Wielość żywotów

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 20:44

Natasza narobiłaś tu chaosu i szukasz zwad, tez Cię ignoruje i nie zarzucaj mi kłamstwa bezpodstawnie.
Xeniu ale czytaj uważnie- ja wyraźnie napisałam o dwóch nurtach spirytyzmu i wcale go nie uogólniłam.

Sama cenię Jezusa.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wielość żywotów

Postautor: Xsenia » 10 lis 2015, 20:53

Danut nie ma dwóch nurtów spirytyzmu :) A nie ma dlatego, że spirytyzm jest tolerancyjny i nie wymaga wierzenia w jakieś dogmaty. I DLATEGO SIĘ NIE DZIELI, bo nie ma po co się dzielić. Dlatego nie ma dwóch, trzech czy ilu tam nurtów. Jest jeden: tolerancja i rozwój osobisty.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 20:55

Xsenia pisze:Danut nie ma dwóch nurtów spirytyzmu :) A nei ma dlatego, że spirytyzm jest tolerancyjny i nie wymaga wierzenia w jakieś dogmaty. I DLATEGO SIĘ NIE DZIELI, bo nie ma po co się dzielić. Dlatego nei ma dwóch, trzech czy ilu tam nurtów. Jest jeden: tolerancja i rozwój osobisty.

A czy wszyscy go tak rozumieją, czytaj wyżej, przecież bardzo łatwo wychodzi szydło z worka, po owocach :D

To może wypowiem się jaśniej chodziło mi o objęcie tematu jakim zajmuje się spirytyzm przez różne osoby.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wielość żywotów

Postautor: cthulhu87 » 10 lis 2015, 21:04

Usunąłem ostatnie 3 posty za wycieczki personalne. Proszę, aby nie łamać zasad dyskusji i się nie obrażać.

Sprawy prywatne proszę wyjaśniać między sobą w wiadomościach prywatnych.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 21:21

Pawełek pisze:
danut pisze:Ja opisałam inne rzeczywistości bo je widziałam i miałam z nimi rzeczywisty kontakt i piszę że nasza dusza ma zasięg do tworzenia się i odtwarzania na wielu płaszczyznach jednocześnie, nasze ciała, a nawet całe planety robią to samo, wszystko żyje i na pewno nie istnieje tylko jedna Ziemia. Inkarnacja to żadne wchodzenie w ciała to odtwarzanie swoich ciał, chociaż niekoniecznie w takiej samej formie, a w takiej na jaką pozwoli nam środowisko, w które się dostajemy.

Mogłabyś proszę napisać w jaki sposób skontaktowałaś się z nimi? Poprzez oobe, czy w inny sposób? Jeśli pisałaś o tym w innym temacie to wybacz.


Nie opisałam tego w temacie, a dokładnie i szczegółowo w książce. Kontaktowałam się z nimi w sposób najbardziej naturalny i realny jak z ludźmi tutaj, a właściwie to oni się ze mną kontaktowali w taki sposób, w którymś z przypadków żołnierz z zaświatów przekazał mi nawet, że aby to było możliwe to on musiał "zrobić mi coś z oczami". Osoby towarzyszące mi w tej sytuacji nie widziały i nie słyszały tego co ja, jednak odczuwały, jakby specjalnie istota na nie oddziaływała fizycznie co było przeze mnie zaobserwowane wyraźnie. Miałam tez OOBE przy przeniesieniach i ważne jest to, ze zostałam w to inne miejsce zabrana wraz z inna osobą, którą trzymałam w tym czasie za rękę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wielość żywotów

Postautor: Achill » 10 lis 2015, 21:35

danut pisze:
Xsenia pisze:Danut nie ma dwóch nurtów spirytyzmu :) A nei ma dlatego, że spirytyzm jest tolerancyjny i nie wymaga wierzenia w jakieś dogmaty. I DLATEGO SIĘ NIE DZIELI, bo nie ma po co się dzielić. Dlatego nei ma dwóch, trzech czy ilu tam nurtów. Jest jeden: tolerancja i rozwój osobisty.

A czy wszyscy go tak rozumieją, czytaj wyżej, przecież bardzo łatwo wychodzi szydło z worka, po owocach :D

To może wypowiem się jaśniej chodziło mi o objęcie tematu jakim zajmuje się spirytyzm przez różne osoby.


Ujmę to tak zróżnicowanie podejścia do spirytyzmu wynika wprost z zasady rozwoju. Osoby lepiej rozwinięte będą się skupiać w spirytyzmie na czym innym niż te mniej. A ze spirytyzm jest uniwersalny to znajduja tu treści dla siebie zaowno sekciarze, osoby uduchowione, poszukujące, wierzące i nawet osoby majace do religii stosunek sceptyczny czy nawet ateistyczny. A to między innymi dlatego że spirytyzm jest niezależny od religii - to przedstawienie pewnej koncepcji świata - REALNEGO ŚWIATA. a nie mitologia. To że mity i wierzenia pokrywają się z tym o czy można się dowiedzieć ze spirytyzmu dowodzi jego uniwersalności.
istnieje owszem pojęcie spirytyzm chrześcijański... pozwolę sobie jednka zwrocic uwagę, że odwołanie do chrześcijaństwa wynika z uznania jako wzór duchowy postaci Jezusa - jako autorytetu moralnego i duchowego - wzór do naśladowania.
Jeśli ktoś przy okazji jest katolikiem... to spirytyzm nic do tego nie ma bo AKCEPTUJE wszystkie formy duchowości, które prowadzą do rozwoju.
Spirytyzm pokazuje nam jaki jest świat, drogą która obierzemy żeby się w tym świecie odnaleźć pozostaje tylko i wyłącznie naszym wyborem
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Wielość żywotów

Postautor: cthulhu87 » 10 lis 2015, 21:48

Zgadzam się ze wszystkim, co napisał Achill. Od siebie dodam tylko, że sam prezentuję raczej ten nurt niereligijny, a nigdy nie miałem z tego powodu żadnych nieprzyjemności ze strony innych spirytystów. Tak to wygląda, przynajmniej w polskim spirytyzmie.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 21:49

Achill pisze:
danut pisze:
Xsenia pisze:Danut nie ma dwóch nurtów spirytyzmu :) A nei ma dlatego, że spirytyzm jest tolerancyjny i nie wymaga wierzenia w jakieś dogmaty. I DLATEGO SIĘ NIE DZIELI, bo nie ma po co się dzielić. Dlatego nei ma dwóch, trzech czy ilu tam nurtów. Jest jeden: tolerancja i rozwój osobisty.

A czy wszyscy go tak rozumieją, czytaj wyżej, przecież bardzo łatwo wychodzi szydło z worka, po owocach :D

To może wypowiem się jaśniej chodziło mi o objęcie tematu jakim zajmuje się spirytyzm przez różne osoby.


Ujmę to tak zróżnicowanie podejścia do spirytyzmu wynika wprost z zasady rozwoju. Osoby lepiej rozwinięte będą się skupiać w spirytyzmie na czym innym niż te mniej. A ze spirytyzm jest uniwersalny to znajduja tu treści dla siebie zaowno sekciarze, osoby uduchowione, poszukujące, wierzące i nawet osoby majace do religii stosunek sceptyczny czy nawet ateistyczny. A to między innymi dlatego że spirytyzm jest niezależny od religii - to przedstawienie pewnej koncepcji świata - REALNEGO ŚWIATA. a nie mitologia. To że mity i wierzenia pokrywają się z tym o czy można się dowiedzieć ze spirytyzmu dowodzi jego uniwersalności.
istnieje owszem pojęcie spirytyzm chrześcijański... pozwolę sobie jednka zwrocic uwagę, że odwołanie do chrześcijaństwa wynika z uznania jako wzór duchowy postaci Jezusa - jako autorytetu moralnego i duchowego - wzór do naśladowania.
Jeśli ktoś przy okazji jest katolikiem... to spirytyzm nic do tego nie ma bo AKCEPTUJE wszystkie formy duchowości, które prowadzą do rozwoju.
Spirytyzm pokazuje nam jaki jest świat, drogą która obierzemy żeby się w tym świecie odnaleźć pozostaje tylko i wyłącznie naszym wyborem


Zgadzam się i doskonale to objaśniłaś.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wielość żywotów

Postautor: atalia » 10 lis 2015, 22:12

Tak, charakteryzujemy się brakiem dogmatów i to mi sie bardzo podoba bowiem przez nieracjonalne i nielogiczne dogmaty to ja uciekłam z KK gdzie pieprz rosnie, choć osobiście nic nie mam przeciwko katolikom.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wielość żywotów

Postautor: danut » 10 lis 2015, 22:18

atalia pisze:Tak, charakteryzujemy się brakiem dogmatów i to mi sie bardzo podoba bowiem przez nieracjonalne i nielogiczne dogmaty to ja uciekłam z KK gdzie pieprz rosnie, choć osobiście nic nie mam przeciwko katolikom.


Tak powinno być. Poszukiwanie wiedzy to korzystanie z dotychczasowych doświadczeń, i tu można korzystać przecież z przekazów mędrców i mistyków nawet tych starożytnych, ale potrzeba rozpatrywać je, szukać wyjaśnień a nie powtarzać tylko dawnych po kimś haseł. I jeszcze twierdzić, ze coś nie istnieje, a bo nie, bo ja ci tak powiedziałem. Precz z dogmatami przede wszystkim. Zauważyłaś co pisze u mnie w podtytule? - naukowe wyjaśnienie zjawisk nadprzyrodzonych - poparte faktami i doświadczeniem, nie wymysłem. ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Księga Duchów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości