Gry komputerowe

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Gry komputerowe

Postautor: Hansel » 08 gru 2015, 13:00

,,Świat gier komputerowych nie jest wolny od zagrożeń duchowych. Już pierwsze spopularyzowane gry, powstające w latach 90. XX wieku, zawierały elementy przemocy i satanizmu. Niekiedy ich celem była właśnie przemoc czy zadanie komuś śmierci (np. seria gier Mortal Kombat – tłum. Śmiertelna Walka). Z czasem, wraz z rozwojem technologii, grafika stawała się coraz dokładniejsza i bardziej precyzyjna. W gry wpleciono symbole i elementy okultystyczne. Nietrudno było stwierdzić propagowanie i kult zła, cierpienia, przemocy, śmierci czy diabła, gdyż często już tytuły mówiły same za siebie: Devil Inside (Diabeł w środku), Game of Death (Gra Śmierci) czy Resident Evil (Mieszkanie Zła). W ofercie sklepów pojawiły się także gry komputerowe antychrześcijańskie. Dla przykładu można podać grę Populous III, w której gracz uczy się, jak zostać bogiem.

Pomimo ogromnej ilości agresji i przemocy wynoszonej na piedestał, gry te często posiadają ograniczenia wiekowe nieproporcjonalnie niskie do ilości propagowanych treści. Jan Bernacki (fragm. ze strony: http://www.poloniauk.com) opisuje jedną z serii gier w następujący sposób: (…) gra jest celowo i bezwstydnie kontrowersyjna. Prezentuje sceny pospolitej przemocy, niedwuznaczne sytuacje seksualne, prostytucję, wulgarny język oraz, jak twierdzą niektórzy komentatorzy, gloryfikuje działalność przestępczą. Pierwsza gra z serii GTA (przyp. Grand Theft Auto) została opisana przez Federację Policjantów jako “chora, skrzywiona i godna najgłębszej pogardy”. Po premierze GTA 3 amerykański kongresman Joe Baca, Demokrata z południowej Kalifornii, złożył w 2002 roku projekt ustawy o ochronie dzieci przed seksem i przemocą w grach wideo, pytając: “Czy naprawdę chcecie, by wasze dzieci wcielały się w postać masowego mordercy lub złodzieja samochodów, gdy wy jesteście w pracy?”. W Australii gra została zakazana. Poza tym dzieci i młodzież często chętniej sięgają po gry zakazane w ich wieku. Dobrym wskaźnikiem może być fakt, iż wśród pięciu najlepiej sprzedających się gier na PlayStation 2, aż trzy z nich stanowią gry przeznaczony dla osób pełnoletnich, a ilość sprzedanych krążków z Grand Theft Auto: San Andreas przekroczyła 17 mln.

gra2

Badania poświęcone osobom grającym w gry komputerowe z dużą ilością przemocy wykazały, iż gracze ci cechują się nasiloną agresją, sporą pewnością siebie, unikaniem odpowiedzialności oraz przekonaniem o własnej doskonałości. Stwierdzono także problemy w budowaniu właściwych kontaktów społecznych. Gracze ci często traktują innych jak przedmioty, które można zniszczyć, przestawić, wykorzystać (Gała, Uflik, Lublin 2000). Amerykański psycholog Craig Brod stwierdził, że kosztem rewolucji komputerowej jest tzw. technocentryczny model człowieka, który charakteryzuje się m. in. adoptowanie nawyków umysłu zbliżonych do działania komputera, słaba uczuciowość, naleganie na wydajność i szybkość, brak empatii, niska tolerancja na niejednoznaczność ludzkiego zachowania i komunikowania się.

To wszystko sprawia, że poza konsekwencjami psychospołecznymi, pojawiają się także konsekwencje duchowe. Gry komputerowe mogę stanowić ogromne możliwości otwierania się na świat demoniczny. Utożsamienie się z postacią prowadzoną w grze (które ma miejsce przy każdej rozgrywce), połączonej z mniej bądź bardziej świadomą afirmacją zła (przemocy, agresji, satanizmu, okultyzmu) jest wewnętrznym przyzwoleniem na ingerencję diabła w naszym życiu.

Gry zawierające satanizm i okultyzm

Aces and Eights
Darklands
Devil Inside
Doom
Dungeon Keeper
Elvira,,
Evil’s Doom
Garbiel Knight
Game of Death
Hell on Earth
Heretic
Hero’s quest
Hexen
Killing Stones
Messiah
Mortal Kombat
Quake
Resident Evil
Running Man
Russian Roulette
Seventh sword of mendor
Suburbs
Wizard’s crown

Gry zawierające satanizm i przemoc

Assassin’s Creed
Blood
Carmageddon
Clive Barker’s Jericho
Counter Strike
Diablo
Dungeons & Dragons
Fear
Grand Theft Auto
Hitman
Kingpin
Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude
Manhunt
Metal Gear Solid
Postal
Rumble Roses
The Darkness
The Guy Game
The Punisher

Gry antychrześcijańskie

Hell Game
Perihelion
Populus III
Sententiahas

http://pojdzzamna.org.pl/do-poczytania/ ... fskie.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Gry komputerowe

Postautor: Voldo » 08 gru 2015, 18:08

Bla bla bla...

To było, jest i będzie, że tak się wyrażę - pieprzenie głupot.

Gry nie są winne niczemu, jeśli ktoś idzie ze strzelbą strzelać w wozy policyjne, to znaczy że ma coś nie tak poukładane w głowie, a nie dlatego, że pograł sobie w GTA.
Ja grałem w gry typu właśnie Diablo (moje ulubione uniwersum - jako że to nie tylko gry a też i książki), Dooma, Quake'a, Mortal Kombata czy Postala - czy sprawiło to, że wyszedłem na ulicę strzelać do ludzi czy wywoływać jakieś "demony"? Nie, nie wydaje mi się.
Wszystkie gry były dla mnie czystą rozrywką, a ile śmiechu było jak z kolegą graliśmy w Mortal Kombat...

Teraz gry, np. taki Need for Speed (gra polegająca na udziale w nielegalnych wyścigach itd.) ma na wstępie powiedziane "ta gra służy tylko jako rozrywka, pamiętaj, by w prawdziwym świecie jeździć ostrożnie i zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa" - nawiasem mówiąc, kiedyś nie trzeba było takich komentarzy dawać, tak samo jak nie było w programach telewizyjnych informacji typu "nie róbcie tego w domu" - bo każdy wiedział, że to tylko tylko rozrywka, która powinna zostać w wymiarze wirtualnym - jednak teraz rodzice wielu dzieciaków mają je gdzieś, przez co te nie mają wpojonych odpowiednich wartości i zdolności logicznego myślenia, bo w końcu czego innego wymaga wymyślenie, że gra to gra, a życie realne to życie realne...

Poza tym - były badania, które mówiły również o tym, że granie wspomaga rozwój myślenia logicznego jak i myślenia strategicznego, zwiększa refleks i tzw. multitasking, czyli możliwość robienia wielu rzeczy naraz - jednak ciekawsze jest mówienie, że gry są złe i szkodliwe.
Coś jak mówienie, że broń palna zabija ludzi...
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry komputerowe

Postautor: Achill » 08 gru 2015, 18:11

Voldo pisze:Bla bla bla...

To było, jest i będzie, że tak się wyrażę - pieprzenie głupot.

Gdy nie są winne niczemu, jeśli ktoś idzie ze strzelbą strzelać w wozy policyjne, to znaczy że ma coś nie tak poukładane w głowie, a nie dlatego, że pograł sobie w GTA.

no nie wiem, dawno nie widziałem tu na tym forum takich brzydkich słów. To na pewno wina tych gier Voldo. :twisted:
;)
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Gry komputerowe

Postautor: Voldo » 08 gru 2015, 18:13

Achill pisze:no nie wiem, dawno nie widziałem tu na tym forum takich brzydkich słów. To na pewno wina tych gier Voldo. :twisted:
;)

Zdecydowanie :lol:
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry komputerowe

Postautor: cthulhu87 » 08 gru 2015, 23:23

A wiecie, że jest taka gra komputerowa : "Z(l)ew Cthulhu - mroczne zakątki świata"? :P
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Gry komputerowe

Postautor: Pawełek » 08 gru 2015, 23:25

Muszę chyba zerknąć do regulaminu forum, czy przypadkiem autoreklama nie jest zabroniona :P
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gry komputerowe

Postautor: Hansel » 09 gru 2015, 05:09

Oto lista gier demonicznych. Nie pozwól swoim dzieciom grać w te gry!

Większość rodziców bagatelizuje świat gier komputerowych, a ten wcale nie jest wolny od zagrożeń duchowych. Już pierwsze popularne gry zawierały elementy przemocy i satanizmu…



Gry z demonami się nie wygrywa.
Kiedy w chłopcach zanika duch i wola walki z lenistwem, tchórzostwem, głupotą, rośnie w nich pasja walki w grach komputerowych. W tych grach chłopcy walczą z przeważającymi siłami wrogich wojowników, robotów i potworów, ale także z demonami, a nawet z samym diabłem. Z tym że narzędzia tej walki (emblematy, osłony, praktyki, metody, magiczne zaklęcia, źródła mocy etc.) są też demoniczne. Tak więc odbywa się to nie tylko w przestrzeni podyktowanej przez przeciwnika (mrocznej, piekielnej), ale na jego zasadach i z jego wygraną. Bo nawet gdy nielicznym graczom udaje się osiągnąć ostatni poziom gry i jakoby wygrać, to setki godzin poświęconych tej grze i jej regułom są pośrednią wygraną sił demonicznych w przestrzeni duszy gracza. Co z tego, że gracz będzie zarozumiale twierdził, że jest inaczej. W końcu nie ma on pojęcia, z jak perfidnym przeciwnikiem wdał się w grę i walkę. A ten przegrywa tylko z Bogiem — nigdy z człowiekiem.

Większość rodziców bagatelizuje świat gier komputerowych, a ten wcale nie jest wolny od zagrożeń duchowych. Już pierwsze popularne gry zawierały elementy przemocy i satanizmu, choćby seria gier Mortal Kombat (Śmiertelna walka). W gry zaczęto wplatać elementy okultystyczne. Już same tytuły mówiły za siebie: Devil Inside (Diabeł w środku), Game of Death (Gra śmierci). Pojawiają się także antychrześcijańskie gry komputerowe, np. Populous 3, w której gracz uczy się, jak zostać bogiem. Takie gry komputerowe mogą umożliwiać otwieranie się na świat demoniczny. Utożsamienie się z postacią prowadzoną w grze łączy się z mniej lub bardziej świadomą afirmacją zła i jego uosobienia. Dobrze, żeby mało świadomi tego rodzice poznali choć część tego rodzaju gier.

Gry zawierające elementy satanizmu i okultyzmu

Aces and Eights
Darklands
Devil Inside
Doom
Dungeon Keeper
Elvira
Evil’s Doom
Gabriel Knight
Game of Death
Hell on Earth
Heretic
Hero’s Quest
Hexen
Killing Stones (?)
Messiah
Mortal Kombat
Quake
Resident Evil
RollerCoaster Tycoon
Running Man
Russian Roulette
Seventh Sword of Mendor
Suburbs
Wizard’s Crown
Gry zawierające elementy satanizmu i przemoc

Assassin’s Creed
Blood
Carmageddon
Clive Barker’s Jericho
Counter-Strike
Darkness
Diablo
Dungeons & Dragons
F.E.A.R.
Grand Theft Auto
Guy Game
Hitman
Kingpin
Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude
Manhunt
Metal Gear Solid
Postal
Punisher
Rumble Roses
Gry antychrześcijańskie

Hell Game
Perihelion
Populous 3
Walka ze złem została człowiekowi zadana i jest żywiołem głównie mężczyzny, ale dotyczy to zła w samym sobie, w dookolnej przestrzeni — ze złem realnym, głównie przez samozaparcie i Łaskę, czyli z pomocą Boga. Ten, kto ucieka od takiej walki w wirtualny świat, w którym demon rządzi i narzuca zasady, musi prędzej przegrać. Oby nie swoją duszę!
br. Tadeusz Ruciński
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Gry komputerowe

Postautor: Xsenia » 09 gru 2015, 12:12

Hansel przestań siać propagandę chrześcijańską, bardzo cię proszę.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry komputerowe

Postautor: Hansel » 09 gru 2015, 12:25

Xsenia przynajmniej jest się z czego pośmiać
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Gry komputerowe

Postautor: Achill » 09 gru 2015, 13:50

a mnie się ich robi żal ;)
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Następna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości