Wielość żywotów

Re: Wielość żywotów

Postautor: Pawełek » 10 lis 2015, 13:24

danut pisze:Dlaczego wciąż piszecie o nauczkach winie i karze, to dziwne.

Ponieważ niektóre osoby wyjaśniają ten problem w taki sposób w jaki wyjaśnia go spirytyzm :) Ja się w nim najlepiej czuję i najbardziej do mnie przemawia, póki co nie spotkałem się z żadnym konfliktem wewnętrznym by mi coś nie pasowało. Mam oczywiście swoje przemyślenia na różne tematy, ale głównie kieruje się tym co wyczytałem w książkach i się z tym zgadzam :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 13:28

Pawełek pisze:
danut pisze:Dlaczego wciąż piszecie o nauczkach winie i karze, to dziwne.

Ponieważ niektóre osoby wyjaśniają ten problem w taki sposób w jaki wyjaśnia go spirytyzm :) Ja się w nim najlepiej czuję i najbardziej do mnie przemawia, póki co nie spotkałem się z żadnym konfliktem wewnętrznym by mi coś nie pasowało. Mam oczywiście swoje przemyślenia na różne tematy, ale głównie kieruje się tym co wyczytałem w książkach i się z tym zgadzam :)


Oczywiście masz takie prawo myśleć i uważać jak chcesz. Ale dla mnie jest tak jak wyżej napisałam i kojarzy się z wojną o tron, zwierzęcym przywództwem w stadzie i polityczną walką o stołki. :) - żadna mi to sprawiedliwość i dobre prawo..
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wielość żywotów

Postautor: blackbitch » 10 lis 2015, 13:34

danut pisze:
Pawełek pisze:
danut pisze:Dlaczego wciąż piszecie o nauczkach winie i karze, to dziwne.

Ponieważ niektóre osoby wyjaśniają ten problem w taki sposób w jaki wyjaśnia go spirytyzm :) Ja się w nim najlepiej czuję i najbardziej do mnie przemawia, póki co nie spotkałem się z żadnym konfliktem wewnętrznym by mi coś nie pasowało. Mam oczywiście swoje przemyślenia na różne tematy, ale głównie kieruje się tym co wyczytałem w książkach i się z tym zgadzam :)


Oczywiście masz takie prawo. ale dla mnie jest tak jak napisałam i kojarzy się z wojną o tron, zwierzęcym przywództwem w stadzie i polityczną walką o stołki. :) - żadna mi to sprawiedliwość i dobre prawo..

A no właśnie dlaczego za karę nie rozumiem też tego . Co ma tu do rzeczy kara za grzechy . Rodzi się człowiek ma odkryć swoje wnętrze a nie walczyć kto lepiej coś zrozumie , co osiągnie ... liczy się człowiek i jego rozwój duchowy po to tu wraca przychodzi pojawia się czy nagle znika . Danut ma rację ze np . Wspomniane przeze mnie dziecko może rodzi się po to żeby coś sobie udowodnić i odchodzi a jego śmierć może być doświadczeniem dla rodziny nie nauczka czy kara ale próba
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 13:40

No tak, bo takie pojmowanie kojarzy mi się ze średniowieczem, albo nie, z cmentarnymi płatnymi płaczkami- łłoo laboga, a za co mnie Pan bóg pokarał, za jakie grzechy" i dalej czyni co przedtem czyniła. Bo dla nich Bóg jest pojmowany w sposób niezwykle ludzki, dla nich Bóg to ksiądz, lub król, czyli ten kto ma władzę i zdobył ją nie mądrością, ale siłą i na wojnie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wielość żywotów

Postautor: blackbitch » 10 lis 2015, 13:42

danut pisze:No tak, bo takie pojmowanie kojarzy mi się ze średniowieczem, albo nie, z cmentarnymi płatnymi płaczkami- łłoo laboga, a za co mnie Pan bóg pokarał, za jakie grzechy" i dalej czyni co przedtem czyniła.

O właśnie !!! Dokładnie placzki żydowskie hahah ;) a za żadne grzechy tak po prostu widocznie nic nie dzieje się bez przyczyny jakiś cel w tym jest ale napewno nie grzechy i do patry wanie się kary z poprzednich żyć .
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

Re: Wielość żywotów

Postautor: blackbitch » 10 lis 2015, 13:46

Pawełku podzielę post na przyszłość ;) ale pisząc o jednym kilkanaście innych myśli weszło mi do głowy i nie mogłam się opanować :) dlatego pisałam
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 13:50

blackbitch pisze:
danut pisze:No tak, bo takie pojmowanie kojarzy mi się ze średniowieczem, albo nie, z cmentarnymi płatnymi płaczkami- łłoo laboga, a za co mnie Pan bóg pokarał, za jakie grzechy" i dalej czyni co przedtem czyniła.

O właśnie !!! Dokładnie placzki żydowskie hahah ;) a za żadne grzechy tak po prostu widocznie nic nie dzieje się bez przyczyny jakiś cel w tym jest ale napewno nie grzechy i do patry wanie się kary z poprzednich żyć .


I zobacz jeszcze jaki w tym fałsz. Z jednej strony moralność nakazuje nam wspieranie słabszych, pomocną dla nich dłoń, opiekę nad chorym, a z drugiej podszeptem w duszy- "a dobrze mu tak, przeciez cierpi za swoje grzechy"- no kpina jak dla mnie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wielość żywotów

Postautor: blackbitch » 10 lis 2015, 13:57

danut pisze:
blackbitch pisze:
danut pisze:No tak, bo takie pojmowanie kojarzy mi się ze średniowieczem, albo nie, z cmentarnymi płatnymi płaczkami- łłoo laboga, a za co mnie Pan bóg pokarał, za jakie grzechy" i dalej czyni co przedtem czyniła.

O właśnie !!! Dokładnie placzki żydowskie hahah ;) a za żadne grzechy tak po prostu widocznie nic nie dzieje się bez przyczyny jakiś cel w tym jest ale napewno nie grzechy i do patry wanie się kary z poprzednich żyć .


I zobacz jeszcze jaki w tym fałsz. Z jednej strony moralność nakazuje nam wspieranie słabszych, pomocną dla nich dłoń, opiekę nad chorym, a z drugiej podszeptem w duszy- "a dobrze mu tak, przeciez cierpi za swoje grzechy"- no kpina jak dla mnie.

Wiesz ze dokładnie o tym przed chwila pomyślałam że podobna idea kierował się Hitler tez chciał pozbyć się Żydów za karę za pochodzenie ...jak można wogóle tak pomyśleć nie wiem ludzie się nie zastanawiają nad tym co piszą chory to do gazu z nim widać zasłużył sobie na to nie przyda w społeczeństwie ... to jest okrutne
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 14:02

Przecież spirytyzm upodabniał się do doktryn religijnych wyrósł na nich a duże znaczenie i oparcie dawała mu szarlataneria średniowieczna, więc co się dziwić?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wielość żywotów

Postautor: blackbitch » 10 lis 2015, 14:03

Pawełek pisze:blackbitch, Chciałbym się do niego odnieść, ale w wielu sprawach jesteś bliska wyjaśnieniu. Lepiej poczekać aż sama rozwikłasz pewne sprawy bo będzie to lepsze niż jakby ktoś miał Ci wszystko wyłożyć na talerz, a wtedy też człowiek szybciej się uczy :)

Pawełku odnieś się po to to napisałam żeby się tym z kimś podzielić no i oczywiscie czegos sie nauczyc przy okazji :) także śmiało odnoś sie bo jestem bardzo ciekawa twojej opinii i co jeszcze masz na myśli że jestem już bliska wyjaśnienia pewnych spraw?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Księga Duchów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości