Potrzebuje pomocy

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: cthulhu87 » 25 lip 2011, 16:28

nataliajagoda pisze:Nie podchodzi mi bo cały czas jest mowa o jakims żalu, umartwianiu, płaczu, religii chrzescijanskiej a jednoczesnie reinkarnacji, o tym że duchy które są po 2 str-nie mogą widzieć swoich bliskich???


Świat może rządzić się swoimi prawami i nie zawsze jest tak, jak byśmy chcieli, aby było. Duchy - choćby te, z którymi kontaktował się Kardec - często nie mogą widzieć swoich bliskich i jest to dla nich próbą, albo karą. Reinkarnację z kolei można chyba łatwiej pogodzić z aksjomatem o Bożym miłosierdziu i sprawiedliwości, niż pogląd, że ludzie wcielają się tylko raz. Łączenie wątków wielu istnień z doktryną chrześcijańską było bardzo popularne wśród teologów, szczególnie przed VI w. Koncepcje "pustego piekła" do tej pory wracają do Kościoła różnymi drogami i nie są to wcale tak sprzeczne poglądy, jak początkowo mogłoby się wydawać.
Nie wiem też, co jest złego w żalu i płaczu, kiedy (oczywiście nie zawsze) jest potrzebny i oczyszczający? Każdy by chciał, aby śmierć przynosiła nagle łąki pełne kwiatów i uśmiechniętych twarzy, i pływanie bo niebiesiech na chmurnych obłokach, ale to chyba wymaga więcej wysiłku.

że bliscy którzy zostali nie mogą kochać dusz które odeszły w czysty sposób...

Nie pamiętam, aby coś takiego tam było :)

W ogóle, jak już wspomniałem, książka leży mi nieszczególnie, ale raczej z innych powodów. Myślę, że byłoby dobrze, gdyby następne wydanie zawierało nieco bardziej rozwinięty wstęp z wyjaśnieniem, że są różne światy i stany po śmierci, że spirytyzm zakłada istnienie reikarnacji i nieustannego rozwoju, że również po śmierci nie stajemy się nagle doskonali itd. Bez tego ktoś, kto zetknął się pierwszy raz ze spirytyzmem błądzi jak we mgle. Uważam, że czytelnik nie powinien poznawać spirytyzmu z tej książki.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: atalia » 25 lip 2011, 18:53

Tak,zdecydowanie.Ja też uważam,ze ksiażka ta powinna zostac przeczytana po zapoznaniu się z podstawowymi dziełami spirytyzmu,w tym oczywiscie głównie Kardeca.Osoba ,dla której spirytyzm jest czymś nowym i (jeszcze)nieznanym moze doznać pewnej konsternacji i pomieszania pojęć-Jak to?Jezus i reinkarnacja?Cos się tu nie zgadza...itp...
Być moze na okładce "Naszego Domu" i innych dzieł spisanych ręką Chico Xaviera powinno pojawic się ostrzeżenie "Nie czytać przed zapoznaniem się z treścią "Ksiegi Duchów"". ;)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: atalia » 25 lip 2011, 18:55

Natalko,na pewno jednak nie pamiętasz "Niewolnicy Isaury".Cóz to był za hit! :o
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: forrest » 25 lip 2011, 18:55

nataliajagoda pisze:Dostałam "nasz dom" w prezencie i postanowilam przeczytać.. dlaczego nie? no i czytam, jestem przy końcu.
Nie podchodzi mi bo cały czas jest mowa o jakims żalu, umartwianiu, płaczu, religii chrzescijanskiej a jednoczesnie reinkarnacji, o tym że duchy które są po 2 str-nie mogą widzieć swoich bliskich??? że nie mogą nic wiedzieć o tym jak radzą sobie bliscy, co sie z nimi dzieje????? że bliscy którzy zostali nie mogą kochać dusz które odeszły w czysty sposób... CO ZA BZDURA?


Trzymając się Newtona, i uogólniając zarazem:
Jeżeli zmarła osoba nie wykazywała za życia destrukcyjnych skłonności, to po powrocie do zaświatów odbiera Twoje myśli i uczucia, kiedy się do niej zwracasz. Takie dusze cieszą się, kiedy się o nich myśli.
Negatywne doznania po śmierci towarzyszą osobom, które wcześniej przyczyniły się do cierpienia innych.
Duchy łączą więzi - te, które wcześniej łączyły je za życia. Chociaż nie mają materii takiej, jak ludzie na Ziemi posiadają, nie mają kształtu - bo przestrzeń jest inna - istnieje coś takiego jak przytulenie się jednej duszy do drugiej.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: forrest » 25 lip 2011, 19:19

orystes pisze:
forrest pisze: ...U Newtona najpewniej błędne są przytoczone wypowiedzi o możliwości prowadzenia przez jedną duszę dwóch żyć jednocześnie (dwóch wcieleń)....=

U Monroa też jest opis jego własnego "drugiego" życia które prowadzi równolegle z tym pierwszym. Z tym że w tym alternatywnym życiu nie odnosi raczej sukcesów a jest zagubiony.


To jest dziwne. W 19 wieku był o to spór. Duchy wypowiadające się poprzez media kategorycznie zaprzeczają możliwości prowadzenia dwóch żyć jednocześnie. Ale nigdznie nie widziałem, żeby ktoś zaczął się pytać duchów, skąd się wzięły złudzenia o prowadzeniu dwóch żyć jednocześnie. Przecież to się ciągle powtarza.
Jak zapytałem Divaldo (z pomocą Konrada), "DLACZEGO osoby w stanie hipnozy dostrzegają możliwość i opisują przypadki prowadzenia dwóch żyć jednocześnie?", to odpowiedział, że "duch nie może być wcielony jednocześnie w więcej niż jedno ciało".
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: nataliajagoda » 26 lip 2011, 13:09

cthulhu87 pisze: Bo nawet, jeśli założyć, że duch tworzy niejako rzeczywistość wokół siebie, to wcale nie odpowiada na pewne pytania, jak choćby dlaczego w zaświatach rośnie trawa, albo kto wydał książki, które stoją na półce w "zaświatowym" domu.


...albo znalazlam tez fragment o rozmowe przez telefon...-bez przesady, wiadomo że dusza nawet w zaswiatach ma ograniczenia, ale żeby kontaktowali sie telefonicznie miedzy soba?

chyba wyrusze do ksiegarni po te książki Newtona...
nataliajagoda
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:24

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: atalia » 26 lip 2011, 14:05

Natalko,trzeba chyba wziać pod uwagę,że duchy opisywane przez Andre Luiza to niezbyt wysoko rozwiniete byty pzrywiazane os spraw i pojęć ziemskich,którym daleko do doskonałosci.Telefonu pewnie używają dlatego,ze przypomina im nieodległe ziemskie wcielenia...zresztą na każdym kroku widać,że dosc mocno tkwią w ziemskich systemach wartosci i próbuja zyć żaświatowym zyciem w podobny do ziemskiego sposób.
Podobno poziomów astralnych jest siedem-niektórzy mówią o dziewięciu,inni o piętnastu...Pewnie im wyżej,tym bardziej dusze tracą cechy niskich wibracji cieżkiej materii i staja sie bardziej świetliste.
Poczytasz Newtona(trzeba przyznać uczciwie-czyta się świetnie),zobaczysz jak Tamten Swiat przypomina ziemski(oczywiście dotyczy to duchów o nizszych wibracjach).
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: atalia » 26 lip 2011, 20:57

Poza tym sądzę,ze wszystkie te nasze dywagacje maja cechy myslenia spekulatywnego i póki co,takie muszą dla nas pozostać.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: nataliajagoda » 27 lip 2011, 01:22

atalia pisze:Poza tym sądzę,ze wszystkie te nasze dywagacje maja cechy myslenia spekulatywnego i póki co,takie muszą dla nas pozostać.


w pełni się zgadzam z Tobą... :)

a co myślicie o tych książkach, dostałam takie tytuły od medium u którego byłam
"Umarli mówią do nas" F.Bruno
"Co nam mówią zmarli" R.Roussel
"Doświadczenia z pogranicza śmierci" J.Ritchie (tej pozycji niestety nie znalazłam nigdzie)
Może ktoś z Was czytał??
nataliajagoda
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:24

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: atalia » 27 lip 2011, 08:31

Myslę,że to bardzo dobre(i lubiane w gronie spirytystów) książki. :)
A jakie medium poleciło Ci te ksiażki?Pan Marek?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości