Maria Skłodowska-Curie

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Maria Skłodowska-Curie

Postautor: forrest » 01 kwie 2012, 19:29

"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: atalia » 02 kwie 2012, 08:31

Ciekawe-przyznam,że nie wiedziałam,iż nasza wielka rodaczka interesowała się spirytyzmem. :shock:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: cthulhu87 » 02 kwie 2012, 10:54

Przecież na facebooku wstawiliśmy fotkę z seansu, w którym brała udział :) Nawiasem mówiąc Roman Bugaj pisze o tym sporo w książce "Eksterioryzacja" i podaje fragmenty protokołów z niektórych posiedzeń. Ale Maria Curie w wywiadzie dla francuskiego dziennikarza P. Heuze, powiedziała, że nie jest ani zwolenniczką ani przeciwniczką mediumizmu - uchyliła się od poparcia którejkolwiek ze stron, twierdząc, że nigdy nie zajmowała się tym tematem na tyle poważnie, by móc o nim autorytatywnie orzekać. Więc pozostanie to raczej tylko ciekawostką z jej biografii...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: atalia » 02 kwie 2012, 11:32

Szczerze mówiac,nie pamietam tej fotki-jakos umknęła mojej uwadze.Ale ciekawostka i to spora jest...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: tadyszka » 06 maja 2012, 20:26

cth masz moze ta ksiazke???
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: cthulhu87 » 06 maja 2012, 20:59

Mam.

Jest też dostepna na allegro:
http://allegro.pl/czy-umarli-zyja-pawel ... 98080.html

chociaż strasznie droga...

Może jednak uda mi się zeskanować te strony dot. Curie

Jeśli chodzi o Romana Bugaja i jego książkę o eksterioryzacji, można ją kupić za grosze na allegro.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: tadyszka » 07 maja 2012, 05:53

no cena mnie lekko zszokowala..

dzieki za info
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: Paweł2 » 10 maja 2012, 17:09

No cena wysoka bo książka ma prawie 100 lat 8-) Takie książki są w bardzo ograniczonym nakładzie z względu na wiek :)
Paweł2
 
Posty: 64
Rejestracja: 20 lis 2010, 02:38

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: Hansel » 09 paź 2015, 20:17

cthulhu87 pisze:Przecież na facebooku wstawiliśmy fotkę z seansu, w którym brała udział :) Nawiasem mówiąc Roman Bugaj pisze o tym sporo w książce "Eksterioryzacja" i podaje fragmenty protokołów z niektórych posiedzeń. Ale Maria Curie w wywiadzie dla francuskiego dziennikarza P. Heuze, powiedziała, że nie jest ani zwolenniczką ani przeciwniczką mediumizmu - uchyliła się od poparcia którejkolwiek ze stron, twierdząc, że nigdy nie zajmowała się tym tematem na tyle poważnie, by móc o nim autorytatywnie orzekać.
Ciekawe ja słyszałem ze ona była zagorzałą ateistką...

http://www.4wymiar.pl/w-nowym-numerze/1 ... duchy.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Maria Skłodowska-Curie

Postautor: Nikita » 10 paź 2015, 10:22

Ja mysle, ze takie umysly swiatle jak wielcy naukowcy czy wielcy artysci...oni sa bardziej otwarci na prawde o zyciu i Bogu.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości