Mity i stereotypy - znalezione w necie

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: Voldo » 05 mar 2010, 21:43

cthulhu87 pisze:"Podstawa doktryny A. Kardec’a jest teoria reinkarnacji, a wiec wiara, ze dusza po smierci ciala wciela sie w inne cialo: roslinne, zwierzece badz ludzkie


W tym momencie padłem.
Wciela się w roślinę - no to jest przegięcie totalne. To o wcielaniu się w zwierzę oczywiście również.

cthulhu87 pisze:"Najbardziej bolesne jest jednak wciąganie do okultyzmu i spirytyzmu dzieci - także poprzez szkoły - co bolało także (i boli) w przypadku absurdalnej propagandy - zwykle bez zgody rodziców - Harry'ego Pottera w szkołach (także poprzez zmuszanie dzieci do oglądania tandetnych, mrocznych i brutalnych filmów na ten temat). Brońmy dzieci przed mrokami pogańskich duchowości, oferując im radość i światło chrześcijańskiej nadziei"



Głupie pytanie... Gdy nasze dzieci nie będą oglądać "tandetnych, mrocznych i brutalnych" filmów... (Hm, czyli nie będą oglądać telewizji prościej mówiąc)...
To czy będą "święci"? A co zrobimy z dziećmi w szkole, które oglądają te tandetne filmy i je opowiadają? Wyrzucimy je i stworzymy szkołę dla "świętoszków" którzy generalnie chyba nie będą mogli wychodzić na ulicę, żeby ich nie "skaziło"?

Mówią "przed mrokami pogańskich duchowości, oferując im radość i światło chrześcijańskiej nadziei" - większym mrokiem bym nazwał to, co mówi kościół, patrząc na to, na czym opierają się jego nauki. Hm.


"Z kolegami spod bloku, (...) pierwsze seanse" - tia... Niech ludzie którzy biorą się za takie poważne rzeczy bez jakiegokolwiek przygotowania opowiadają o tym nazywając to takim tytułem... No jakaś paranoja.

A co do filmu - przez takie coś bardzo wielu ludzi może się zniechęcić na samym wstępie, skoro widzi tytuł "spirytyzm" i słyszy takie coś.
Zresztą, rozwaliła mnie jedna rzecz... Koleś mówi o rzeczach, których nawet nie jest w stanie poprawnie nazwać. OBE? Co to jest? Może jakiś mroczny odłam OOBE?



A co do tego, że kontakty z Duchami są sprawą niebezpieczną.
Ja się z tym jak najbardziej zgodzę. Ale jak się ma dużą wiedzę na ten temat i czyste serce oraz wywołujących kieruje chęć poznania, chęć nauki, a nie czysta ciekawość to jest to na pewno duuużo mniej niebezpieczne.
Proste porównanie - grupka ludzi, którym się nudzi, więc mówią sobie "wywołajmy Duchy"... Oczywiście żaden z nich nie ma ŻADNEJ wiedzy na ten temat... Biorą się za wywoływanie, kieruje nimi tylko ciekawość, bez żadnych chęci nauki czegokolwiek... Jaki Duch przyjdzie? Znacie odpowiedź.
A teraz drugi przypadek - grupka spirytystów, po długo miesięcznych przygotowaniach, z "przerobionymi" i zrozumianymi lekturami na temat, których kieruje tylko chęć nauki, a nie ciekawość... Który Duch bardzo prawdopodobnie przyjdzie? I tutaj znacie odpowiedź.
Więc owszem, jest to niebezpieczne, ale tylko od nas samych zależy, w jakim stopniu to będzie niebezpieczne.

Jeśli chodzi o niebezpieczeństwo związane z kroczeniem drogą spirytyzmu w sensie drogą czysto teoretyczną... Nic w tym niebezpiecznego nie ma.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: Hansel » 31 mar 2015, 21:36

atalia pisze:Robert Tekieli jest znanym ultrakatolickim publicystą
Ciekawa sprawa ale wygląda na to że on odreagowóje to co robił w młodości
http://www.radiownet.pl/publikacje/robe ... zy-oszolom
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: Hansel » 13 lip 2015, 23:31

http://kultura.newsweek.pl/robert-tekie ... 6,1,1.html Powiem wam że chciał bym go widzieć w tych czasach kiedy był magiem...

Resztą tutaj jest najlepsza recenzja jego książęk - http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8707
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: Mirek » 14 lip 2015, 18:56

Obrazek

Obrazek
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: Hansel » 16 lip 2015, 11:57

https://www.youtube.com/watch?v=hTOHCYVFo8s - Powiem wam że od kiedy trafiłem na ten film to zaczynam rozumieć czemu TV Trwam nie chcieli przyznać miejsca na multipleksie i najbardziej przeraża mnie tutaj to że ktoś uznał że on się nadaje do tego żeby mogły go oglądać dzieci...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: cthulhu87 » 16 lip 2015, 20:55

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: Hansel » 17 lip 2015, 18:50

Kocham was, mamo i tato. Przebaczcie mi to, co zrobiłem, ale Ash wezwał mnie do siebie i muszę iść". Taki list trzymał w ręku 14-latek z RPA który popełnił samobójstwo. (Pokemon Asha stoi najwyżej w pokemonowej hierarchii, posiada najwiąkszą moc. Pokonać go można tylko oddając własne życie). (za: Nasz Dziennik nr 119)
Myślicie że ta historia jest autentyczna ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: cthulhu87 » 17 lip 2015, 19:06

Jeśli napisali tak w "Naszym Dzienniku", to musi być prawda ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: Pawełek » 17 lip 2015, 19:06

A czemu nie? Niższe duchy mogły tak zmanipulować sytuację więc myślę że jest to możliwe Hansel :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mity i stereotypy - znalezione w necie

Postautor: Hansel » 18 lip 2015, 19:22

http://www.newage.info.pl/ - po przejrzeniu tej strony nasuwa mi się wnisek że taki Takieli, Zwoliński czy Pasacki to są niebezpieczni sekciaże których należało by dla bezpieczeństwa innych ludzi jakoś odizolować od społeczeństwa...

W każdym razie teraz już wiem skąd Natanek bieże materiałny na swoje kazania...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości