bo człowiek ma zamiar kupić książkę, więc jeśli może do niej "zajrzeć" przed zakupem, to jest to bardzo fajny pomysł.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: orystes » 01 sie 2012, 20:35

Na amazon na przykład Action and Reaction by Francisco Candido Xavier and André Luiz
papierowe wydanie kosztuje $18.00 + koszty przesyłki a elektroniczne $ 13.52, przesyłka gratis.
A tak przy okazji jest szansa na wydanie tej pozycji przez Rivail ?
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: konrad » 01 sie 2012, 22:26

orystes pisze:Na amazon na przykład Action and Reaction by Francisco Candido Xavier and André Luiz
papierowe wydanie kosztuje $18.00 + koszty przesyłki a elektroniczne $ 13.52, przesyłka gratis.
A tak przy okazji jest szansa na wydanie tej pozycji przez Rivail ?


Z czasem na pewno tak. Chcemy przetłumaczyć wszystkie wartościowe książki :) Ale ciężko jest mi powiedzieć, kiedy dokładnie książka zostałaby wydana. Na razie w planach na tłumaczenie mam Genezę Allana Kardeca.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: 000Lukas000 » 04 sie 2012, 14:39

konrad pisze:
Sebastian pisze:Nawiasem trzeba chyba aż 20?


Jak dasz jeden tytuł tylko, to nikt Cię poważnie nie potraktuje.

Chodzi mi też po głowie jeszcze jeden pomysł: stworzenie programu partnerskiego wydawnictwa, który w skrócie polegałby na tym, że ludzie mogliby zamieszczać reklamy na swoich stronach, a w zamian za to otrzymały jakiś procent od złożonych zamówień. Mógłbym np. z taką ofertą wyjść do różnych blogów i stron ezoterycznych. Wiele z nich ledwo przędzie, a tak by mogli zawsze parę złotych zarobić. Nie będzie to duży zarobek, ale generalnie banery księgarni pojawią się w wielu miejscach, co też jest bardzo ważne.

Co o takim rozwiązaniu sądzicie?

Wygląda to w skrócie tak:

1) osoba zakłada sobie u nas konto i pobiera kod banera do umieszczenia na stronie
2) po kliknięciu w baner dany użytkownik przechodzi na naszą stronę i jest zarejestrowany jako osoba z polecenia
3) po złożeniu zamówienia system odnotowuje wysokość prowizji, która dolicza się do konta danego partnera
4) gdy suma prowizji przekroczy ustaloną kwotę np. 20-30 zł, partner otrzymuje pieniądze



I to jest bardzo dobry pomysł, ale dobrze by było wtedy podnieść ceny książek w rivail, kto chce to i tak zamówi, a nie można dokładać do interesu bo to nie ma nigdy przyszłości.

Po za tym PTSS powinno mimo wszystko zbierać składki od członków, które mogły by i wspierać fundusze rivail, sam zamierzam pewną kwotę wpłacić w przyszłym czasie właśnie w ramach zbiórek które mimo wszystko chyba nie są do końca wprowadzane w życie.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2012, 14:42 przez 000Lukas000, łącznie zmieniany 1 raz
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: 000Lukas000 » 04 sie 2012, 14:40

konrad pisze:
orystes pisze:Na amazon na przykład Action and Reaction by Francisco Candido Xavier and André Luiz
papierowe wydanie kosztuje $18.00 + koszty przesyłki a elektroniczne $ 13.52, przesyłka gratis.
A tak przy okazji jest szansa na wydanie tej pozycji przez Rivail ?


Z czasem na pewno tak. Chcemy przetłumaczyć wszystkie wartościowe książki :) Ale ciężko jest mi powiedzieć, kiedy dokładnie książka zostałaby wydana. Na razie w planach na tłumaczenie mam Genezę Allana Kardeca.


Właśnie się nosiłem z prośbą byście pomyśleli o przetłumaczeniu genezy ale widzę że i wy o tym myślicie :D
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: mijk » 12 wrz 2012, 22:14

Niedawno zmarł mój mąż. Był stuprocentowym ateistą. Ja też nigdy nie byłam religijna, ale wiedziona rozpaczą próbuję znaleźć nadzieję, że nie jesteśmy tylko kupą mięsa, która po śmierci gnije i tyle. Dlatego czytam co się da o tym zagadnieniu. I tu pojawia się problem cen książek. W moim mieście jest specjalna księgarnia z tego typu literaturą więc dostępność to nie problem, ale każda książka kosztuje ok. 35 zł, a laik taki jak ja kieruje się tytułami i streszczeniami na tyle okładki i błądzi we mgle. Jedna pozycja starcza mi na jeden dzień, niekoniecznie mi się podoba, a budżet cienki.
Dlatego zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem założenie czegoś na kształt e-biblioteki czyli biblioteki on-line, gdzie można byłoby zakupić licencję na książkę w cenie np. 5-10 zł na np. tydzień-dwa. Z chęcią przeczytałabym wiele pozycji, ale przy cenach księgarnianych nie mogę sobie na to pozwolić i nie zamierzam. Kupiłam dwie książki i więcej nie kupię.
Może warto pomyśleć o tych, którzy nie interesują się ezoteryką jako hobby, tylko szukają pocieszenia. Biblioteki tradycyjne też mogłyby być pomysłem. Moje dwie książki wyglądają jak nowe i marnują się na półce.
mijk
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2012, 21:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości