wynalazki Rosjan

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

wynalazki Rosjan

Postautor: cthulhu87 » 02 lut 2015, 00:07

Pod artykułem o wojnie na Ukrainie rozgorzała dyskusja o tym, co decyduje o sile państwa. Jedni twierdzili, że terytorium, inni, że wynalazki, technologia itd.
ktoś podał trzy największe odkrycia Rosji :D :
1) największy mikroprocesor,
2) najszybszy zegarek na świecie,
3) prekursorskie badania nad promieniami Roentgena (jeden z bojarów już w XVI wieku napisał w liście do żony: "Przejrzałem cię na wskroś stara babo").
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: wynalazki Rosjan

Postautor: Achill » 02 lut 2015, 10:12

to mi sie przypomnial kawał o unwersalnej maszynce do golenia wynalezionej przez Rosjanina.
Podczas wywiadu z naukowcem, dzinnikarz pyta.
- i jak to działa?
- to proste, zakladamy maskę do golenia na twarz i włączamy urządzenie i juz po dziesięciu sekundach jestesmy ogoleni.
- To wspaniale, ale mam jednak jedno pytanie. Przeciez każdy ma inną twarz, Jeden ma pulchniejsze policzki, drugi rozdzielony podbródek. Jak zatem pana wynalazek radzi sobie z tymi problemami.
- Proszę pana, - odpowaida z kpiąca miną naukowiec - po pierwszym uzyciu nie ma już żadnego problemu.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57


Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości