Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: cthulhu87 » 22 lis 2010, 01:07

http://projekt-cheops.com/plain.aspx?la ... d=505&cmd=

wyborna lektura :mrgreen:
Ciekawe, co jeszcze wymyślą do 2012 roku : )
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Nangaparbat » 22 lis 2010, 05:27

Dlatego tez wypada brac pod dyskusje takie teksty a nie oceniac z gory.

A co do samego tekstu, Ja sie nie wypowiem bo za malo wiem :")
Nangaparbat
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2010, 01:05
Lokalizacja: Slask

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: konrad » 22 lis 2010, 14:08

Moje podejście do tekstów Projektu Cheops jest już powszechnie znane. Generalnie wychodzę z założenia podobnego jak Kardec. Jeśli jakaś prawda ma być przekazana, zrobią to Duchy w wielu miejscach na świecie. Ponieważ żadne medium spirytystyczne nie uzyskało podobnego przekazu, rewelacje Enkiego po prostu ignoruję. Moim zdaniem dostrzegam w nich jedynie próbę wywołania w ludziach strachu i skłonienie ich do opłacania wykopalisk, które i tak nie są prowadzone.

Zauważyłem też drobne tendencje do przesunięcia daty 2012. Powoli zaczyna się mówić, że jednak kalendarz Majów został źle zinterpretowany. Wczoraj na sympozjum "Tajemnice świata" słyszałem, że jednak coś ma się dziać, ale koło 2080 roku itp.

Zamiast fundować bezsensowne wykopaliska lepiej więc przekazać nadwyżkę swoich pieniędzy na jakąś organizację charytatywną. Będzie z tego lepszy pożytek.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: dlaczego » 22 lis 2010, 16:54

Nangaparbat pisze:Dlatego tez wypada brac pod dyskusje takie teksty a nie oceniac z gory.


Zgadza się, powinniśmy brać pod uwagę różne teksty, hipotezy, zdarzenia, fakty.... a wówczas zwiększą się nasze szanse na odkrycie prawdy. Na dowód powyższego dwa cytaty które relacjonują się z tematem:

„Spirytyści zbyt ortodoksyjni nie powinni obawiać się że spowodują pewne zamieszanie w podstawowych i przyjętych zasadach spirytyzmu, jedynie przez fakt badania nauk i wiedzy innych ruchów spirytualistycznych. Poza tym poznanie prawdziwego mechanizmu nieśmiertelnego życia Ducha, nie nastąpi w sposób natychmiastowy i cudowny. Dokona się za pomocą studiowania, badania i bezustannych poszukiwań ze strony uczniów wolnych od przynależności do jakiejkolwiek sekty. Wygodna postawa spirytysty który świadomie ignoruje jakąkolwiek sprawę która nie relacjonuje się z jego doktryną, jest w zasadzie bardziej owocem uprzedzenia mentalnego niż obawą wprowadzenia nieładu w doktrynie. Nieład nie jest właściwością rzeczy które badamy lecz nas samych. Człowiek rzeczywiście nierozumiejący {zdezorientowany} boi się poznać inne ruchy ezoteryczne, których podstawowe zasady, w swej istocie opierają się na fundamentach podobnych do tych, które posiada Spirytyzm. Takie obawy powodują stagnację w rozwoju mentalnym, której niektórzy uczniowie nie opanują aż do następnej egzystencji”.

„Jeśli Spirytyzm oznacza otwarte drzwi do odkrycia duchowości, wskazanym jest dla ucznia zagłębić się w Świątyni i odkryć tajemnice swojej własnej nieśmiertelności, jak również poznać Źródło z którego duchy wzięły swoje poglądy do zbudowania doktryny spirytyzmu. Uczeń który pozostaje uparcie przywiązany do ortodoksyjnej tradycji Kardeca, pomijając przy tym zdobywaną przez tysiąclecia wiedzę o nieśmiertelności życia ducha, dowodzi że nie zrozumiał Spirytyzmu, ponieważ Spirytyzm jest doktryną w istocie szeroką i ewoluującą, natomiast nie jest zbiorem postulatów w dyskusji na temat tego co Allan Kardec powiedział lub czego nie powiedział”.

„Esclarecimientos del Mas Alla” str. 42 i 43 – psychografia ducha RAMATIS za pomocą medium Dr. Hercilio Maes, rok 1964
dlaczego
 
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 15:43

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Voldo » 22 lis 2010, 16:57

konrad pisze:Zauważyłem też drobne tendencje do przesunięcia daty 2012. Powoli zaczyna się mówić, że jednak kalendarz Majów został źle zinterpretowany.

Tak, w sumie to niedawno czytałem o tym...
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... omosc.html
Nie wiem, ile w tym jest ogólnie prawdy, ale jeśli rzeczywiście im zawiódł przelicznik to mogłoby się generalnie okazać, że już przeżyliśmy koniec świata wg Majów.
Zresztą, co do 2012... Co z tego, że świat się wtedy skończy? Co my materialiści, żeby się śmiercią przejmować? ;)

konrad pisze:Zamiast fundować bezsensowne wykopaliska lepiej więc przekazać nadwyżkę swoich pieniędzy na jakąś organizację charytatywną. Będzie z tego lepszy pożytek.

Co prawda to prawda.

konrad pisze:Generalnie wychodzę z założenia podobnego jak Kardec. Jeśli jakaś prawda ma być przekazana, zrobią to Duchy w wielu miejscach na świecie.

A to w sumie jest godne zapamiętania i naśladowania.
:)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: cthulhu87 » 22 lis 2010, 17:16

dlaczego pisze:
Nangaparbat pisze:Dlatego tez wypada brac pod dyskusje takie teksty a nie oceniac z gory.


Człowiek rzeczywiście nierozumiejący {zdezorientowany} boi się poznać inne ruchy ezoteryczne, których podstawowe zasady, w swej istocie opierają się na fundamentach podobnych do tych, które posiada Spirytyzm.


Czy aby na pewno?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: dlaczego » 22 lis 2010, 17:53

Kontekst cytatu nie odnosi się wybiórczo do Projektu - Cheops, natomiast wydaje się być ciekawym jego ogólne przesłanie - wskazanym jest badanie i poznawanie innych ruchów spirytualistycznych, gdyż kodyfikacja doktryny spirytyzmu jeszcze nie jest zakończona.

Historia pokazuje nam, że dawno temu, w czasie kiedy cały świat twierdził że Ziemia jest płaska znalazł się jeden szaleniec który twierdził że Ziemia jest okrągła - jak się później okazało miał racje. Podobna historia była z uznawaniem Ziemi za centrum wszechświata, i w wielu innych przypadkach... Jaką mamy pewność że nie może być podobnie w przypadku duchów?
dlaczego
 
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 15:43

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Voldo » 22 lis 2010, 18:28

dlaczego pisze:wskazanym jest badanie i poznawanie innych ruchów spirytualistycznych

Życia by nam nie starczyło, żeby poznać i zbadać choć połowę ruchów spirytualistycznych... Albo i mniejszej ilości.

dlaczego pisze:Jaką mamy pewność że nie może być podobnie w przypadku duchów?

Pewność daje nam logika...
Ale napisz, co masz na myśli, że mogłoby być inaczej w przypadku Duchów?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Nikita » 22 lis 2010, 19:45

A kto to jest ten Enki? Pierwszy raz o nim slysze...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: dlaczego » 22 lis 2010, 19:47

Voldo pisze:Życia by nam nie starczyło, żeby poznać i zbadać choć połowę ruchów spirytualistycznych... Albo i mniejszej ilości.


Jedno życie nie wystarczy ale nie zapominajmy o sprawie podstawowej - wg. Spirytyzmu mamy tych żyć bardzo wiele do dyspozycji.

dlaczego pisze:Pewność daje nam logika...Ale napisz, co masz na myśli, że mogłoby być inaczej w przypadku Duchów?


Wydaje się, że również logika nakazuje przynajmniej wziąć pod uwagę historię przełomowych odkryć w świecie fizycznym podczas oceny wartości nowych rewelacji.
W przypadku duchów mogłoby być tak, że rewelacje pojedyńczego ducha (w tym przypadku Enkiego) z czasem się potwierdzą i zostaną uznane za prawdę.
dlaczego
 
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 15:43

Następna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości