Nowe wydanie Księgi Duchów

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: konrad » 20 wrz 2012, 20:31

Polecam artykuł Sergio Thiesena "Pola i fluidy" w którymś z numerów kwartalnika. Sergio jest fizykiem akurat, więc bardzo ciekawie, choć krótko ;), opisał temat. Ja skłaniam się ku temu, by pozostać przy nazewnictwie Kardeca, bo może ma ono głębszy sens, a jak nie ma, to będzie trzeba nową teorię dobudować, co nie jest problemem. Energia jest też dość szerokim i mylącym pojęciem... Co do pola kwantowego i innych terminów bardziej nowoczesnych - najpierw chciałbym, żeby ludzie dokładnie zrozumieli, czym te zjawiska są, bo na razie w wielu przypadkach naukowcy jeszcze błądzą... I nie zdziwię się, jak się okaże, że pole kwantowe, grawitacja i inne nie do końca jasne dla nas dziś zjawiska związane są z istnieniem czegoś bardziej namacalnego, co u Kardeca nazywano fluidem powszechnym, później eterem itp. Generalnie jednak ważna jest ogólna myśl: mamy do czynienia z pewnym łącznikiem, substancją choć być może niematerialną, w której zanurzone są wszystkie cząsteczki, a właściwie której cząsteczki są częścią - coś na takiej zasadzie, jak gdybyśmy wyobrazili sobie wielki obraz, na którym namalowane są różne przedmioty. De facto barwy nadają tym przedmiotom indywidualność na płótnie, ale koniec końców wszystkie z nich są tylko płótnem i choć wydają się oddzielne, są ze sobą połączone.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: atalia » 21 wrz 2012, 07:04

O to połączenie wszystkiego ze wszystkim właśnie mi chodziło. A jak się na "to" mówi, to już chyba sprawa drugorzędna.
Jednak trzeba sobie uswiadomić, że pole kwantowe nie jest tylko abstrakcją matematyczną, ale istnieje naprawdę. Naukowcy zastanawiają się nad czerpaniem energii z tego niewyczerpalnego zbiornika - trudno wyobrazić sobie, by energię mozna było uzyskać z czegoś stricte matematycznego.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: cthulhu87 » 21 wrz 2012, 09:08

atalia pisze:trudno wyobrazić sobie, by energię mozna było uzyskać z czegoś stricte matematycznego.


No nie wiem:D Jakby ktoś w banku pomylił się i dopisał parę zer przy kwocie, którą dysponuję na swoim koncie, tym samym dałby mi niezłego powera 8-)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: atalia » 21 wrz 2012, 14:27

:lol:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: Krzysztoff » 21 wrz 2012, 17:04

Atalio - fizykiem nie jestem :) natomiast trochę się tam tej fizyki uczyłem :)
Konrad dzieki - tego akurat kwartalnika nie mam ale przy okazji nabędę

Jeszcze jeden fajny trop i to może o tym mówisz Atalio to jest tak zwane "pole Higgsa" i to pole generalnie istnieje w całym wszechświecie i wg. tej teorii odpowiada za nadawanie cząstkom masy.

W KD czytamy o fluidzie powszechnym , że "...bez niego materia ... nigdy nie nabrała by właściwości zapewniających jej masę." - a to dokładnie zapewnia (podobno) pole Higgsa :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: Hilary » 21 wrz 2012, 19:24

W zasadzie, to zostało to już chyba potwierdzone... ale poważny naukowiec jest zawsze opieszały w ogłaszaniu wyników, toteż udowodniono istnienie bozonu Higgsa, którego istnienie było domniemane na podstawie anomalii masowych... skoro dowiedziono tego jednego, to matematyczne i już dość dojrzałe wzory lecac w drugą stroną potweirdzają chyba isttnienie pola. Oczywiście nic nie jest pewne, jednak bozon Higgsa odpowiadający za masę, więc i wiążące się z oddziaływaniem grawitacyjnym istnieje ;)
Hilary
 

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: czarnyMag » 13 kwie 2018, 00:26

W samej Księdze Duchów jest napisane, że duchy przykazały Kardekowi by na okładce tej książki umieścił winorośl - i tu pytanie moje: Kupiłem u Was wydanie Księgi Duchów bez tej winorośli :lol: Jakaś samowola czy roztargnienie drukarza?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: ZabaZaba » 03 paź 2020, 21:42

Czytam i przyznam, że na razie trudno strawne.
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: Elka » 05 paź 2020, 07:35

ZabaZaba pisze:Czytam i przyznam, że na razie trudno strawne.


Hej,

Ja przeczytalam wlasnie kilka dni temu ,

Do okolo 200 strony ciezko mi sie czytalo- ale potem nie moglam przestac czytac... napewno wroce do niej bo trudno mi zrozumiec wiele nowych znaczen z ktorymi wczesniej sie nie spotkalam..
zycze wytrwalosci w czytaniu bo warto :roll:
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Nowe wydanie Księgi Duchów

Postautor: ZabaZaba » 05 paź 2020, 09:15

Elka pisze:
ZabaZaba pisze:Czytam i przyznam, że na razie trudno strawne.


Hej,

Ja przeczytalam wlasnie kilka dni temu ,

Do okolo 200 strony ciezko mi sie czytalo- ale potem nie moglam przestac czytac... napewno wroce do niej bo trudno mi zrozumiec wiele nowych znaczen z ktorymi wczesniej sie nie spotkalam..
zycze wytrwalosci w czytaniu bo warto :roll:


o widzisz, jestem gdzieś przed stroną 200, czyli za chwilę będzie z górki :D oczywiście planuję przeczytać do końca i wtedy będę oceniać
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Księga Duchów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości