Różne książki...

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Różne książki...

Postautor: nikox85 » 08 mar 2015, 15:28

Zen to nie "tylko siedzenie" . Zen oznacza bycie uważnym w każdej chwili (momencie) swojego życia. Być tu i teraz
Warto przeczytać książki Eckharta Tolle:
Mowa ciszy – twoje codzienne wsparcie,
Potęga teraźniejszości,
Nowa ziemia – przebudzenie świadomości sensu życia.
Te książki naprawdę potrafią pomóc.
nikox85
 
Posty: 96
Rejestracja: 24 lut 2015, 15:25

Re: Różne książki...

Postautor: Hansel » 20 sie 2015, 23:36

cthulhu87 pisze:Wydaje mi się, że u Platona są wyraźne zbieżności z teorią spirytystyczną. Szczególnie w dialogu "Fedon" są interesujące fragmenty dotyczące problemu, jakim jest przywiązanie człowieka do materii i cielesnych uciech. Niesamowite jest, kiedy autor pisze o duszy skupionej za życia na materii, która potem "włóczy się koło pomników i grobów". W świetle tego, co teksty spirytystyczne mówią o procesie poprawy moralnej w ramach kolejnych wcieleń i stopniowego oczyszczania ciała duchowego, wszystko wydaje się układać w logiczną całość.
Ja właśnie planuje się zabrać się za książkę Aleksandera Krawczuka ,,Pan i jego filozof,, http://lubimyczytac.pl/ksiazka/56740/pan-i-jego-filozof
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Różne książki...

Postautor: Mirek » 21 sie 2015, 10:19

Nie tylko u Platona są zbieżności z teorią spirytystyczną.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różne książki...

Postautor: Nikita » 21 sie 2015, 12:15

Mnie ostatnio zainteresowal Emmanuel Swedenborg. Mial wizje zaswiatow i opisal je.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Różne książki...

Postautor: Hansel » 10 paź 2015, 17:51

A właśnie Sokrates został zaliczony przez KK do świętych ?

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/130579/s ... i-folozfii
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Różne książki...

Postautor: Mirek » 31 paź 2015, 07:34

Polecam ciekawą pozycję:
Obrazek


N. D. Walsch, autor kultowych książek Rozmowy z Bogiem został poproszony o napisanie podsumowania swoich dzieł - i tak powstała "Co powiedział Bóg". Dzięki niej w krótki i zwięzły sposób możemy dowiedzieć się, co powinniśmy wiedzieć o życiu, jak odrzucić religijne oraz kulturowe uwarunkowania i jak możemy żyć odzwierciedlając pełnię człowieczeństwa, otworzyć się na nowe idee i piękno świata. To idealna propozycja dla osób chcących lepiej poznać siebie, wzmocnić swą relację z Bogiem oraz całym otoczeniem.



Mam na imię Neale i rozmawiałem z Bogiem. Tobie również się to zdarzyło. Być może nie jesteś tego świadom, ale tak właśnie było. Zapewne nadałeś temu wydarzeniu po prostu inną nazwę. Być może nazwałeś to nagłym uczuciem wszechogarniającej miłości, czy też najwznioślejszą myślą lub największym przypływem natchnienia, jakiego kiedykolwiek zdarzyło Ci się doświadczyć. Lub też, po prostu, genialnym pomysłem, niezwykłym przeczuciem, przypływem geniuszu, zadziwiającym zbiegiem okoliczności, szczęśliwym trafem czy też intuicją. Bez względu na nazwę chodzi o jedno. Jest to przekaz otrzymany ze źródła mądrości i natchnienia, które nosi w sobie każdy z nas. Nazwa, którą nadałem własnym kontaktom z tym źródłem, dokładnie odzwierciedla sposób, w jaki ich doświadczyłem. Nazwałem je Rozmowami z Bogiem. Przybrały one formę prowadzonych na bieżąco dialogów, których treść zapisywałem. Ich lektura zmieniła życie kilku milionów osób. Teraz z kolei chciałbym podzielić się z Tobą najważniejszymi zawartymi w tych dialogach przesłaniami, jak również zaproponować Ci szereg niezwykle przydatnych wskazówek dotyczących stosowania ich w życiu codziennym.

FRAGMENT KSIĄŻKI:

A więc utrzymuje pan, że odbył bezpośrednią rozmowę z Bogiem, proszę nam zatem powiedzieć... co Bóg ma l przekazania światu?" Moim rozmówcą był światowej sławy gospodarz jednego : najpopularniejszych amerykańskich porannych programów telewizyjnych, a pytanie, które mi zadał, było najbardziej doniosłym pytaniem, jakie można sobie wyobrazić. „Mógłby pan streścić to w jednym czy w dwóch zdaniach? -dodał. - Mamy około trzydziestu sekund". W mojej głowie rozpętał się zamęt. W jaki sposób miałbym • ciągu trzydziestu sekund przedstawić kwintesencję tego, co Najwyższy chce obwieścić światu? I nagle, w jednej chwili usłyszałem w swojej głowie odpowiedź Boga. Mrugnąłem i wypowiedziałem słowa, które zaskoczyły nawet mnie samego. „Właściwie to wystarczą mi do tego cztery słowa". Prowadzący uniósł brwi, przez nanosekundę zdradzając niedowierzanie, a następnie z kamienną twarzą zwrócił się do kamery zatem, panie i panowie, człowiek twierdzący, że utrzymuje kontakt z Bogiem...
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różne książki...

Postautor: Hansel » 29 lis 2015, 05:43

Luperci Faviani pisze:Polecam: Co nam mówią zmarli Roussel Reynald'a. Historia działającego w Paryżu medium widzącego. Dobrze się czyta.
A z którego roku to jest książka ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Różne książki...

Postautor: Swarożyc » 20 paź 2016, 08:33

Jeśli mowa o tej książce "Rozmowy z Bogiem" (a raczej trylogii, uściślając) to moim zdaniem niezwykle ciekawa pozycja - Walsch ewidentnie przeplata w niej (choć oczywiście w niezbyt jawny sposób) motywy z religii Wschodu na podobnej zasadzie, jak nasz Miciński w swojej pozycji "Pod czarnymi gwiazdami". Sama konwencja "oświecenia" na przedstawionej zasadzie nie podoba mi się co prawda za mocno, ale zawsze preferowałem przerost treści nad formą, więc idzie to jakoś zdzierżyć. Lepszy od Neale'a jest zdecydowanie Miciński, więc jeśli ktoś nie czytał, to zdecydowanie "Pod czarnymi gwiazdami" i inne jego dzieła polecam. Z miejsca jednak zastrzegam, że to pozycje zarezerwowane dla tych "bardziej zaawansowanych"... ;)
Swarożyc
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2016, 08:23

Re: Różne książki...

Postautor: Mirek » 20 paź 2016, 19:04

Neale D. Walsch, to dzisiaj już nie tylko trylogia "Rozmów z Bogiem". Warto sięgnąć po najnowsze jego pozycje.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różne książki...

Postautor: Luperci Faviani » 26 paź 2016, 21:50

Hansel pisze:
Luperci Faviani pisze:Polecam: Co nam mówią zmarli Roussel Reynald'a. Historia działającego w Paryżu medium widzącego. Dobrze się czyta.
A z którego roku to jest książka ?

Czytałem tę książkę 7 lat temu. Nie pamiętam z którego jest roku, ale ta książka raczej nie ma więcej, niż 10 lat.
Mirek pisze:Neale D. Walsch, to dzisiaj już nie tylko trylogia "Rozmów z Bogiem". Warto sięgnąć po najnowsze jego pozycje.

Według mnie, ta książka jest oszustwem.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości