Cena książki a jej dostępność

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Książki powinny być:

droższe o 5 zł, ale dostępne w księgarniach
12
63%
tanie jak teraz, ale dostępne głównie w internecie
7
37%
 
Liczba głosów : 19

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: 000Lukas000 » 13 wrz 2012, 07:46

W Bibliotekach czasami mają dzieła spirytystyczne.

Dobrze w twojej sytuacji kupić książki polecone, za pewne wiesz o dziełach Kardeca, Leona Denisa, Chico Xaviera. Warto skorzystać w tym celu z www.Rivail.pl
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: Krzysztoff » 13 wrz 2012, 21:43

no i właśnie , to jest dobry pomysł
w każdym większym mieście dobrze by było zasilić przynajmniej po jednej bibliotece podstawowymi dziełami i zamieścić tą informację na www.spirytyzm.pl

ja część swojego "księgozbioru" mogę przekazać

apropos mijk z jakiego jesteś miasta ? może ktoś Ci pożyczy książki?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: Hilary » 15 wrz 2012, 02:47

Dobra wiadomość: w bibliotekach mają dzieła spirytystyczne, zgadza się.
Zła wiadomość: to właśnie z bibliotek mam dużą część moich.

Ogromna część mojego księgozbioru spirytystycznego to stare wydania różnych dzieł (choćby Szumana i Wilsona) kupione od biblioteki za piątaka "bo nie są popularne i trzeba je sprzedać".
KD, KM i cała reszta nowych wydań ma kolorowe okładki, co dla XXI wiecznego człowieka jest ogromną zachętą, a dla nas nadzieją, że będą popularniejsze, niż te stare, pięknie pachnące, pergaminowego koloru dzieła wydane nim mój ojciec zaczął myśleć w ogóle o dziewczynach ;)

Myślę, że naszym obowiązkiem jest informować ludzi o tym, że jest coś takiego jak spirytyzm, a jednocześnie (jak to było powiedziane na kongresie) nie wolno nam nim epatować.
Jeśli spirytyzm będzie popularniejszy, to popyt na książki się zwiększy, ceny będą mogły się zmniejszyć (popyt znowu może wzrośnie)... bardzo optymistyczne podejście, wiem. Nie ulega chyba jednak wątpliwości, iż powinniśmy dać ludziom szansę na wybór poprzez krótkie poinformowanie, iż jest coś takiego jak spirytyzm, a aktualnie chyba w tym kierunku dzieje się zbyt mało, a przynajmniej tak uważam.
Mało osób kupuje książki, nawet osoby dużo czytające (polonistki dwie) nie kupiły, a spirytyzm z mojego przekazu ustnego (i częstego odpowiadania na pytania "z zaskoczenia", bo "coś mnie zastanawia od jakiegoś czasu") przekonał swoją logiką i jako-taki wystarczył, by zmienić życie (zaniechanie kolejnych prób samobójczych uważam za pewną zmianę).
Skoro spirytyzm może w samym przekazie ustnym dokonać takich rewolucji w życiu i w ogóle dać chęć istnienia, jak i jego sens- może trzeba się skupić na właśnie takich pigułkach? Krótka informacja może zainteresować i już sama w sobie(kilka zdań, dosłownie) mieć wartość, a w książce wszystko jest krok po kroku przedstawione i zawiera informacje "właściwe", a nie tylko maksymalnie streszczone.
Konkretnie? Moim zdaniem trzeba przeprowadzić jakąś "promocję spirytyzmu", która nie będąc reklamą- zwiększy ilość osób, które zyskają nadzieję, lub choćby szansę na nią... które będą wiedzieć gdzie szukać chociaż!
Hilary
 

Re: Cena książki a jej dostępność

Postautor: konrad » 18 wrz 2012, 21:34

mijk pisze:Dlatego zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem założenie czegoś na kształt e-biblioteki czyli biblioteki on-line, gdzie można byłoby zakupić licencję na książkę w cenie np. 5-10 zł na np. tydzień-dwa.


Jeśli chodzi o książki w wersji elektronicznej, to myślę, że takie rozwiązanie technologicznie by nas przerosło. Ja sam na razie zwlekam z wejściem w temat sprzedaży książek w wersji e-booków, bo żeby miało to sens, muszą być one dobrze zabezpieczone przed piractwem itd. Oczywiście zależy nam na tym, żeby rozprowadzać książki jak najtaniej i najlepiej za darmo, ale póki co nie jest to możliwe. Gdybyśmy w ten sposób postępowali, niestety nie udałoby się pociągnąć spirytyzmu do przodu. Musimy przynajmniej opłacić koszty funkcjonowania wydawnictwa, bo bez niego książki nie trafiłyby nigdy do księgarń, nie mielibyśmy środków na organizowanie wykładów, kongresów czy możliwości sprzedaży książek papierowych itp. A w proponowanym przypadku trzeba byłoby opracować sposób nie tylko generowania plików PDF zabezpieczonych przed piractwem, ale też działających przed krótki czas. Ewentualnie można by też zrobić tak, żeby te książki można było czytać tak jak ogląda się filmy w technologii VOD, ale to też skomplikowana sprawa na dziś.

Był też już kiedyś pomysł stworzenia normalnej biblioteki spirytystycznej, gdzie członkowie PTSS mogliby bezpłatnie wypożyczać książki, opłacając np. tylko koszt przesyłki, ale nie spotkał się on z zainteresowaniem. Ciężko byłoby też go wprowadzić logistycznie, bo musielibyśmy zatrudnić "bibliotekarza", który by te książki wysyłał, ewidencjonował i który by ścigał ludzi je przetrzymujących zbyt długo :D
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości